SkyscraperCity banner

8041 - 8060 of 8064 Posts

·
Registered
339 Posts
WYBRANO WYKONAWCĘ PRZEBUDOWY UL. JAROCHOWSKIEGO

Ulica Jarochowskiego już wkrótce zmieni się nie tylko pod względem estetycznym, ale także organizacji ruchu. Wybrano wykonawcę przebudowy ulicy, który w kilka miesięcy ma zmienić jej oblicze.
Planowane zmiany obejmą nie tylko estetyczne zmiany, które pozytywnie wpłyną na wizualną stronę ulicy, ale także zmianę organizacji ruchu mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Zarówno chodniki jak i jezdnia zyskają nową, równą nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki oraz oświetlenie ulicy. Zmieni się system parkowania - powstaną zatoki parkingowe, a dotychczasowe miejsca będą uporządkowane w taki sposób, by uniemożliwić kierowcom rozjeżdżanie zagospodarowanej zieleni.

Planowane zmiany w organizacji ruchu mają z kolei wyeliminować przejazdy tranzytowe, dzięki czemu okolica będzie spokojniejsza i bardziej cicha, ale także bezpieczniejsza. Wprowadzone zostanie ograniczenie do 30 km/h. Dwa skrzyżowania - z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej - zostaną wyniesione, co pozwoli również na likwidację sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Limanowskiego.

W ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu za najkorzystniejszą wybrano ofertę INFRADROG CHODZIEŻ Sp. z o.o. Sp. k.

Na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 150 dni od dnia podpisania umowy.

233763

233765

233767

233768

·
Infrastrukturnik drogowy
12,045 Posts
^^Świetna wiadomość! Jedna z gorszych ulic pod względem nawierzchni, zniszczonego pobocza i pozastawianych skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Koleiny naprawione, inwestycja (prawie) skończona:
23 czerwca 2020
Na wiadukt PST Szymanowskiego wraca stała organizacja ruchu
Remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego na Piątkowie dobiega końca. W ubiegłym tygodniu trwały prace na południowej części, w ramach których na dojeździe od ul. Smoleńskiej oraz na pasie dla autobusów wymieniona została nawierzchnia jezdni.

Roboty te dobiegły końca, dlatego w nocy z poniedziałku na wtorek (22 na 23 czerwca) przywrócona została stała organizacja ruchu. Dojazd na wiadukt od ul. Smoleńskiej nie jest już zawężony, a przystanek autobusowy w zatoce na południowej nitce został przywrócony i pojazdy komunikacji miejskiej zatrzymują się na nim od pierwszych porannych kursów (od ok. godz. 4 rano). Na tym pasie, podobnie jak na północnym, położona została nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Dzięki niej nawierzchnia buspasa będzie bardziej wytrzymała niż asfalt i bardziej elastyczna niż beton.
(...)

...Nawet zacząłem wypisywać tutaj inwestycje okołodrogowe "na już", ale stwierdziłem po chwili, że nie ma to sensu, bo jest tego za dużo, ale z drugiej strony nie uważam też, że dzieje się jakoś wybitnie mało.
Chętnie poczytam, szczególnie o tych trochę tłustszych ;)
(sam, przed Euro, robiłem takie uproszczone zestawienie: [Poznań] Infrastruktura drogowa).

