SkyscraperCity banner

Plaza Centers

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 106 Posts

·
Projekt Inwestor
9,178 Posts
Discussion Starter · #1 ·

fot. Warbud

no i otoczenie

Powierzchnia całkowita - 64000 m2
Powierzchnia terenu - 44000 m2
Kubatura - 349645 m3
Liczba miejsc parkingowych - 1000
Koszt inwestycji - 60 000 000 EUR

projekt architektoniczny - PENTAGRAM ARCHITEKCI Sp. z o.o.
generalne wykonawstwo - WARBUD SA

·
Moderator
12,013 Posts
Piterro coś Ty tu wrzucił :bash: ;)
Totalny misz-masz z drogich materiałów. Wśód bloków może sobie stać ale gdyby mi to postawili w centrum to bym się zapłakał :cry:

3 ponieważ kupiłem sobie tam fajną koszulkę ;)

·
Registered
4,029 Posts
1 to jest właśnie przykład jak nie powinno się budować, dobrze ze SB trochę zaciera złe wrażenie po tym "czymś"

·
Ekipa Kopernika
358 Posts
Mam mieszane uczucia. Stoi to 400 metrów od mojego mieszkania i ma plusy dodatnie i plusy ujemne.

10 za PiP (bo to PiP)
8 za ofertę gastronomiczną (w tej okolicy nie ma zupełnie innych miejsc gdzie można coś zjeść, a nie 10 bo mogła by być lepsza - nie same fastfoody, dość drogie)
7 za sklepy - takie same jak wszędzie, ale fajnie że są blisko
3 za beznadziejne kino - małe sale, ciasne, ciasne i jeszcze raz drogie i prymitywne (nawet kartą płacić nie można), iMax to chyba jest tylko dla szpanu bo i tak nic ciekawego w nim się nie obejrzy, dałbym 1 ale dobrze że chociaż jakieś kino powstało w tej okolicy
6 za wygląd - daję ocenę średnią, jak na tą okolicę wygląda ok (chociaż takie czerwone-ceglane coś z elewacji już odpada)
1 za obrzydliwe daszki nad przystankiem PST
1 za zrujnowany stan schodów do przystanku PST, można na nich się zabić, a Plaza zamiast je wyremontować wolała zrobić brzydkie daszki i niedziałające ruchome schody.
2 za to że przez miesiące nie było żadnego bankomatu, a teraz są 2 tego samego banku BZWBK - które nagminnie połykają ludziom karty!!! Aha teraz powstał jeszcze odział ING z bankomatami.

Razem 38/8 = 4,75 w zaokrągleniu aż 5.

Inni będą pewnie oceniać tylko wygląd a ja na wyglądzie się nie znam więc dałem taką łączoną oceno-recenzję.

Edit: przypadkowo wyszła mi taka sama ocena jak PB, czyli to prawidłowa ocena :p

·
Moderator
8,168 Posts
A fuj! Okropne, tego typu budynków wolałbym w Miss Polski nie oglądać ;/ Całe szczęście że to coś stoi na przedmieściach... 2/10

·
Fook eet!
3,915 Posts
To sie nie powinno znalezc w 'Rate Our Architecture', bo z architektura nie ma nic wspolnego :D

A najbardziej wkurzaja mnie schody ruchome, ktore sa tylko do gory i wyglada, jakby na schody w dol kasy zabraklo. O krzykliwych kolorach, ktore zapewne maja odwracac uwage od ogolnej miernoty to nie musze pisac, bo kon jaki jest kazdy widzi...

Generalnie moge powiedziec, ze Pentagram trzyma rowny poziom :D

·
Kolejorz fan
875 Posts
1, w krakowskiej tez bylem i dalbym jej 0,5

·
Inwestycje dla Poznania
981 Posts
Troche za malo zdjec - aktualnych i pokazujacych wkomponowanie w okolice. Obiekt jako calosc wyglada lepiej niz te kolorowe kawalki na zdjeciach.

