SkyscraperCity banner

Oddaj głos na JET OFFICE

• Total voters
    262
1 - 20 of 56 Posts

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
JET OFFICE
ul. Piątkowska 163, Poznań
projekt: INSOMIA Szymon Januszewski
rok oddania do użytku: czerwiec 2012
wykonawca: MasterM

Proszę aby dalsze wykorzystanie zdjęć na blogach itp. było każdorazowo poprzedzone mailem z zapytaniem o zgodę
[email protected]

Zapraszam na profil FOTOARCHITEKTURA na FB
https://www.facebook.com/Fotoarchitektura

fot. FOTOARCHITEKTURA.PL Anna Gregorczyk & Łukasz Szamałek

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Łukasz Szamałek

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

fot. Anna Gregorczyk

Wszelkie prawa do zdjęć zastrzeżone © Anna Gregorczyk, FOTOARCHITEKTURA

·
Registered
6,740 Posts
Adres: Piątkowska 163, Poznań
Projekt: Pracownia Architektoniczna Insomia
Deweloper: Masterm Investment
Budowa: 2011-2012
Powierzchnia: 2330 m2

Budynek stoi w strefie o chaotycznej zabudowie, więc o otoczeniu nie ma co wspominać (chociaż najbliższy sąsiad też dosyć dobry).

Bardzo dobra realizacja. Kiedy przeczytałem zapowiedź z opisem (jeszcze bez wizek) a'la "budynek będzie przypominał wyglądałem statek" spodziewałem się najgorszego. Całkiem nieszablonowy projekt, z dobrymi proporcjami, dobre materiały. 9/10.

Swoją drogą większość realizacji tego biura (Insomia) prezentuje wysoki poziom. Obecnie IMHO najlepsza pracownia w Poznaniu, chociaż mało obecna w mediach.

·
Moderator
11,825 Posts

I IDĘ SPAĆ ;)

Rewelacyjny budynek. Architektonicznie i urbanistycznie.

Co ważne, inwestycja lokalna, niezbyt globalna.

10

·
Registered
63,900 Posts
Łazienka niczym się nie wyróżnia:
http://farm8.staticflickr.com/7127/7538048806_361c0da0f5_b.jpg
Może kabina spora i tyle :dunno:.

Surowizna klatki:
http://farm9.staticflickr.com/8021/7538053726_eac6dfd946_b.jpg
i szczegółów na zewnątrz:
http://farm9.staticflickr.com/8010/7538046678_33d8a67a17_b.jpg
Bardzo mi nie odpowiada, ale to jakaś dziwna dziś moda :nuts:.

Jednak budynek wybitny - mały acz z klasą, pomysłem :|. Mimo mało reprezentacyjnej lokalizacji się postarali :cheers:. Warte ocenienia: 10/10

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter #10
Piatkowska 116 rowniez jest przeciez projektu INSOMIA.

Co do wnętrz, nie sa jeszcze wykonczone. Obiekt jest dostosowywany obecnie do oczekiwan i wymagan najemcow. W sierpniu dodam nowe fotografie.

Elewacja jest swietna, wykorzystano do jej budowy specjalnie sprowadzane z Szwajcarii panele - polecam samodzielnie sprawdzić, zaraz po wschodzie słońca.

Ocenię dopiero po sfotografowaniu wnętrz.

·
miasto dla ludzi
1,546 Posts
Jeden z niewielu przykładów w Poznaniu gdzie nowa zabudowa zaczyna porządkować okolicę i tworzyć prawdziwie miejską przestrzeń. W dodatku jest to zabudowa o niebanalnej i ciekawej architekturze. Budynek znajduje się tak jak należy przy chodniku i nie wypina dooopy na przechodniów. Nie zamyka się na przestrzeń publiczną lecz urozmaica ją poprzez wprowadzenie przeszklonych witryn parteru. Z skalę budynku i jego osadzenie w przestrzeni miejskiej daję maksa, czyli 10. Za powiązanie funkcjonalne z miastem daje następną 10. Za architekturę trzecia dycha. Razem 30/3 = 10. Oby ten budynek znalazł wielu naśladowców. Nie jestem jedynie pewien jakości detalu, wykonawstwa i użytych materiałów, aczkolwiek wierzę, że są na zadowalającym poziomie. Od pewnego już czasu obserwuję dokonania architektów z pracowni Insomia i powoli dochodzę do przekonania, że może to już być najlepsza pracownia w mieście.

·
Projekt Inwestor
8,943 Posts
Architektura bardzo fajna, materiały wysokiej jakości. Dla mnie osobiście, nieco jest za ciasno wewnątrz (taras na górze bardzo wąski), to jednak uwzględniając uwarunkowania powierzchniowe, uważam, że budynek wkomponowany został idealnie. Prezentuje się również okazale. Pogratulować właścicielowi... a sąsiad pewnie zgrzyta zębami ;)

·
Registered
2,169 Posts
Fantastyczny obiekt - nowoczesny i ze świetnych materiałów. Uwielbiam kiedy panele są położone równo :D Wnętrza klaustrofobiczne, ale cały budynek jest mały więc chyba nie dało się inaczej.
Według mnie ten budynek zasługuje w pełni na 10, prezentuje on wszystkie cechy, które z chęcią zobaczę w nowej architekturze.
PS czy tylko mi on przypomina Sandcrawlera z Gwiezdnych Wojen ? :D

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,302 Posts
Chyba fajne, aczkolwiek za bardzo statkowe, aczkolwiek chyba fajne, ale nie wiem. 7,5-8. Niech będzie więcej.

1 - 20 of 56 Posts