·
Registered
789 Posts
Chętnie poczytam, szczególnie o tych trochę tłustszych ;)
(sam, przed Euro, robiłem takie uproszczone zestawienie: [Poznań] Infrastruktura drogowa).
Niezbyt często jestem w zachodniej częsci Poznania, więc całkowicie ją pominę w swoich rozważaniach nad inwestycjami "na wczoraj", a oto one:
  • Wiadukt kolejowy (lub inna forma bezkolizyjnego "skrzyżowania") nad Bałtycką zaraz przy krzyżówce Bałtycka/Gdyńska
  • Wiadukt kolejowy nad Bałtycką przy skrzyżowaniu Bałtycka/Gnieźnieńska (czasami spędzałem tam horrendalną ilość czasu, czekając na 1, 2 a czasem 3 i 4 pociąg)
  • Poszerzenie Lechickiej od Naramowickiej do Umultowskiej
  • Poszerzenie Browarnej, ale budowa jakiejś alternatywy
  • Domknięcie Ringu na Łacinie - Przejazd przez torowisko w Milczańskiej jest obecnie bardzo niebezpieczny przez bardzo słabą widoczność (zwłaszcza wiosną i latem) i naprawdę duży ruch. Ponadto kiedy już te wszystkie budowane bloki się zaludnią, to i wyjazdy z Łaciny się mocno zapchają. Skrzyżowanie Anny Jantar z Brneńską będzie non-stop zapchane. Nie bardzo jednak wiem jak temu zaradzić
  • Północny odcinek I Ramy - ja wiem, że to taka stała gadka, ale Rondo Śródka już dawno osiagnęło swój limit i wystarczy jakiś mały incydent w szczycie i można tam spędzić 30 minut stojąc w miejscu. Północna też korkuje sie niemiłosiernie i już nawet nie wpsomne o samej Estkowskiego.
  • Skrzyżowanie Mateckiego z Marka z Aviano i ul. Morasko (i ogólnie remont Mateckiego) - kiedy jeszcze mieszkałem na Mateckiego, to jazda tamtędy to był koszmar. Raz że wyboje, brak pobocza, wolna amerykanka na skrzyżowaniu i korki. strasznie nieciekawe miejsce
  • Obornicka - wiadomo, tu nic pisać nie trzeba
  • Remont 28 Czerwca na południe od Hetmańskiej - ta ulica wygląda bardzo źle
I z takich mniejszych inwestycji, w poblizu mojego fyrtla:
  • Remont Wołkowyskiej
  • Przebudowa "węzła" Szwajcarska/Aleksandrowicz + Aleksandrowicz/Kurlandzka - Nie mam za bardzo pomysłu, ale jest tam niebezpiecznie.
Jeśli chodzi o zachód Poznania, to w zasadzie znalazłbym jedną taka inwestycję, której brak najczęściej daje mi się we znaki, a mianowicie Nowa Arciszewskiego.
Nie wiem jak to wygląda na codzień, ale kiedy przychodzi mi kilka razy w roku tamtędy jeździć, to zawsze odstoję swoje naście, albo dziesiąt minut na Ściegiennego/Głogowska.
Bardzo nie lubię tez skrzyżowania Grochowska/Grunwaldzka. Mam wrażenie, że sporo ludzi po prostu nie umie się tam zachować (szczególnie jeśli chodzi o lewsokręty).

No i ta na koniec - dajcie mi most! Gdzie by on nie był, byłoby swietnie. Moim zdaniem najbardziej przydałby się w śladzie północnego odcinka III i/lub I Ramy, ale jeśli powstałby na południu, to też byłoby dobrze.

To tak na szybko, z tych większych inwetsycji. Musiałbym pomysleć nad większą listą.

·
Registered
925 Posts
  • Domknięcie Ringu na Łacinie - Przejazd przez torowisko w Milczańskiej jest obecnie bardzo niebezpieczny przez bardzo słabą widoczność (zwłaszcza wiosną i latem) i naprawdę duży ruch. Ponadto kiedy już te wszystkie budowane bloki się zaludnią, to i wyjazdy z Łaciny się mocno zapchają. Skrzyżowanie Anny Jantar z Brneńską będzie non-stop zapchane. Nie bardzo jednak wiem jak temu zaradzić
A ten przejazd nie ma być docelowo zlikwidowany ?

·
Registered
789 Posts
^^ Z tego co wiem to ma, ale w zamian za niego, powstanie przejazd w przedluzeniu ul. Brnenskiej. Na to wlasnie czekam glownie. W tej chwili jadac Milczanska (od poludnia) stojac przed przejazdem, widocznosc w lewa strone to moze jakies 20 metrow... To troche za malo dla zachowania bezpieczenstwa.

5,055 Posts
Utrzymanie. Fajnie. Tylko do obecnego stanu sucholeska Obornicka została doprowadzona przez GDDKiA, a dopiero potem przekazana gminie. Ciężko porównywać to z budową de facto nowej drogi po stronie poznańskiej.

Rozumiem, że masz na myśli nieudolne zarządzanie w latach 70., kiedy budowano wiadukty, które przedwcześnie się posypały w ostatnich latach? Kaponiera, Węzeł Antoninek, Estakada Katowicka. Trzeba było odbudować wiadukty na Górczynie, jeden z Mostów Lecha. Oczywiście, można było to olać i pozwolić doprowadzić te wszystkie konstrukcje do stanu, jak wiadukty w ciągu Przybyszewskiego i Dąbrowskiego w Łodzi. Ale podejrzewam, że wtedy też by Ci się to nie podobało.

