SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 4107 Posts

·
Registered
Joined
·
11,764 Posts
Discussion Starter · #1 ·
budowa na 100% rozpoczęta, koparka kopie, wywrotki wywożą ziemię, teraz tylko czekac na rozpoczęcie wylewania fundamentów :)

wątek z "Nowości i zapowiedzi" proszę Piotra, bądź któregoś moda o zamknięcie.
http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=198368

mateq said:
natomiast pomiędzy eskulapem a stomatologicum powstanie coś takiego:

Centrum Medycznej Informacji NaukowejCentrum Medycznej Informacji Naukowej to ośrodek biblioteczno-konferencyjny Akademii Medycznej, który stanie na terenie campusu Akademii u zbiegu ulic: Przybyszewskiego i Rokietnickiej w bezpośrednim sąsiedztwie wznoszonego Collegium Stomatologicum.

Ośrodek zajmie łączną powierzchnię 7 tys. m2 i obsłuży prognozowaną na 2010 rok liczbę 6 tys. studentów i 1,4 tys. pracowników naukowo-dydaktycznych Uczelni.

Podzielony na dwie funkcjonalne części (dydaktyczno-konferencyjną i biblioteczną), budynek centrum zmieści w pierwszej:

- 2 sale audytoryjne na 300 i 500 osób z możliwością ich połączenia,
- zaplecze gastronomiczne i szatnię.

W części bibliotecznej znajdą się:
_
- sala katalogowa,
- miejsce z wolnym dostępem do zbiorów,
- czytelnie (ogólna, czasopism, multimedialna, informacyjno-bibliograficzna),
- pomieszczenia do pracy grupowej,
- pracownie panelowe,
- 2 sale dydaktyczne, w tym jedna z możliwością prowadzenia telekonferencji
- oraz 5 jednoosobowych gabinetów do pracy indywidualnej w idealnej ciszy.

W sumie znajdzie tam miejsce ok. 300 osób jednocześnie korzystających z zasobów tej części.


Dział Promocji AM
PB said:
Wyodrębniłem Mateq Twój post ;)

========

Biuletyn Zamówień Publicznych nr 12 z dnia 2005-01-19

Opis/przedmiot zamówienia: Budowa CMIN AM w Poznaniu obejmująca: roboty budowlane, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, system kontroli dostępu, instalację wentylacji i klimatyzacji wraz z automatyką, instalację wodno-kanalizacyjną i przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania z ciepłem technologicznym i węzłem cieplnym, sieci i przyłącza do w/w instalacji, drogi, ukształtowanie terenu.

Miejsce wykonywania robót budowlanych, usług lub miejsce dostaw: Poznań, u zbiegu ulic Przybyszewskiego/Rokietnicka.

Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: data rozpoczęcia: 01.04.2005; data zakończenia: 30.03.2008
Luc84 said:
Nie będę popadał w huraoptymizm, ale chyba niedługo się zacznie. Chociaż lepiej dmuchać na zimne, bo jest w Poznaniu kilka płotów, za którymi nic się nie dzieje. ;) Tak jak obiecałem fotki :)

Widok z ul.OpalenickiejWzdłuż Rokietnickiej płotu jeszcze nie ma, są słupki :)Skrzyżowanie Przybyszewskiego/RokietnickaMamy już nawet wykonawcę?

jak sie postaram, to za kilka godzin bedzie fotka :)
 

·
Fook eet!
Joined
·
5,737 Posts
1. Jakies wieksze rendery? Bo niewiele widac na tym malutkim...
2. Mam nadzieje, ze bedzie lepszy od tego nieszczescia stomatologicznego...
3. :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
11,764 Posts
Discussion Starter · #12 ·
jest tablica:nic nie widać, bo fotka telefoniczna...
w każdym razie jest na niej napisane, że skończą w 2008, zaczęli 12 września 2005, finansują z jakiegoś funduszu unijnego, maksymalnie będzie pracować 66 osób, GW to Hochtief oddział Poz-Building i takie tam...
 

·
Registered
Joined
·
1,048 Posts
Po znaczku wnioskuję, że chodzi o Zintegrowany Program Opreracyjny Rozwoju Regionalnego, czyli ten sam, z kórego finansowana jest budowa obiektu Akademi Rolniczej przy Botanicznej.

