SkyscraperCity banner

7961 - 7980 of 8060 Posts

·
POZmaniak*
832 Posts
Zacząłbym od częstych wizyt radiowozów z "suszarkami". Nie jeżdżę tamtędy zbyt często, więc nie wiem jak wygląda sytuacja pod tym względem, ale pewną analogią może być Krzywoustego i wiadukt nad Żegrze/Chartowo. Tam szansa na nadzianie się na patrol jest całkiem spora, szczególnie na wjeździe do miasta, tuż za wiaduktem. I być może to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się, że szybcy i wściekli są może równie wściekli, ale nieco mniej szybcy niż kiedyś.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,038 Posts
a może katastrofalny stan nawierzchni? ;)
Stan nawierzchni jest tam bardzo słaby, głębokie spękania, zapadnięte studzienki, to jest fakt. Oczywiście niezaprzeczalnym powodem wypadków jest prędkość, 100-120 to dla części norma. Z drugiej strony, jak wczoraj tam jechałem i ustawiłem sobie tempomat na 90 (czyli tak naprawdę 83), od Wawrzyńca do ronda wszystkich wyprzedziłem 😮
Tam powinny być często stacjonarne kontrole prędkości, grupa speed, itd.

Odchodząc od BRD:
Trwa remont nawierzchni na ul. Dąbrowskiego, nowa ułożona została na wiadukcie Juraszów. Prowadzimy także naprawę kładki nad ul. Lechicką (w okolicy skrzyżowania z ul. Wilczak).
Obecnie prace na ul. Dąbrowskiego prowadzone są w dwóch miejscach – przy wjeździe z ul. św. Wawrzyńca oraz w okolicy ul. Niemeńskiej i ul. Tatrzańskiej. Rozebrana została stara nawierzchnia, ułożone wzmocnienie, a teraz układana nowa warstwa ścieralna.

Remont potrwa do połowy lata. W tym czasie wyremontowane zostaną odcinki ul. Dąbrowskiego, gdzie wcześniej nie wymienialiśmy nawierzchni pomiędzy ul. Polską, a ul. Czarnkowską (okolice ul. Lutyckiej) – część wyjazdowa. Prace prowadzone są etapami, tak by jak najmniej odczuli je kierowcy.

Nowa nawierzchnia ułożona jest na wiadukcie na ul. Juraszów. Do wykonania zostało jeszcze wymalowanie linii na jezdni. Teraz kierowcom i rowerzystom znacznie wygodniej przejeżdża się przez obiekt.

Trwają prace przy remoncie kładki Wilczak nad ul. Lechicką. Została ona uszkodzona przed dwoma laty, gdy w przęsło uderzyła koparka przewożona na lawecie. Prace potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Ulica Jarochowskiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego.
Trzy ze złożonych ofert mieszczą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Pozostałe są droższe. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów.
Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót będzie miał maksymalnie 150 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
(...)

·
Registered
4,304 Posts
No i teraz nie wiem czy kolega uluru mnie trollował czy pisał na poważnie i nie wiem co mam mu odpisać. :D
A w temacie to faktycznie, miejscami koleiny są tam pokaźne i remontowane jedynie punktowo/odcinkowo.

·
Registered
311 Posts
Ale chwila, co to za rozumowanie, że winny ma być stan drogi. Ja jako kierowca, widząc koleiny i czując, że "buja" powinienem chyba w tym momencie pomyśleć, że skoro droga nie jest w idealnym stanie, to nie warto nią jechać zbyt szybko. Jeśli stan drogi miałby być przyczyną, to tylko w przypadku niedostosowania prędkości do stanu drogi. Przy okazji - jeżdżę Niestachowską kilka razy w tygodniu, nie przekraczając 80 km/h, i to samochodem z dość twardym zawieszeniem i jeśli to miałaby być droga w złym stanie technicznym, to jazda po naszych ulicach byłaby bajeczna.

·
full metal jacket
2,445 Posts
Ale chwila, co to za rozumowanie, że winny ma być stan drogi. Ja jako kierowca, widząc koleiny i czując, że "buja" powinienem chyba w tym momencie pomyśleć, że skoro droga nie jest w idealnym stanie, to nie warto nią jechać zbyt szybko. Jeśli stan drogi miałby być przyczyną, to tylko w przypadku niedostosowania prędkości do stanu drogi. Przy okazji - jeżdżę Niestachowską kilka razy w tygodniu, nie przekraczając 80 km/h, i to samochodem z dość twardym zawieszeniem i jeśli to miałaby być droga w złym stanie technicznym, to jazda po naszych ulicach byłaby bajeczna.
Żyjesz w Polsce i jeszcze się nie nauczyłeś? To jest ZAWSZE wina drogi, deszczu, zwierząt, budowlańców, idiotów z GDDiA, rządu, straży miejskiej, policji "czającej się w krzakach" etc, Natomiat NIGDY nie jest to wina osoby siedzącej za kierownicą.

