SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2642 Posts

·
Registered
9 Posts
Discussion Starter #1
Możecie polecić jakieś inwestycje mieszkaniowe niedaleko centrum, gdzie kwota za metr nie przekracza 6500zł/m2? Jestem po rozmowach na temat Kasztanowej Alei, ale zaproponowany przeze mnie rabat (komórka lokatorska o pow. 3,1m2 gratis) został odrzucony i raczej odrzucę tą ofertę. Będę wdzięczny za pomoc:)

·
Registered
146 Posts
Możecie polecić jakieś inwestycje mieszkaniowe niedaleko centrum, gdzie kwota za metr nie przekracza 6500zł/m2? Jestem po rozmowach na temat Kasztanowej Alei, ale zaproponowany przeze mnie rabat (komórka lokatorska o pow. 3,1m2 gratis) został odrzucony i raczej odrzucę tą ofertę. Będę wdzięczny za pomoc:)
Jeśli chcesz w szeroko pojętych okolicach Grunwaldu to może np.

Rembertowska Park (ceny koło 6000 zł)
Górczyńska46 (tam będzie najtaniej zwłaszcza większe mieszkania - 5200/m2)
Marcelin Atanera (oni będą na granicy 6500)

·
Registered
12,300 Posts
Przecież napisał że blisko centrum.

Nowa Sienna chyba jest bardzo droga (nic dziwnego ;)), a wszystkie lokale w inwestycji "Chwaliszewo" są sprzedane. Zobacz jeszcze na Nowe Chwaliszewo ale ten budynek dopiero się buduje. Może jeszcze coś jest w Wodnej 15. Blisko też jest Kamienica Wildecka, czy Kamienica za Teatrem. Na pewno na Kościelnej można coś jeszcze kupić.

·
ten najwazniejszy
14,321 Posts
Na koniec roku, mieli 82% sprzedanej inwestycji. Wiec radzę się pospieszyć, bo zostały pewnie najmniej atrakcyjne mieszkania.

·
Registered
382 Posts
Ja po wielu poszukiwaniach finalnie chyba wyląduję na Barwickiej u Masterm-a.
Wiem że inwestycja w tym konkretnym miejscu nie jest do końca szczęśliwa ale zawsze przy zakupie trzeba iść na kompromisy.
Szukałem czegoś w okolicach ceny w MDM czyli 5600 + - 200zł (możliwosć przerzucenie ewentualnej róznicy w wykończenie albo cenękomórki) o metrażu 43-45metrów.
Na Grunwaldzie poza budowanym Etapem IIa Przylesia Marcelin Mlocum przy Budziszyńskiej ogólnie bida w tej cenie.
Tutaj blok stoi, można sie przymierzyć itp.
Odstraszają gruntowe dojazdy niestety do inwestycji i nieco nieogarnięta okolica + widok z okna na ogródki domów lub na okna sasiadów z naprzeciwka ze studni ;)

Widok od Barwickiej (zachód) jest jednak akceptowalny, sensowne rozkłady mieszkań (przynajmniej niektórych) i pewna elastyczność developera przekinują mnie w mairę do zakupu.
Do tego projekt mimo cięć w realizacji - zwykłe druciane płotki zamiast tego z wizek itp
jest całkiem ok (z wyjątkiem studni i ogródków na parterach wielkosci kojca dla psa ;)).

Wykończenie wydaje się ok, brak wind przy mieszakniu na 1 piętrze dla zdrowej, młodej osoby to nie problem.

Dojazd całkiem dobry 3 linie autobusowe, ścierzki rowerowe w okolicy, kilka sklepów, poczta apteka itp.
Bliskość lotniska = zaakceptowanei przelotów samolotów pasażerskich w okolicy, a i f16 czasem przeleci ;)
Trzeba to zaakceptować albo zmienić dzielnicę.

Na dzisiaj alternatywą były by dla mnie Naramowice itp ewentualnie Wilda (koszmarek Budimexu na Rolnej z mieszkaniami po 36-42 metry).
Jest cień szansy na Budziszyńskiej ale są mało elastyczni cenowo mimo poczatkowego etapu budowy no i odbiory w połowie 2015 dopiero :( Do tego komórki przypisane do lokalu, więć w mdm podwyższaja cenę lokalu = mieszanie trzeba by brać bez komórki(zwłaszcza rpzy małym mieszkaniu to jest jednak istotny minus)

Z miejsc , które podobały się ale nie spełnią wymogów mdm odpadły Moowe Ogrody i Rembertowska Park- ceny powyżej 6k, czasem dość sporo powyżej.

·
Registered
4,678 Posts
Koszmarek na Rolnej? Co jest tam nie tak, prócz tradycyjnego w PL płotu niczym w obozie koncentracyjnym? Lokalizacja niezła, architektura w stanach średnich.

