Skyscraper City Forum banner

Jak oceniasz budynek?

1 - 20 of 25 Posts

·
Registered
731 Posts
Budynek stoi sobie w centrum Poznania, mniej więcej w połowie drogi między Starym Rynkiem a Starym Browarem. Projekt powstał w pracowni Klimaszewska&Biedak i został zrealizowany w 1997 r.

by Iwona:

by Iwona:

od Strony kościoła Św. Marcina (znowy by Iwona):

·
Registered
731 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ode mnie 8.5. Jedna z lepszych wśród nielicznych realizacji historyzujących w Poznaniu, w tym jedyna w stylu neoekspresjonizmu ceglanego:) Mimo tego, że budynek powstał w szalonych czasach '90, co widać po ilości luster i szkle refleksyjnym:D, tworzy pewną nową jakość, szczególnie od strony ulicy Wysokiej (to ta wąska brukowana uliczka, nomen omen jako jedyna ulica w Poznaniu wpisana do rejestru zabytków) która dzięki temu budynkowi zyskała dużo na uroku.
Patrząc na pozostałe budynki zaprojektowane przez Klimaszewska&Biedak aż nie chce się wierzyć, że umieli zaprojektować coś tak dobrego. Zresztą różni się też mocno od innych inwestycji Atanera (na plus oczywiście).
Szkoda tego syfu po drugiej stronie ulicy, może i on kiedyś doczeka się porządnej zabudowy...

·
Registered
528 Posts
Ode mnie również 8. Bardzo udany projekt zważywszy, że realizowany był już ponad 10 lat temu. Jak uda się w konću jakoś sensownie zabudować ten cały syf na rogu św. Marcina i Piekar to będzie całkiem niezła pierzeja.

·
.
5,007 Posts
Ode mnie 6/10 nie najlepiej wygląda jak miejscami wystaje tynk a nie klinkier. I ta ściana ze szkła z pseudo historyzującym profilem okna :/

·
Registered
3,150 Posts
Bardzo fajny budynek, zważając na to że powstał w szalonych latach 90tych. Co prawda lusterka są średnie ale mimo wszystko 8/10

·
Fook eet!
4,047 Posts
Jedno z nielicznych, a być może nawet jedyne dzieło Klimaszewskiej i Biedaka, które nie budzi odruchów wymiotnych. 7/10.

·
Centuś
3,382 Posts
Chyba miał sprawiać wrażenie polanego polewą czekoladową albo coś takiego. Generalnie pomieszanie elementów jak to w postmoderniźmie, tutaj niezbyt IMO udane. Zwłaszcza nie rozumiem tego okna w lustrzanej ścianie (chyba jakieś inspiracje Renesansem z Wrocławia LOL ), która miała odbijać sąsiednią kamienicę. No ale przynajmniej czas go chyba nie będzie już trawił.

6/10

·
Registered
12,043 Posts
Klimat tej uliczki jest świetny:

Często lubię tamtędy przechodzić.

Jednak sam budynek zupełnie nie w moim stylu. Gdybym miał się tylko tym sugerować dałbym może z 5. Podniosę ocenę ze względu na wiek - ma już 11 lat.

7.

·
Registered
68,551 Posts
Hmmm...

Ja bym samą uliczkę wystawił do MISS wtedy pewne 10/10 :D

NATOMIAST sam budynek- no nie wiem... W sumie dosyć, dosyć ALE mnie NIE powala= 7/10

·
Registered
130 Posts
Nie wszystko tu gra, niepotrzebne zaklocenie rytmu elewacji jakimis plamami tynku na szlachetnej cegle, ktorej nie powstydzilaby sie holenderska czy belgijska moderna. wspomniane lustra nie majace czego odbijac. Za to zaciszna, przytulna lokalizacja i wzorowe wkomponowanie sie w waska Wysoka.

Osiem.

1 - 20 of 25 Posts