Plusy: Usytuowanie przy Pestce - GENIALNE, zagospodarowanie przystanku, wjazd od Lechickiej. Handlowe ozywienie polnocnej czesci miasta. Wygodny Piotr i Pawel - no i sam fakt, ze to Piotr i Pawel. Food court - faktycznie, w okolicy nie tak latwo cos sensownie zjesc (choc np. przy Slowianskiej juz troche sie da :) ).

Minusy - wjazd od Mieszka I i od strony Trojpola - poki co to JAKOS dziala, ale jak wybuduja to obok, to bedzie klops. Parking - kto byl tam krotko po otwarciu bedzie wiedzial, o czym mowie - ewidentne bledy projektowe, teraz to jakos rozwiazali poprzez ruch "okrezny". Architektura... no coz... po prostu wielki i kiczowaty mall, ale znowu bez przesady. Za malo schodow. Windy zatrzymuja sie na pietrze jakies pol minuty... Wykonczenie wnetrza - totalna porazka. Wymienilbym wszystko - plytki na matowe, chromy na stal nierdzewna, plastikowe drewno rowniez na cos matowego...

Ogolnie - 8.5 za funkcjonalnosc (dostepnosc komunikacyjna, oferta; -1 za kiepskie kino, -0.5 za brak sklepu RTV/AGD), 4 za architekturo-urbanistyke ;) (glownie za to drugie). W sumie dam 5, bo jednak na wygladzie chyba bardziej sie tu skupiamy.

·
Ekipa Kopernika
358 Posts
Misza said:
Plusy:- GENIALNE, zagospodarowanie przystanku,
To mówisz ironicznie czy na serio? Jeżeli serio to co genialnego w tym zagospodarowaniu? Wiecznie niedziałające schody tylko w górę? Badziewne (nagrzewające się) daszki z plexi? Czy osypujące się stopnie schodów na których starsi ludzie się mogą zabić (szczególnie zimą)?

Misza said:
Minusy - wjazd od Mieszka I i od strony Trojpola - poki co to JAKOS dziala, ale jak wybuduja to obok, to bedzie klops. Parking - kto byl tam krotko po otwarciu bedzie wiedzial, o czym mowie - ewidentne bledy projektowe, teraz to jakos rozwiazali poprzez ruch "okrezny". Architektura... no coz... po prostu wielki i kiczowaty mall, ale znowu bez przesady. Za malo schodow. Windy zatrzymuja sie na pietrze jakies pol minuty... Wykonczenie wnetrza - totalna porazka. Wymienilbym wszystko - plytki na matowe, chromy na stal nierdzewna, plastikowe drewno rowniez na cos matowego...
Faktycznie na tym parkingu nigdy nie byłem, ale podobno co chwilę stłuczki.
Z tą małą ilością schodów to też racja - tylko z jednego końca i z drugiego. A w po środku tylko 2 powolne maleńkie windy do których nawet duży wózek nie wejdzie. Beznadziejnie to zrobili.

·
Moderator
12,013 Posts
A jak się Wam podoba dosyć niespotykany w Poznaniu układ sklepów?? Czyli umieszczenie wszystkiego przy jednym długim pasażu, trochę tak jak na ulicy handlowej?? Jest to zupełne przeciwieństwo np. King Crossa...

·
Ekipa Kopernika
358 Posts
mateq said:
A jak się Wam podoba dosyć niespotykany w Poznaniu układ sklepów?? Czyli umieszczenie wszystkiego przy jednym długim pasażu, trochę tak jak na ulicy handlowej?? Jest to zupełne przeciwieństwo np. King Crossa...
Było to uwarunkowane kształtem działki..

·
Silesia
453 Posts
kupa, zreszta tak jak i inne plazy (np. w rudzie slaskiej czy krakowie) "powinni tego zabronic"

tu jedynie plaza z rudy slaskiej prezentuje sie jako tako (podobnie jak i poznanska noca):

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Wszystkie Plazy powinno sie wylaczyc z takich porownan. Wedlug mnie to koszmar, targowiska kiczu, przynajmniej z zewnatrz. Wystroj wnetrz ujdzie. az sie boje myslec, jak w realu bedzie wygladac nasz Palza. Brrrr

1 - 20 of 106 Posts
Status
Not open for further replies.