SkyscraperCity Forum banner

[Poznań] Inwestycje sportowe, parki, skwery i tereny zielone

275K views 2K replies 256 participants last post by  Szymek Stw 
#1 ·
Same świetne wieści! Grobelny sie obudził?

 
See less See more
1
#3 ·
Już widzę te protesty w związku z zabudową okolic Łęgów Dębińskich:bash: : "Oddajcie nam nasze kliny zieleni!" albo protesty dla samych protestów... :(

A gdzie to ma powstać? W trójkącie ul. Dolna Wilda-Hetmańska-Droga dębińska czy przy granicy z Luboniem, koło autostrady?
 
#4 ·
Alstan pozyskał ponad 20 ha gruntów pod budowę kompleksu rekreacyjno-biurowo-hotelowego w Poznaniu. Hiszpańska firma Alstan Group kupiła 100% udziałów w spółce Luna, będącej wieczystym użytkownikiem terenu o powierzchni ponad 20 ha, zlokalizowanego w Poznaniu w rejonie ulic Dolna Wilda, Droga Dębińska i Piastowskiej. Stanisław Husar, prezes polskiego oddziału Alstan Group, powiedział nam, że na zakupionym gruncie inwestor planuje realizację standardowych hoteli oraz budynków typu aparthotel (przeznaczonych na dłuższy pobyt) wraz z zapleczem biurowym i konferencyjnym, a także zespołu obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak lodowisko czy korty tenisowe. Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane. Wstępnie wiadomo, że pod zabudowę zostanie przeznaczone co najmniej ok. 10% obszaru, czyli 20 tys. m2.
 
#11 ·
Tak czy inaczej, "coś" w końcu zaczyna się dziać w kierunku likwidowania tych ogródków działkowych. Choć na obszarze tej inwestycji żadne z nich nie leżą, to jednak po - miejmy nadzieję - wybudowaniu planowanej inwestycji przez Hiszpanów, wartość okolicznych terenów z pewnością wzrośnie, wobec czego większość właścicieli ogródków działkowych nie będzie widziała sensu, aby dalej je trzymać (zwłaszcza, że zdecydowana większość z nich to osoby starsze) i zaczną sprzedawać te tereny, czy to miastu, czy to potencjalnym inwestorom.
Choć na razie jestem sceptyczny, co do powodzenia realizacji tej inwestycji, to trzymam za nią kciuki! :)
 
#14 ·
Wątpię, żeby tam powstały budynki mające więcej niż 7, 8 kondygnacji nadziemnych. A może powstaną i jeszcze niższe. I wcale nie jestem pewnien, czy aby tak napewno wysoka zabudowa się tam prosi. Osobiście wolałbym widzieć wysokie akcenty w centrum miasta.
 
#18 ·
No to Panowie zaczynamy sie uczyc hiszpanskiego! ;)
a tak nieabstrachujac od tematu, to cieszy to, ze udane inwestycje <chcoiaz jeszcze nawet nieukonczone!!> ciesza inwestora, ktory chwali sobie miejsce innym "znajomym po fachu", a Ci go sluchaja!Nic tylko sie cieszyc!
Co do parkingow to moim zdaniem odlegla przyszlosc, ale te hotelo - biuro - apartamenhotele to ma szanse rozpoczac sie niedlugo! :cheers:
Szkoda tylko, ze jest to tak na skraju miasta!Chociaz w sumie kazdy teren nalezy uporzadkowac!
Wiec wznosze Sangrie na czesc inwestoro z Hiszpanii!! :cheers: :D:D:D:D
 
#30 ·
1. Poszerzyć Wartę o tereny zalewowe,
2. zostawić Park Jana Pawła II,
3. a po obu stronach Warty - od ul. Zamenhoffa do ul. Dolna Wilda i od ul. Królowej jadwigii do ul. Hetmańskiej - WIEŻOWCE... :D

Normalnie Manhattan ze swoim Central Parkiem się chowa! :D
 
#23 ·
Hmm, szczególnie apetycznie wyglądają z tej perspektywy te ogródki działkowe... :eat: :eat: :eat:
 
#29 ·
Zburzyc ogródki TAK, zabudować wszystkie kliny NIE. Mi się osobiście marzą ogromne parki(coś podobnego do tych jakie mam Londyn).Oczywiście nie chodzi mi o to by nie zbudować niczego na terenach klinów, ale nie chciałbym żeby zniknęły z mapy Poznania.
 
Top