5,019 Posts
Czy ktos sie orientuje czy istnieje jakas szansa na remont odcinka okolo 2km ul. Bolesława Krzywoustego od mniej wiecej zjazdu z A2 do mostu na Franowie? Czy jest jakis plan remontu tego odcinka?
W zdecydowanie gorszym stanie jest Obornicka, Dolna Wilda, Dąbrowskiego (od Smochowic), oraz Krzywoustego między Franowem, a Inflancką...
Z Obornicką bym nie szalał, bo tam przynajmniej nie da się prędkości rozwinąć i nie ma wypadków ;) A na tym odcinku Krzywoustego przydałaby się 70 i fotoradar na zakręcie przed zjazdem na Szczepankowo, żeby zmotywować ludzi do dostosowywania prędkości do warunków drogowych, bo to pierwszy zakręt od A2/S11 który może być potencjalnie niebezpieczny i niestety "z rozpędu" jest bardziej niebezpieczny niż powinien być.
Bedac szczerym i nie zlosliwym w Poznaniu wiekszosc drog, nawet duza jest w zlym stanie. Ale dorgi rowerowe przybywaja...
Duża ilość dróg w Poznaniu jest w złym stanie? To chyba mówimy o dwóch różnych Poznaniach. Oczywiście, do ideału brakuje, ale już też nie przesadzajmy z tą dużą ilością dróg w złym stanie.
No nie wiem w jakim Ty Poznaniu żyjesz :) Jak chcesz zobaczyć jak wyglądają drogi w dobrym stanie to przekrocz granicę Poznania. Tak, wiem, inne budżety etc., nie oceniam tu winy stanu dróg a tego, że ich stan jest kiepski czemu Ty zaprzeczasz. Praktycznie wszystkie drogi poza centrum miasta, które nie były rozbudowywane (w większości już ok. 10 lat temu, więc taka Głogowska już też nie ma się najlepiej) są w kiepskim stanie. Obornicka, Umultowska, Lutycka, Naramowicka. Ulice łączące północne osiedla to często śmiech na sali, z Piątkowa na Podolany czy Strzeszyn jedzie się osiedlowymi dróżkami jak Hulewiczów czy Mateckiego która wygląda jak droga gminna między dwoma wioskami zapomnianymi przez świat. 300 metrów Kurpińskiego do Strzeszyńskiej nie da się zbudować od 15 lat więc nie ma co się dziwić że mieszkańcy Podolan zamiast zostawiać auta przy PST pchają się nimi do centrum. Jedyny przystanek PST z "cywilizowaną" (oczywiście pod kątem dostępności a nie jakości drogi) czyli Lechicka ma trawnik w miejscu gdzie powinien być park & ride. Z innych stron Poznania to samo, Malwowa, Złotowska, wszystkie ulice na Szczepankowie i Krzesinach, Dolna Wilda.

Co do dróg rowerowych to pojawiały się tu zestawienia z których wynikało, że Poznań na tle innych miast wcale dużo ich nie buduje.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,038 Posts
Trzeci pas i malowanie z bliska:
169104

169107

I znakowa ciekawostka:
169112

·
Registered
659 Posts
A na tym odcinku Krzywoustego przydałaby się 70 i fotoradar na zakręcie przed zjazdem na Szczepankowo, żeby zmotywować ludzi do dostosowywania prędkości do warunków drogowych, bo to pierwszy zakręt od A2/S11 który może być potencjalnie niebezpieczny i niestety "z rozpędu" jest bardziej niebezpieczny niż powinien być.
Chodzi o ten "zakręt"? Google Maps

1. Jest tam już ograniczenie do 70km/h,
2. Jeśli ten łagodny łuk jest niebezpiecznym zakrętem, to ponad połowa dróg składa się z niebezpiecznych zakrętów.
3. Krzywoustego jest jak mało która droga w Poznaniu dostosowana do bezpiecznej jazdy z podwyższoną prędkością (jest bezkolizyjna, przekrój 2x2 i 2x3, długie pasy włączające i wyłączające, węzły). Nawierzchnia jest skopana w miejscu węzła na Szczepankowo, ale nie na tyle by stosować tam jakieś specjalne ograniczenia.

5,019 Posts
Jest niebezpieczny przy wejściu w zakręt z prędkością 130 km/h która jest często spotykaną prędkością tamże i wymusić 70 można tylko przez fotoradar. Kierowcom zjeżdżającym z S11 i A2 często ciężko przychodzi do głowy żeby zwolnić. Z ograniczeniem prędkości chodziło mi tylko o ten zakręt :) Co do najbardziej bezkolizyjnej drogi to jak najbardziej się zgadzam.

Wczoraj za to jechałem Dąbrowskiego i zauważyłem, że robią ładny równy asfalt - nie że latają tylko kładą ścieralną od nowa. No, jedna droga do mojej listy mniej :D

·
Infrastrukturnik drogowy
12,038 Posts
^^Tam były wypadki, ale w drugą stronę. Jakoś ze 2 lata temu założyli tam bariery energochłonne.

Wczoraj za to jechałem Dąbrowskiego i zauważyłem, że robią ładny równy asfalt - nie że latają tylko kładą ścieralną od nowa.
-> [Poznań] Infrastruktura drogowa ;)

·
Registered
659 Posts
Jest niebezpieczny przy wejściu w zakręt z prędkością 130 km/h która jest często spotykaną prędkością tamże i wymusić 70 można tylko przez fotoradar.
A były tam jakieś zdarzenia drogowe? Jeżdżę tamtędy bardzo często i nie spotkałem się jeszcze z żadnym. Mało tego, w czym gorszy jest ten odcinek od środka Niestachowskiej, gdzie jest 80 km/h lub od wcześniejszego odcinka Krzywoustego od węzła Poznań Krzesiny, gdzie dozwolone jest 100 km/h? Pojawia się za to znak OZ, który równie dobrze mógłby znaleźć się tuż za węzłem Krzesiny lub za Szwedzką i to wpływa na postawienie tam ograniczenia do 70km/h. Zabudowania na wysokości Przeskoku są zdecydowanie bliżej niż jakiekolwiek koło węzła na Szczepankowo, wiaduktu Franowo, Gianta/M1. Właściwie o OZ można mówić w okolicach Bobrzańskiej. Porównując bliskość zabudowy przy Krzywoustego i S2 lub S8 w Warszawie to OZ pojawiłby się przy światłach do Posnanii i postawionoby ograniczenie do 80km/h (uprzedzając zdaje sobie sprawę z tego, że na S nie ma OZ).

7961 - 7980 of 8060 Posts