 

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,351 Posts
Hochtief Polska Oddział Poz-Building podpisał kontrakt na budowę Centrum Medycznej Informacji Naukowej przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu. Inwestorem jest Zarząd Inwestycji Akademii Medycznej. Obiekt zaprojektowała Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski, Sadowska. Prace mają zostać ukończone do końca czerwca 2008 roku.

========
Eurobuild
 

·
Registered
Joined
·
77 Posts
Hochtief zrealizuje w Poznaniu stan surowy centrum dydaktycznego o powierzchni ok. 15 tys. m2. Hochtief przed kilkoma dniami rozpoczął prace przy organizacji placu budowy Centrum Medycznej Informacji Naukowej Akademii Medycznej w Poznaniu. U zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej powstanie obiekt o powierzchni 15 tys. m2. Budynek został zaprojektowany przez biuro SPA Sadowski. Hochtief zrealizuje stan surowy inwestycji, a w przyszłym roku będą wyłonieni wykonawcy prac instalacyjnych i wykończeniowych.
-------
Polish Real Estate Market
 

·
Kierownik Budowy
Joined
·
4,729 Posts
Nowe oblicze stomatologii

Poznańscy medycy będą mieli nową bibliotekę i centrum konferencyjne. Dziś rektor Akademii Medycznej wmurował kamień węgielny pod nowy budynek a za trzy lata powinien przecinać wstęgę przy wejściu do centrum.
Inwestycja powstanie obok Collegium Stomatologicum u zbiegu ulic Bukowskiej oraz Rokietnickiej. Budowa ma kosztować prawie 66 milionów złotych. Część wydatków sfinansuje Unia Europejska.

O tym, że budowa centrum biblioteczno - kongresowego na dobre ruszyła, świadczył nie tylko kamień węgielny, ale i wygląd butów rektora. Wszyscy, którzy zjawili się dziś na inauguracji budowy, tonęli po kostki w błocie. Przemówienia były więc krótkie, a rektor Akademii Medycznej profesor Grzegorz Bręborowicz błyskawicznie przeszedł do plusów inwestycji. Centrum kongresowe zajmie jedną cześć budynku. Drugą przeznaczono na bibliotekę. Będzie mieć cztery kondygnacje nadziemne oraz dwa piętra dydaktyczne z dwiema salami audytoryjnymi. Nowy budynek ma się wpisać w modernistyczną architekturę Grunwaldu. Taka budowla musi kosztować. Oszacowano, że potrzeba na nią 66 milionów złotych. Uczelnia ma na razie tylko część potrzebnych funduszy. Te pieniądze, które już są na koncie uczelni, pozwolą do końca tego roku postawić budynek w stanie surowym. Z biblioteki i centrum będzie zaś można korzystać prawdopodobnie od października 2008 roku.

"WKT"
 

·
Registered
Joined
·
1,048 Posts


Nowa biblioteka Akademii Medycznej

Za trzy lata wszyscy studenci i poznaniacy będą mogli korzystać z nowoczesnej biblioteki, która powstanie w Centrum Biblioteczno-Kongresowym przy zbiegu ulic Bukowskiej i Rokietnickiej.

Dotychczasowa biblioteka AM znajdowała się przy ul. Portowej, ale stała się za ciasna. W nowym obiekcie znajdą się, zabezpieczone elektronicznie, zbiory z dziedziny nauk przyrodniczych i medycznych, a także humanistycznych, gromadzone od czasów powstania AM. Ta część kompleksu zajmie cztery kondygnacje nadziemne. W dwukondygnacyjnej, dydaktycznej części będą dwie sale audytoryjne i zaplecze, przeznaczone m.in. na zjazdy, sympozja naukowe, wystawy. Łączna powierzchnia budynku wyniesie ponad 3500 m kw. Wokół znajdą się tereny zielone, chodniki i parking.

Władze Akademii Medycznej planują, że studenci będą mogli skorzystać z kompleksu już w październiku 2008 r. Inwestycję, która ma kosztować ponad 66 mln zł, sfinansuje AM z zaoszczędzonych środków własnych, budżet państwa oraz sponsorzy. Prawie 5 mln zł dołoży Unia Europejska.
 

·
Registered
Joined
·
1,048 Posts
Prace idą całkiem szybko. Tutaj też musiałem się tłumaczyć, po co robię zdjęcia, tym razem Straży Miejskiej. Jeżeli powstanie Stowarzyszenie FPW, to powinno wydawać jakieś legitymacje "reporterskie". :)

 
1 - 20 of 4107 Posts
Top