·
Registered
382 Posts
Kwestia gustu ale dla mnie wygląda fatalnie. Poziom Smolnej byłby dla mniev
akceptowalny, wiec nie wymagań chyba wiele... Lokalizacja dla moich potrzeb niezłą, ceny do niedawna więcej niż nieźle ( 5400 - 5500 za metr) niestety jak pisalem mieszkania 36- 41 metrów a potem juz ponad 50 metrowe 3 pokojowe. Na Smolnej metraze były według mnie szczesliwsze.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

·
Registered
2 Posts
Witam Szanownych forumowiczow jak i biernych czytaczy do ktorych nalezalem ;)
w okolicy mojego miejsca zamieszkania pojawila sie inwestycja o ktorej wzmianek tu nie widzialem, mianowicie na dzialce numer 3/7 przy ul.Makow Polnych kilka dni temu pojawily sie maszyny budowlane, poczatkowo myslalem ze to start prac nad 'nowa Naramowicka' ale troche szybko jak na nasze 'standardy' :) dzis widze ze to plac budowy zespolu budynkow mieszkalnych , inwestorem firma Comperhouse zarejestrowana na Makow Polnych 5 , wykonawca Perfect Partners z Leszna. Dojazd prawdopodobnie bedzie poprzez dzialke numer 4, niewykluczone ze na kolejnej (nr 5) tez cos sie bedzie dzialo, na stronach UM znalazlem decyzje o odmowie wydania warunkow dla dzialek 3/7 i 5 , skladane mniej wiecej w podobnym czasie (2011) wiec prawdopodobnie inwestor ten sam.
Zamiescilbym foto ale nie widze opcji zamieszczania grafiki z folderu lokalnego, podpowie ktos?

·
Registered
872 Posts
Wszystkie te fuszery których jesteśmy naocznymi świadkami w inwestycjach mieszkaniowych biorą się stąd, że wykonawcy mają marże na poziomie 5 %, i chcą sobie dorobić tańszymi materiałami, deweloper i tak ma swoje 50-60% marży. Zawsze traci tylko estetyka i jakość no i oczywiście przyszli właściciele tych mieszkań.

·
Projekt Inwestor
9,091 Posts
Wszystkie te fuszery których jesteśmy naocznymi świadkami w inwestycjach mieszkaniowych biorą się stąd, że wykonawcy mają marże na poziomie 5 %, i chcą sobie dorobić tańszymi materiałami, deweloper i tak ma swoje 50-60% marży. Zawsze traci tylko estetyka i jakość no i oczywiście przyszli właściciele tych mieszkań.
Bez przesady. Najczęściej marża wynosi 20%.

·
Registered
82 Posts
Witam Szanownych forumowiczow jak i biernych czytaczy do ktorych nalezalem ;)
w okolicy mojego miejsca zamieszkania pojawila sie inwestycja o ktorej wzmianek tu nie widzialem, mianowicie na dzialce numer 3/7 przy ul.Makow Polnych kilka dni temu pojawily sie maszyny budowlane, poczatkowo myslalem ze to start prac nad 'nowa Naramowicka' ale troche szybko jak na nasze 'standardy' :) dzis widze ze to plac budowy zespolu budynkow mieszkalnych , inwestorem firma Comperhouse zarejestrowana na Makow Polnych 5 , wykonawca Perfect Partners z Leszna. Dojazd prawdopodobnie bedzie poprzez dzialke numer 4, niewykluczone ze na kolejnej (nr 5) tez cos sie bedzie dzialo, na stronach UM znalazlem decyzje o odmowie wydania warunkow dla dzialek 3/7 i 5 , skladane mniej wiecej w podobnym czasie (2011) wiec prawdopodobnie inwestor ten sam.
Zamiescilbym foto ale nie widze opcji zamieszczania grafiki z folderu lokalnego, podpowie ktos?
Możesz sprawdzić wszystkie decyzje odnośnie tych działek na stronie:
http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/data/decyzje_wuia_public/decyzje_wuia.php
A odnośnie umieszczania zdjęć to jest instrukcja
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=313015

·
MORE IS BORE
3,856 Posts
^^ Nie bardzo rozumiem kupujących nowe mieszkania w centrum za takie kwoty, skoro z rynku wtórnego można mieć za 5000 zł/m2. Chyba, że nie każdy musi liczyć się z forsą, jak ja :)

·
Registered
1,673 Posts
^^
Bo ludzie chcą mieszkać w centrum tylko nie za bardzo odpowiada im standard życia w starej kamienicy.

·
Registered
4,064 Posts
Standard życia w starej kamienicy nie musi oznaczać pieców kaflowych, nieszczelnych okien i szczurów w piwnicy.

·
Registered
1,673 Posts
Nawet nie chodzi o brud, smród i penerstwo. Mnie w kamienicach nie odpowiadają wysokie pomieszczenia, strome klatki schodowe czy brak windy. Nie wyobrażam sobie codziennych spacerów na 2-3 piętro, że o wnoszeniu ciężych czy dużych gabarytowo rzeczy nie wspominając.

·
Registered
4,064 Posts
Kurczę od ponad 30 lat codziennie wchodzę na drugie piętro mojej kamienicy i nigdy bym nie pomyślał, że to jakiś problem, tak samo jako wysokie pomieszczenie.

1 - 20 of 2642 Posts