SkyscraperCity banner

1 - 20 of 446 Posts

·
Registered
147 Posts
Witam,
Od dłuższego czasu jestem czytelnikiem forum. Od niedawna zacząłem się również trochę bardziej udzielać. Nie znalazłem żadnego zbiorczego tematu dotyczącego Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wydaje mi się, że użytkownicy forum na pewno mają wiele ciekawych pomysłów, które można doprecyzować a następnie zgłosić do przyszłorocznej edycji. Mam nadzieje, że coś z tego tematu wyniknie.

Lista finałowych propozycji do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 :
http://www.poznan.pl/mim/main/finalowe-projekty,p,15574,25303,25789.html

Link do internetowego głosowania :
https://www.netigate.se/a/s.aspx?s=130612X3953

Pozdrawiam

PS. Błędnie założyłem wcześniej identyczny temat pod adresem : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1628324
Proszę moderatora o usunięcie :)

·
Foto-support
1,148 Posts
To na co głosujecie? Które projekty zasługują na uwagę, a które to "gnioty". Ciekaw jestem opinii forumowej braci...

P.S. Zauważyliście nieścisłość w projekcie nr 12? Na stronie http://www.poznan.pl/ podany jest koszt 2 902 800 zł, a we wniosku "53.pdf" wpisana jest kwota "ok. 600 000 zł". Natomiast na stronie do głosowania jest jeszcze inna kwota (480 000zł). :nuts: Skąd te rozbieżności? Napisałem pytanie do UM ale nie odpowiedzieli. :(

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,760 Posts
To na co głosujecie?
1.PLAC ASNYKA- SECESYJNY SALON OGRODOWY JEŻYC -koszt 1 550 000 PLN
2.STWÓRZMY MUZEUM ENIGMY W POZNANIU-koszt 500 000 PLN
3.FORUM STUDENCKIE – REWITALIZACJA ŚW. MARCINA -koszt 4 000 000 PLN
4.ROZSZERZENIE INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ POPRZEZ BUDOWĘ STACJI ROWERÓW MIEJSKICH -koszt 480 000 PLN
5.„WARTOSTRADA” - ODCINEK ŚRÓDMIEJSKI POMIĘDZY MOSTEM ROCHA A UL. CZARTORIA- PRZEBIEG WZDŁUŻ UL. EWANGELICKIEJ -koszt 510 000 PLN

·
Registered
4,019 Posts
Ja podobnie jak DonDiegoDeLaVega tylko zamiast pozycji 3 i 4 wybrałem przytulisko dla bezdomnych i akcję z czerniakiem, czyli po trochu z każdej dziedziny.

·
Banned
1,656 Posts
1.PLAC ASNYKA
2.ŁAWKI NA PLACU WOLNOŚCI
3.ROWELOVE RATAJE- TRAKT PIESZO/ROWEROWY ŁĄCZĄCY RATAJE-PARK Z MALTĄ I WARTĄ
4.ROZSZERZENIE INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ POPRZEZ BUDOWĘ STACJI ROWERÓW MIEJSKICH
5.BEZPIECZNE DROGI ROWEROWE I CHODNIKI NA MALCIE Z NOWYMI STACJAMI POZNAŃSKICH ROWERÓW MIEJSKICH

moim zdaniem sensowne jest jeszcze forum studenckie na marcinie, stop czerniakowi, enigma i rewitalizacja zapomnianego parku tysiaclecia

·
Foto-support
1,148 Posts
Rekomendacje Sekcji Rowerzystów Miejskich Poznań
------------------------------------------------------------------------------
P.S.
Ja oczywiście głosowałem na:
16. SPORTOWY GOLAJ :)
................................
poza tym dorzuciłem jeszcze głos na:
15. „WARTOSTRADA”
12. ROZSZERZENIE INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ

·
o mój Śląsku
6,020 Posts
A masz legitymację studencką?

·
Foto-support
1,148 Posts

·
Foto-support
1,148 Posts

·
Registered
75 Posts
Sportowy Golaj.

Wiem, że można było na 5 różnych, ale gdyby nie ten projekt to głosowałbym na ścieżki i Park Tysiąclecia. W ogóle fajnie, że w tym roku się tyle osób i stowarzyszeń zaangażowało się w zbieranie i informowanie o PBO. W tydzień zagłosowało dwa razy więcej osób niż zeszłym roku.

·
Foto-support
1,148 Posts
Tak. Z reguły projekty są dobrze opisane. Poza tym głosowanie jest bardzo proste. Ogólnie akcja mi się podoba.

Rzeczywiście Golaj bierze prawie całą pulę, ale za to ile emocji dostarcza. :) Też miałem zamiar wybrać tylko ten projekt, ale skusiłem się na stacje rowerowe w okolicach miejsca pracy i nadwarciański szlak!

Najmniej ciekawa wydaje mi się propozycja nr 10. PRZYŚPIESZENIE BUDOWY OGRODU DZIAŁKOWEGO PRZY UL. CZARNUCHA (NARAMOWICE)
Po pierwsze - to tylko "przyspieszenie", czyli tak czy siak ma być ten ogród działkowy zbudowany.
Po drugie - raczej skorzysta na tym niewielka ilość mieszkańców.
Po trzecie - kto wymyślił taką nazwę ulicy? :D

·
Foto-support
1,148 Posts
Takie mi się jeszcze nasunęło pytanie:
W jaki sposób będą dzielone środki wśród zwycięskich projektów?

Przykład:
1 miejsce - projekt A (koszt 5mln)
2 miejsce - projekt B (koszt 5mln)
3 miejsce - projekt C (koszt 5mln)
4 miejsce - projekt D (koszt 5mln)
5 miejsce - projekt E (koszt 5mln)

Czy to oznacza, że każdy z nich otrzyma po 2mln (5 x 2mln = 10mln)
czy może raczej projekt nr 1 oraz nr 2 otrzymają zadeklarowaną kwotę 5mln (2 x 5mln = 10mln), a dla pozostałych już nie wystarczy funduszy?

·
Registered
75 Posts
Czy może raczej projekt nr 1 oraz nr 2 otrzymają zadeklarowaną kwotę 5mln (2 x 5mln = 10mln), a dla pozostałych już nie wystarczy funduszy?
Dokładnie tak. W przypadku jeśli zostają jakieś resztki to otrzymują je po kolei te projekty, których finansowanie się w nich mieści. Oczywiście w kolejności otrzymanych głosów. Także w praktyce na te ławki na pl. Wolności czy walkę z czerniakiem jest spora szansa. Ciekawa będzie sytuacja z Golajem jak przegrają, bo teoretycznie powinni odpaść, ale złożyli 4 warianty rozbudowy na różne kwoty :hmm:

Z tego co słyszałem póki co prowadzą Rowelove z zebranymi 9 tys. podpisami na kartach i Sportowy Golaj, który ma najwięcej głosów w sieci.

1 - 20 of 446 Posts