Na utrzymanie komunikacji miejskiej. Poznań przeznacza większe kwoty na KM, niż inne porównywalne miasta. I to widać - udział niskopodłogowego taboru jest bardzo duży, torowiska w nie najgorszym stanie, prędkości przejazdu dobre. Nie licząc będącej w innej lidze finansowej Warszawy tylko Gdańsk ma lepsze torowiska i większy udział taboru niskopodłogowego. Przy czym... gdańska sieć tramwajowa jest 2x mniejsza od poznańskiej.Wrocław i Łódź są daleko w tyle, Kraków nawet po dostawie nowych stadlerów będzie miał procentowo mniej niskopodłogowców, a i więcej tam torowisk w złym stanie.

Łatwo się mówi, że przecież miasto powinno być na wszystko stać. Tylko w rzeczywistości okazuje się, że samo hasło "wystarczy nie kraść" nie wystarcza.
Przecież nigdzie nie neguję, że GDDKiA sfinansowała remont dawnej 11. Nie manipuluj doczepiając się do czegoś, czego nie napisałem, odnieś się może do pozostałych rzeczy które napisałem o SL. Podobnie nigdzie nie napisałem, że Jaśkowiak inwestycyjnie jest gorszy od Grobelnego, tylko że traktujecie go jak zbawcę po Grobelnym a jest inwestycyjnie nieudolny. A nieudolne zarządzanie w latach 70? To problem ogólnopolski, ale tak, w Poznaniu też, choć to bardzo niepopularny temat na tym forum bo jak się wspomni o choćby jednym bezkolizyjnym węźle drogowym albo poszerzeniu drogi to jest lament o drugim Detroit. Międzynarodowa kiedyś droga krajowa krzyżująca się w pięciu miejscach z torami kolejowymi miała tylko jeden bezkolizyjny przejazd nad torami. Poznań zawsze drogowo leżał i kwiczał a my się tu cieszymy że Jaśkowiak zapowiada że nie będzie ładował kasy w drogi bo ładuje w inne rzeczy pomimo że ich nie ładuje. Od 1990 wybudowano ile istotnych dróg? Hlonda i Witosa, czy coś jeszcze?
Utrzymanie KM, dobre. 80 zakupionych tramwajów przy 69 Grobelnego to porażająca ilość. Wyliczenia remontów torowisk też wyjdą podobnie. Winogrady, Warszawska, Grunwaldzka to tylko duże modernizacje. W Gdańsku sieć jest mniejsza, bo mają SKM a sam napisałeś o udziale procentowym. No i na wydolną KM też składa się brak korków. W Gdańsku wybudowano trasę Sucharskiego, czyli tak jakby u nas wybudować III ramę gdzieś tak od Naramowic na Rataje, jak nie lepiej.
Ja doceniam, że za kadencji Jaśkowiaka w końcu zaczęło się zmieniać betonowe podejście ZDM-u do organizacji ruchu. Wprowadzono wiele istotnych usprawnień w ruchu KM, które niczego nie zmieniają dla komunikacji indywidualnej, a przynajmniej nie powodują istotnych perturbacji.
Śluzy autobusowe, dodatkowe pasy dla autobusów. Takie rzeczy wcześniej były niemożliwe do realizacji bo nie. A przecież to są oczywiste oczywistości.
Śluza na zjeździe z wiaduktu na Górczynie, śluza na Ściegiennego/Arciszewskiego, pas na Grochowska/Bukowska, śluza na al. Solidarności/Mieszka I, buspas na Podwalu, śluza Solna/al. Niepodległości...
O Mostowej i Garbarach nie wspomnę. Miały skutkować carmagedonem i nie pykło. Mostowa już jest przetestowana porządnie, ale po jednym dniu powszednim działania Garbar też nie widać istotnych utrudnień w ruchu.

Oczywiście, to wszystko idzie strasznie powoli i po jednej przejażdżce po mieście bym znalazł jeszcze wiele miejsc do natychmiastowej zmiany.

