SkyscraperCity Forum banner
18961 - 18980 of 19553 Posts

·
Registered
418 Posts
Z tego, co wiem, to nie. Nie dojdzie... Ruch będą musiały jakoś przejąć obecne ratajskie linie autobusowe.
No to nieźle będzie..
Chociaż nadal nie ta tragiczny pomysł, bo trochę tych linii jednak jeździ w okolicy, ale pewnie wtedy rzucą tam przeguby. Nadal jeden kierowca będzie.
No i mam nadzieję, że chociaż kilka linii przetrasują na trasy bliższe trasie kórnickiej.

·
Registered
Poznań (PL) / Bordeaux (FR)
2,542 Posts
Właściwie, przy zamknięciu przejazdu przez centrum dla tramwajów, jazda autobusem do Ronda Rataje "jak dawniej" będzie najbardziej sensowna, bo większość tramwajów i tak pojedzie przez Królowej Jadwigi, więc będzie na co się przesiąść. Poszkodowana będzie jak zwykle Polanka, bo w okolicy nie ma żadnej drogi gdzie mogłyby jechać autobusy, ale okolice Tysiąclecia / Orlego Gniazda / os. Lecha myślę, że spokojnie sobie poradzą z autobusami. Tzn, dodanie "T" niewiele by tam zmieniło.

·
Registered
2,910 Posts
Z tego, co wiem, to nie. Nie dojdzie... Ruch będą musiały jakoś przejąć obecne ratajskie linie autobusowe.
Nie będzie z banalnego powodu - nie ma kierowców.
Przecież od zamknięcia ul. Fredry, T12 powinno być przedłużone do Marcinkowskiego, ale nie ma co marzyć, bo to by oznaczało jeszcze więcej kursów widmo na innych liniach. Jesteśmy w czarnej d... jeśli chodzi o dostępność kierowców. Co więcej, temat jest zamiatany pod dywan, zamiast prób rozwiązania go.

·
Registered
891 Posts
Rozpatrzmy taki przypadek.
Z rejonu przystanków Orle Gniazdo, os. Tysiąclecia mamy do dyspozycji trzy linie autobusowe 162/196 i 181 z taktem pierwsze zmiennym od 20-30 minut w szczytach do 30 minut i 181 co 20/30 minut między godz. 7-8 mamy z Tysiąclecia
01,07,22,26,42 czyli 5 kursów na godzinę przy czym na 181 jeździ Alpino. Z Ronda Rataje między godz. 15-16: 01,07,21,27,41,47 czyli 6 kursów średnio co 10 minut.
Z rejonu pętli os. Lecha mamy 166 i 181 w takcie 20/30 minut każda czyli 6 kursów na godzinę średnio co 10/15 minut.
Jadąc tunelem od Piaśnickiej wysiadamy na os. Czecha skąd mamy 166 co 20/30 minut lub po przeciwnej stronie rzadkie 162/196. Pytanie, czy to jest wystarczająca oferta dla mieszkańców Lecha, Czecha, Rusa i Tysiąclecia?
Najgęściej będzie na odcinku Piłsudskiego bo dochodzą pasażerowie z Oświecenia.
Polanka - duże i rozbudowujące się osiedle pozbawione całkowicie komunikacji? Wystarczy autobus z Rataj przez Katowicką, Jantar, Brneńską, Milczańską, Inflacką do os. Lecha (z nawrotką przez Kurlandzką, Piaśnicką).
Przecież dojście od bloków przy Katowickiej przy obecnym przystanku tramwajowym do przystanku Brneńska to ok. 500 m. to jakieś 5-6 minut dojścia.
Tak jak mówi juniorpublic, główny powód to brak kierowców.

·
Registered
Master of Disaster
68 Posts
Czy dostęp do wszystkich biletomatów na pestce jest formalnie niemożliwy? Na Szymanowskiego musiałem się przecisnąć przez ogrodzenie, by doładować PEKĘ. Rozumiem że remont, ale można przenieść biletomat lub zostawić do niego dojście
Przecież ten remont będzie trwał tylko rok, nikt w ZTM nie pomyślał o czyś tak błahym jak dostęp do biletomatów.
Tymczasowa organizacja ruchu na Mieszka I wygląda jakby ją projektował ktoś bez uprawnień i znajomości przepisów ruchu drogowego na 2h przed remontem.
Przystanki nie posiadają porządnej platformy przystankowej, na Lechickiej w stronę Sobieskiego wysiada się na podjazd dla samochodów technicznych który jest na równi z ulicą, czyli żeby wyjść z pojazdu trzeba zrobić wielki krok bo kierowcy nie uważają że przydatnym było by zrobić przyklęk autobusem. Ale przecież ich nikt tam nie uczy kultury prowadzenia pojazdu. Tablice o remoncie wzdłuż Mieszka I wyglądają jakby je robili na szybko z tego co było w magazynie. Na niektórych przystankach dalej nie ma wiat przystankowych, a ławeczki są za małe. Przejście dla pieszych na Lechickiej z jeden strony jest wysypane czarnym żwirem (?) bo przecież nikt nie pomyślał żeby zrobić normalne dojście do tego przejścia, bo przecież to tymczasowe tylko na rok.

