SkyscraperCity banner

7941 - 7960 of 7972 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,016 Posts
8 maja 2020
Od poniedziałku remont na ul. Dąbrowskiego
Kierowcy zyskają kolejne kilometry wygodnej do poruszania się nawierzchni. W poniedziałek (11 maja) rozpocznie się remont na sporym odcinku ul. Dąbrowskiego.

Prace będą prowadzone na części wylotowej z miasta. Zaplanowane są na odcinkach, gdzie wcześniej nie wymienialiśmy nawierzchni pomiędzy ul. Polską, a ul. Czarnkowską (okolice ul. Lutyckiej).
W trakcie robót rozebrana zostanie stara warstwa ścieralna, założone wzmocnienie i ułożona nowa nawierzchnia. Tak by poprawić bezpieczeństwo i komfort przejazdów na tej ważnej dla komunikacji ulicy.
By remont jak najmniej doskwierał, będzie prowadzony etapami. Wygradzane będą poszczególne pasy jezdni na różnych odcinkach. Wprowadzane będą także ograniczenia prędkości. Dlatego zwracamy się z apelem o ostrożność i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.
(...)
 

·
Registered
Joined
·
866 Posts
Cztery pomysły na poszerzenie wiaduktu na Kościelnej (w zasadzie dwa i każdy z dwoma wariantami). Połowa zakłada zostawienie obecnego, druga połowa - rozbiórkę. Koszt - co najmniej kilkanaście milionów. Kiedy realizacja? Nie wiadomo, raczej nie prędko.
 

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,304 Posts
Ciekawe czy można by było zrobić na środkowym pasie dwukierunkowy buspas kierowany sygnalizacją
 

·
Registered
Joined
·
406 Posts
^^ Bardzo dobre pytanie, niesamowita patatajka tam jest. Pamiętam jak kiedyś (ok 2013 roku bodajże) zrobili tam 50 km/h na 4 miesiące, załatali 2 dziury na krzyż a przez te 4 miesiące na odcinku można było spotkać po 3 patrole policji która ratowała swój budżet łapiąc kierowców. Potem nagle zdjęli 50 km/h, a droga została w niemal niezmienionym stanie. Jako jedna z głównych dróg wjazdowych do miasta potrzebuje pilnego remontu.
 

·
Registered
Joined
·
73 Posts
Czy ja wiem? Co prawda na katowickiej dziur nie ma, gdyż jest łata na łacie. Jednak doznania jak po jeździe drogą gruntową z muldami. Szczególnie prawym pasem.

Swoją drogą to na "nowej" Głogowskiej od A2 do Ostatniej, ten rowek na połączeniu ścieralki też wygląda słabo. Kiedyś to czyś wypełnili, ale dalsze przeciwdziałanie erozji chyba sobie odpuszczono.
 

·
Registered
Joined
·
60 Posts
W zdecydowanie gorszym stanie jest Obornicka, Dolna Wilda, Dąbrowskiego (od Smochowic), oraz Krzywoustego między Franowem, a Inflancką...
Bedac szczerym i nie zlosliwym w Poznaniu wiekszosc drog, nawet duza jest w zlym stanie. Ale dorgi rowerowe przybywaja...
 

·
Registered
Joined
·
263 Posts
Bedac szczerym i nie zlosliwym w Poznaniu wiekszosc drog, nawet duza jest w zlym stanie. Ale dorgi rowerowe przybywaja...
Duża ilość dróg w Poznaniu jest w złym stanie? To chyba mówimy o dwóch różnych Poznaniach. Oczywiście, do ideału brakuje, ale już też nie przesadzajmy z tą dużą ilością dróg w złym stanie.
 

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,304 Posts
^^ I jeszcze ta kratka ściekowa pod kołem. Genialne

Bedac szczerym i nie zlosliwym w Poznaniu wiekszosc drog, nawet duza jest w zlym stanie. Ale dorgi rowerowe przybywaja...
Drogi rowerowe są tańsze, więc można ich więcej wybudować. Poza tym sieć dróg rowerowych jest wciąż tak nędzna, że potrzebujemy jeszcze wielu lat intensywnego inwestowania w drogi rowerowe, żeby można było z nich tak wygodnie i bezpiecznie korzystać, jak z dróg samochodowych.
 

·
Registered
Joined
·
687 Posts
TAK jest :) ma parę miesięcy co śmieszne odebrany pozytywnie, ale po wpisach na FB PIM zarzeka się, że w ramach gwarancji wykonawca to naprawi. To jest na nitce południowej (przystanek w stronę Batorego), natomiast ten w stronę wieży RTV i Zygmunta Starego jest już w innej technologii i tam tego problemu nie ma. Nawierzchnia tam przypomina płyty postojowe z lotniska.
Niemniej jednak remont wiaduktu PST zalicza się do najbardziej patologicznego remontu od wielu lat. Przed nim jest chyba tylko Kaponiera. Nie dość że tak mały odcinek ponad 2 lata będą robić to jeszcze koszt ponad 30 mln za pseufolifting po kosztach mocno kłuje w oczy. Rozumiem, że firma szwagra musiała zarobić, ale serio 3x więcej niż to jest warte?
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,068 Posts
Kiedy w końcu przestaniesz pisać posty w stylu "artykułów" z Faktu? Udowodnij, że firma szwagra. Udowodnij, że 3x przepłacone. Albo zamilcz.

Tak, projekt przebudowy (a w zasadzie jego brak, bo to odtworzeniówka) jest bardzo słaby - zdecydowanie brak jest tu wyznaczonych pasów dla rowerów czy przejść naziemnych na skrzyżowaniu. Ale nikogo nie upoważnia to do rzucania durnych oskarżeń.
 

·
Registered
Joined
·
866 Posts
Cztery kilometry poznańskiej ulicy z 300 wypadkami i kolizjami w 3 lata. A kierowcy wciąż pędzą
Chodzi o ulicę Witosa i Niestachowską.
Jak podkreśla wielkopolska policja, ciąg tych ulic ma jedynie 4 kilometry. - Policjanci odnotowali tam w ciągu trzech lat 300 wypadkow i kolizji. Potrzebna jest radykalna zmiana zachowań wśród kierowców - wyjaśniają.
Niestety jest co zmieniać. Regularnie na odcinku 4 kilometrów dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości, która wynosi tu 80 km/h. Kierowcy jeżdżą tu dużo szybciej. Co widać na nagraniu:
Jak wymusić "radykalną zmianą zachowań wśród kierowców"? Progów i zwężeń się przecież tam nie zrobi. Najlepszy byłby odcinkowy pomiar prędkości, ale Warszawa próbowała to na jakimś moście zrobić i po dostaniu ofert na ok. 5 mln zrezygnowali - będą fotoradary. Tyle, że warszawskie fotoradary GITD przejmuje, a konsekwentnie odmawia przejęcia tych już isniejących w Poznaniu...
 
7941 - 7960 of 7972 Posts
Top