SkyscraperCity Forum banner
181 - 200 of 216 Posts

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #182 ·
118. Reymonta 19 / Wyspiańskiego - hotel Platinum Palace Residence

Opinia MKZ: C - prace wykonane prawidłowo, bez odbioru konserwatorskiego

z www.gazetainwestor.pl

z www.gazetainwestor.pl

Willa było mocno przepruta, zostały tylko gołe ściany zewnętrzne. Ocieplono je, odtworzono detale, podniesiono nieco dach, dano stolarkę o innych podziałach, komin zmienił położenie.

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #185 ·
INNE (5):

121. Góra Przemysła - mury zamkowe - odcinek B

Opinia MKZ: A - prace wykonano b. dobrze zgodnie z wszystkimi zasadami konserwatorskimi – mówiąc kolokwialnie: „MKZ szczególnie poleca” :)

Co się stało z gzymsami pośrednimi? Późniejsze naleciałości usunięte z przyczyn konserwatorskich czy komuś przy wykonaniu coś się pomyliło?

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #189 ·
124. słupy ogłoszeniowe

Opinia MKZ: B - prace wykonane prawidłowo, z odbiorem konserwatorskim
Parę słupów ogłoszeniowych doczekało się remontu:

Oprócz tego, to chyba jeszcze jakiś na Wildzie remontowali. Jeśli już o tym była mowa, to sorki, ale nie śledzę na bieżąco tego wątku.

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #191 ·
Koniec wrzucania, można komentować. W sumie i tak chodziło tylko o nabicie sobie liczby postów :D

Przypominam, że głosować można tutaj: renowacje i termomodernizacje.

Faworytów nietrudno wskazać:
12. Siemiradzkiego 2 / Chełmońskiego 7
13. Wyspiańskiego 12 / Chełmońskiego 23 - Villa Historica
Oba to remonty generalne, szalenie drogie i szalenie dobre :)

Fajnie, gdyby zaskoczył 1. 27 Grudnia 11 / Kantaka - Społem. Wierna renowacja moderny z lat 70-tych to Ci u nas wielka rzadkość.

Co do termomodernizacji to konkurencja jest mniej silna. Ja oddam głos na 57-58. Polna 80/84 oraz Polna 86 / Marcelińska. Za szacunek dla architektury i kolorystykę.

Głosować mogą oczywiście wszyscy, nie tylko poznaniacy :)

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #198 ·
Podsumowanie pierwszego dnia głosowania:
Która renowacja elewacji kamienicy jest najlepsza?

27 grudnia 11 / Kantaka – Społem - 5.2%
Libelta 1 - 3.4%
Rybaki 2 / Kwiatowa 11 - 3.4%
Franciszkańska 3 / Sieroca - wikarówka - 1.7%
Stary Rynek 56 - Kamienica Złociska, SARP - 3.4%
Stary Rynek 60 / Wrocławska - 5.2%
Stary Rynek 66 - 3.4%
Grottgera 3 - 5.2%
Jarochowskiego 18 - Szpital Św. Rodziny - 3.4%
Matejki 57 - siedziba ZKZL - 1.7%
Sczanieckiej 10 - 1.7%
Siemiradzkiego 2 / Chełmońskiego 7 - 10.3%
Wyspiańskiego 12 / Chełmońskiego 23 - Villa Historica - 20.7%
Wyspiańskiego 16 / Kossaka 1 - 1.7%
Kościelna 3 - 29.3%
Wyboldowałem pierwszą trójkę. Mnie mimo wszystko zaskakuje tak duża przewaga Kościelnej 3 nad Wyspiańskiego 12 / Chełmońskiego 23 (Villa Historica). Myślałem, że walka o tytuł rozegra się między tą drugą a Siemiradzkiego 2 / Chełmońskiego 7. Kwestia tego, że Kościelna jest teraz bardziej kolorowa? Lepszej pogody na zdjęciach? Za małych zdjęć na stronie i tego, że głosujący nie zaglądają do tego wątku? Ostatnie miejsce Matejki 57 też dziwi. Szkoda, że Społem się nie włączył do gry, chociaż wierny remont modernizmu to nieco inna kategoria niż kamienic historycznych.

·
2012
3,332 Posts
Czy można prosić o rozszerzenie zapisów odnośnie opinii MKZ? Dlaczego w niektórych kamienicach jest odbiór, a w innych nie, dlaczego niektóre kamienice są robione bez pozwolenia i czy grozi za to jakaś kara i dlaczego, np. ta kamienica jest wykonana źle?

Poza tym super zestawienie :)

·
Registered
2,601 Posts
Discussion Starter · #200 ·
Niestety dostałem tylko listę opisaną w ten sposób. Jeśli będę miał okazję to sam zadam pytanie dlaczego niektóre kamienice są zaopiniowane tak a nie inaczej.

181 - 200 of 216 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.