Ten remont w ogóle wygląda jakby ZTM dowiedział się o nim dzień wcześniej.

Nie będzie z banalnego powodu - nie ma kierowców.
Przecież od zamknięcia ul. Fredry, T12 powinno być przedłużone do Marcinkowskiego, ale nie ma co marzyć, bo to by oznaczało jeszcze więcej kursów widmo na innych liniach. Jesteśmy w czarnej d... jeśli chodzi o dostępność kierowców. Co więcej, temat jest zamiatany pod dywan, zamiast prób rozwiązania go.
Nie tylko zabrakło by kierowców, ale także autobusów które mogły by wyjechać.
Zresztą pamiętajcie, żeby nie wierzyć w żadne brednie o naliczaniu kar za niewykonane albo opóźnione kursy.
To tylko puste frazesy żeby się media odczepiły.

·
Registered
891 Posts
No jak już ePoznań o tym pisze... Na 342 w całości kursuje Transkom, na 341 MPK wykonuje dwa pierwsze kursy ze Śródki i jeden popołudniowy z Przebędowa.
Natomiast zdarzały się braki na 348. Ale faktycznie, o ile wypadnięcie kursu na takich liniach miejskich jak 163,169,171,174 itp. no to powiedzmy można szukać alternatywy albo poczekać na następny. W przypadku linii 341,348 to nie ma za bardzo innej możliwości.

·
Ukryta Opcja Poznańska
3,153 Posts
Ja jeszcze dodam słowo odnośnie obserwowania braków w aplikacjach. Oprócz oczywistych przykładów, gdzie sygnału GPS nie ma wcale, są jeszcze innego rodzaju pułapki, szczególnie łatwo się naciąć blisko pętli. Otóż, np. w takim Kiedy pojadę, kurs formalnie się wyswietla na zielono, jest numer autobusu,. teoretycznie wszystko ok. Przyjazd za 6 minut. I tak wisi to 6 minut. Wisi. Wisi. W kiedy pojadę można podejrzeć fizyczna lokalizację autobusu, myślę, pewnie stoi na pętli, jakieś opóźnienie wtórne, kierowca ma przerwę... Ale nie. Po kliknięciu na "Pokaż mapę", okazuje się że moje 160 nie stoi na pętli Garbary, tylko na zajezdni Warszawska

Analogiczną sytuację miałem dwa dni wcześniej na 168, co dodatkowo wprowadza w błąd, bo pomimo tego, że "wyświetla się w aplikacji", to może się okazać że i tak nie przyjedzie, bo wyświetla się zalogowany autobus z zajezdni...

·
Registered
14 Posts
Przez ostatnie kilka dni miałem okazję jechać t12, 185, 190, tramwajem 10. Albo mam jakieś omamy albo i autobusy i tramwaje jeżdżą z jakas ślimaczą prędkością? Ktoś jeszcze ma takie odczucie?
Autobusy to nie wiem, ale tramwaje pewnie dlatego, że są plany dość luźne w związku z taktem co 15-minut. Często zdarza się załapać przyspieszenie kilkuminutowe jadąc zwykłą prędkością. Normalnie straciłoby się czas przez poprzedzający wagon gdzieś na trasie, a dzięki taktowi co 15' w wakacje tego nie ma.

·
Registered
891 Posts
Przez ostatnie kilka dni miałem okazję jechać t12, 185, 190, tramwajem 10. Albo mam jakieś omamy albo i autobusy i tramwaje jeżdżą z jakas ślimaczą prędkością? Ktoś jeszcze ma takie odczucie?
Pusto na ulicach i luźne przeloty, zwłaszcza w szczycie popołudniowym. Niedawno jechałem w okolicach godz. 15 w środku tygodnia linią 911 ze Śródki do Wilczaka. Odcinek od Katedry do Małych Garbar kierowca jechał z prędkością... 25 km/h. Albowiem w rozkładzie na ten odcinek o tej porze na przelot jest 5 minut a realnie jest o połowę krócej. Po wjechaniu na Szelągowską dodał gazu jadąc... 35 km/h (wkurzając zapewne wszystkich z tyłu) a i tak przy Wilczaku był jakieś -2 przed czasem.

18961 - 18980 of 19553 Posts