Dla mnie o sile administracji świadczą drobne codzienne usprawnienia, a nie wielkie wiadukty nad trzecią ramą. Wolę prawdziwy priorytet dla tramwaju na Głogowskiej czy Królowej Jadwigi zamiast wspaniałych schodów ruchomych na Kaponierze, które są takim bublem, że nie da się ich uruchomić na stałe, tylko ciągle coś klęka.
Tak, tu się zgadzam, że drobne usprawnienia których zazdrościłem kiedyś innym miastom idą dobrze. Podejście Jaśkowiaka jest dobre, wizerunkowo jest świetny, ale inwestycyjnie nieudolny równie jak Grobelny a robi się tu z niego zbawcę, bo ściemnia że kasa idzie na inne rzeczy podczas gdy robiąc sprawdzam wychodzi, że wcale nie idzie.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,045 Posts
Niezbyt często jestem w zachodniej częsci Poznania, więc całkowicie ją pominę w swoich rozważaniach nad inwestycjami "na wczoraj", a oto one:
  • Wiadukt kolejowy (lub inna forma bezkolizyjnego "skrzyżowania") nad Bałtycką zaraz przy krzyżówce Bałtycka/Gdyńska
  • Wiadukt kolejowy nad Bałtycką przy skrzyżowaniu Bałtycka/Gnieźnieńska (czasami spędzałem tam horrendalną ilość czasu, czekając na 1, 2 a czasem 3 i 4 pociąg)
  • Na te dwie inwestycje, moim zdaniem, nie ma żadnych szans - jest opcja III ramy (Naramowicka - Bałtycka), która poprawiłaby te problemy.
  • Poszerzenie Lechickiej od Naramowickiej do Umultowskiej
    Gdzieś ktoś pisał, że jest to rozpatrywane i mogłoby powstać choć w kolizyjnej formie 2x2.
  • Poszerzenie Browarnej, ale budowa jakiejś alternatywy
    Tu przeszkadzają kwestie sporej wycinki i ingerencji w obszar rekreacji. Ciężki temat.
  • Domknięcie Ringu na Łacinie - Przejazd przez torowisko w Milczańskiej jest obecnie bardzo niebezpieczny przez bardzo słabą widoczność (zwłaszcza wiosną i latem) i naprawdę duży ruch.
    Domknięcie to kwestia kilku lat, a wspomniane skrzyżowanie ma być zamknięte.
  • Północny odcinek I Ramy -
    Tutaj może pomóc zagospodarowanie terenów Elektrociepłowni.
  • Skrzyżowanie Mateckiego z Marka z Aviano i ul. Morasko (i ogólnie remont Mateckiego) - kiedy jeszcze mieszkałem na Mateckiego, to jazda tamtędy to był koszmar. Raz że wyboje, brak pobocza, wolna amerykanka na skrzyżowaniu i korki. strasznie nieciekawe miejsce
    Pisałem o tym - na razie tylko budowa chodnika wzdłuż Mateckiego, później skrzyżowania.
  • Obornicka - wiadomo, tu nic pisać nie trzeba
    To jedna z pilniejszych inwestycji w mieście. Powinna połączyć i Poznań, i SL w staraniach o budowę, bo przejazd przez SL do węzła w Złotkowie to też katorga - coraz więcej firm, sklepów, coraz więcej spowalniaczy. Taka wylotówka z Poznania w połączeniu z obwodnicą SL powinna powstać.
  • ...
Jeśli chodzi o zachód Poznania, to w zasadzie znalazłbym jedną taka inwestycję, której brak najczęściej daje mi się we znaki, a mianowicie Nowa Arciszewskiego.
To chyba tylko w połączeniu z budową III ramy, więc raczej cienkie perspektywy.

To tak na szybko, z tych większych inwetsycji. Musiałbym pomysleć nad większą listą.
Dzięki! Ja jeszcze dorzucam druga jezdnię Dolnej Wildy od A2 do Hetmańskiej.

·
Registered
111 Posts
A czemu nie cały odcinek do centrum? Ruch jest tam spory, obecnie jest jakiś remont (chyba chodników?), ogólnie w całym mieście sporo okolic bez dobrych i szerokich dróg, gdzie ruch jest ogromny, nawet jeśli nie chcemy zawalać asfaltem miasta to te regiony niech mają chociaż jedną taką drogę, zwłaszcza, że są dzielnice gdzie takich dróg jest pod dostatkiem i w nadmiarze.

Od siebie dorzucę rzecz jedna Dolną Wildę do centrum, ale tylko z rozsądnym przejściem w Królowej Jadwigi/Górną Wildę. (nie wiem czy to wykonalne).

Oprócz tego wiadomo - wiadukt na Starołęckiej (Grunwald dostał taki wiadukt oraz poszerzono drogę, więc dlaczego nie na Starołęce?), gdzie można analogicznie poszerzyć Starołęcką do okolic pętli tramwajowej, a sam wiadukt/tunel pod torami zrobić już jednopasmowy i to by na tej dzielnicy wystarczyło, dodajmy dzielny najbardziej olewanej przez władze miasta...

-----------------

Abstrahując od tej listy - wytłumaczy mi ktoś, dlaczego ronda w Poznaniu są tak spieprzone? Nie licząc Starołęki, która w miarę jest dobrze zorganizowana, czy też RNJ, czemu gdzie indziej nie postawiono na bezpieczeństwo i separowanie kierunków ruchu? Zrobione jest to na pół gwizdka, z połową sygnalizacji na relacjach. Wiele osób się gubi i nie raz miałem taką sytuację, że na Sródce czy Ratajach, ktoś skręcał w lewo na rondzie i wymuszał pierwszeństwo przed wjeżdżającymi... Swoją drogą ronda w Polsce mają nieunormowane przepisy i są one stosowane na opak. Wjeżdżający raz ma pierwszeństwo, raz nie. Małe ronda w mniejszych miejscowościach mają inaczej jak te większe np. w Poznaniu, co może prowadzić do wypadków...

·
Registered
Stan Trybunału
8,627 Posts
^^ Znasz jakieś rondo z pierwszeństwem przy wjeździe? Kiedyś było takie w Toruniu na Szosie Lubickiej (DK 80), ale już dawno przestało być rondem

·
Infrastrukturnik drogowy
12,045 Posts
A czemu nie cały odcinek do centrum? Ruch jest tam spory, obecnie jest jakiś remont (chyba chodników?),
Dobudowa drugiej jezdni spowodowałaby zwiększenie ruchu, a tam DW przebiega przy samych domach, powstałaby konieczność budowy ekranów, co tak blisko centrum jest niepożądane. Poza tym ruch ma się rozlewać dookoła miasta (Hetmańską), a nie wlewać do centrum.

Oprócz tego wiadomo - wiadukt na Starołęckiej
Tu jak najbardziej - wiadukt konieczny.

Abstrahując od tej listy - wytłumaczy mi ktoś, dlaczego ronda w Poznaniu są tak spieprzone? Nie licząc Starołęki, która w miarę jest dobrze zorganizowana, czy też RNJ, czemu gdzie indziej nie postawiono na bezpieczeństwo i separowanie kierunków ruchu? ...
Ronda są sukcesywnie przebudowywane i separacja ruchu czeka wszystkie większe ronda (na pierwszy ogień RR). Ale zostało już chyba tylko rondo Śródka.

W sobotę, 27 czerwca, na skrzyżowaniu ulic Poznańska - Roosevelta - Libelta - Pułaskiego rozpocznie się remont wiaduktu kolejowego linii Poznań - Szczecin. Tego samego dnia ruszy naprawa torowiska na ul. Roosevelta, Pułaskiego i skrzyżowaniu z Al. Wielkopolską.

Zawężone zostaną poszczególne fragmenty wszystkich ulic dochodzących do skrzyżowania. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona, ruch samochodowy w każdym kierunku będzie utrzymany na zasadzie ronda, ruch tramwajowy na czas prowadzonych prac zostanie zawieszony. Dodatkowo wyłączony z ruchu będzie chodnik po północnej stronie skrzyżowania, pomiędzy ulicami Poznańską i Pułaskiego.

W tym samym dniu rozpoczną się prace remontowe torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego - Nowowiejskiego z al. Wielkopolską.
(...)

Ruszyły konsultacje społeczne poświęcone koncepcji budowy ul. Ożarowskiej na odcinku od ul. Czernichowskiej do ul. Głuszyna.
Szczegółowy opis konsultowanych zmian, wraz z planami sytuacyjnymi znajduje się tutaj.
Konsultacje społeczne potrwają od 29 czerwca do 17 lipca br. Podsumowanie opiniowania zostanie opublikowane na stronie internetowej ZDM w terminie do 17 sierpnia br.

W związku z remontem wiaduktu kolejowego nad ul. Niestachowską, w rejonie tego obiektu zamknięte zostaną lewe skrajne pasy ul. Niestachowskiej w obu kierunkach. Poza tym czasowo zamknięty zostanie lewy skrajny pas do skrętu w lewo z ul. św. Wawrzyńca w ul. Niestachowską oraz lewy skrajny pas do skrętu w lewo z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca.

·
Registered
185 Posts
Dzięki! Ja jeszcze dorzucam druga jezdnię Dolnej Wildy od A2 do Hetmańskiej.
Dlaczego? Szczerze mówiąc zdarza mi się tam jeździć dość regularnie (może nie jakoś super często, ale jednak) i nigdy nie natknąłem się na korki. Za to przydałby się tam remont nawierzchni przy skrzyżowaniu z 28 czerwca, te płyty betonowe to jakaś masakra...

·
Infrastrukturnik drogowy
12,045 Posts
Dwa trochę znaczniejsze remonty (jeden przeoczony):
Na ulicy generała Stanisława Maczka trwa remont chodnika, a w czwartek rozpocznie się remont nawierzchni jezdni.

Remontujemy chodnik po południowej stronie ulicy na odcinku od ulicy Piątkowskiej do wjazdu do bloku nr 24. W miejsce zniszczonych płytek betonowych pojawi się wygodna nawierzchnia bitumiczna. Z uwagi na konieczność wymiany krawężnika przylegający fragment jezdni został wygrodzony.
Koszt remontu chodnika wynosi 53 tysięcy złotych. Środki pochodzą z puli Rady Osiedla Winiary.
Remont jezdni rozpocznie się w czwartek. Zostanie wyremontowana nawierzchnia na całej szerokości jezdni na odcinku od ulicy Piątkowskiej do skrzyżowania z ulicą Urbanowską. Podczas prac bitumicznych obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. (...)

W poniedziałek, 29 czerwca, rozpocznie się remont kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej. Tym razem prace będą prowadzone od węzła Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach.
Ulica Warszawska to jedna z najważniejszych dróg wjazdowych i wyjazdowych z miasta. W godzinach szczytu korzysta z niej około 4 tys. pojazdów. To jednocześnie jedna z najdłuższych ulic Poznania. Z uwagi na długość ulicy, ale także możliwości finansowe Miasta i minimalizację utrudnień komunikacyjnych, remont został podzielony na etapy. Pierwszy został przeprowadzony w ubiegłym roku na odcinku od ulicy Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek. Zniszczona nawierzchnia została sfrezowana, następnie wzmocniono konstrukcję jezdni, ułożono nowe warstwy wiążącą i ścieralną. Wymieniono także krawężniki, obrzeża jezdni i bariery ochronne w pasie rozdziału.
Podobny zakres robót został przewidziany w drugim etapie remontu. Tym razem zostanie wyremontowana zniszczona jezdnia na odcinku od wiaduktu Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach.
Prace budowlane rozpoczną się w poniedziałek, 29 czerwca i będą prowadzone pod ruchem, a poszczególne fragmenty jezdni będą wygradzane na czas remontu. Będzie tu obowiązywać ograniczenie prędkości.
W pierwszej kolejności drogowcy wyremontują lewe (tzw. szybkie) pasy obu jezdni na odcinku po około 800 metrów w każdą stronę. Kierowcy będą mogli korzystać z pasów prawych, po których będą mogli jechać z maksymalną prędkością 40 i 50 km/h. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy ul. Smołdzinowskiej (przy fabryce Volkswagen Poznań). Autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian.
Zakończenie prac związanych z remontem lewych pasów ul. Warszawskiej zaplanowano na połowę lipca. Następnie remontowane będą prawe pasy, a zakończenie całości prac planowane jest do końca sierpnia.

Ostatnio jechałem właśnie Warszawską, od Św. Michała w stronę Antoninka - niedawno remontowana nawierzchnia jest pozapadana i mocno spękana. Zaraz będą duże dziury :/

8041 - 8060 of 8064 Posts