SkyscraperCity banner

4621 - 4637 of 4637 Posts

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,345 Posts
I nikt nie zamiata sprawy pod dywan. Po prostu wytykanie po raz 50 błędów i niedoróbek niczego nie zmieni

Tak, też jestem za zaoraniem tego szmelcu. Póki co, chwilowo nie wchodzi to w grę
 

·
Registered
Joined
·
1,746 Posts
Obecnie, to pozostaje tylko czekać, aż samo się rozpadnie przed upływem "okresu ochronnego". Wtedy można będzie powiedzieć, że remont się nie opłaca i trzeba zbudować od nowa i [mission impossible mode on] zaprojektować to z uwzględnieniem zieleni i uspokojenia ruchu (np. rozpisać konkurs na koncepcję) i wybrać w przetargu porządną firmę z renomą, a nie jakiś papraków z południowej Europy, co to w godzinach pracy mają permanentną sjestę [mission impossible mode off].

Takie moje małe życzenie ściętej głowy. :)
 

·
Registered
Joined
·
3,341 Posts
sprawą kapo zajmuje się okręgowa, takie info mam z dokłądnymi datami od kiedy od NIK. Odpytałem rzeczoną prok. o status postępowania. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca uzyskam informację na jakim etapie jest postępowanie w prok okręgowej i izbie obrachunkowej
 

·
Registered
Joined
·
3,341 Posts
kto odpowiada za schody ruchome na Kapo?

EDIT: kurde nikt nie wie?
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,023 Posts
Czy ten dopisek do tytułu wątku jest niezbędnie konieczny?

Kaponiera kiedyś się rozbuja? Największy lokal świeci pustkami, ale mogą tam zagościć sztuki walki
Paulina Nowicka
13 maja 2019 | 07:15

W największym lokalu pod rondem Kaponiera po dawnym Muzeum Motoryzacji wciąż nic się nie dzieje. Jak się dowiedzieliśmy, ZKZL rozmawia ze stowarzyszeniem, które widzi pod rondem miejsce na sport i rekreację. Miasto szuka też pomysłów na atrakcje w zabytkowej Kaponierze Kolejowej.

Choć przedłużający się remont ronda Kaponiera poznaniacy mają za sobą od 2016 r., to wciąż pusty stoi największy lokal pod rondem (ponad 500 metrów kwadratowych). Dawniej mieściło się w nim Muzeum Motoryzacji.

ZKZL próbował bezskutecznie wynająć cały lokal, a potem zdecydował się podzielić go na mniejsze. Ostatecznie może nie być to konieczne: – Całą powierzchnią jest zainteresowane jedno ze stowarzyszeń sportowych, które prowadzi szkołę sztuk walki. Ma również ciekawą ofertę dla seniorów, dzieci, całych rodzin. W naszej ocenie to ciekawa propozycja. Gdyby poznaniacy przyjeżdżali tu na zajęcia, to korzystaliby też z parkingu i oferty gastronomicznej pod Kaponierą – mówi Magdalena Gościńska, rzeczniczka ZKZL. Zastrzega, że to dopiero początek rozmów ze stowarzyszeniem i nie zdradza jego nazwy.

Kaponiera Kolejowa się otworzy

Na wysokości przystanku Pestki pod rondem można zobaczyć przez specjalne przeszklenie wnętrza zabytkowej Kaponiery Kolejowej. W 2017 r. to historyczne miejsce przeszło renowację. – Dzięki temu urząd miasta mógł już w ubiegłym roku udostępnić zwiedzającym obiekt. Wówczas z możliwości zwiedzania Kaponiery skorzystało wiele osób. W tym sezonie chcemy rozszerzyć proponowaną ofertę, udostępniając go zwiedzającym i wzbogacając o dodatkowe atrakcje. Aktualnie poszukujemy podmiotu, który zaopiekuje się Kaponierą Kolejową i zaproponuje ciekawy program działań kulturalnych nawiązujący do charakteru tego miejsca. Do 13 maja czekamy na pomysły – zapowiada Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.
Mogą to być wycieczki z przewodnikiem, warsztaty edukacyjne itp. Autor najciekawszej oferty będzie zajmował się Kaponierą Kolejową przez wakacje – od 20 czerwca do 30 września. Miasto ma do wydania 100 tys. zł.
(...)
więcej: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24772735,kaponiera-kiedys-sie-rozbuja-najwiekszy-lokal-swieci-pustkami.html#s=BoxLoPoImg1
 

·
Registered
Joined
·
1,698 Posts
Pytanie laika - jeżeli zostali skazani na wyroki w zawieszeniu przy aferze parkingowej, to w przypadku wyroku skazującego w procesie za kapo, trafią do więzienia?
 

·
Registered
Joined
·
823 Posts
Pytanie laika - jeżeli zostali skazani na wyroki w zawieszeniu przy aferze parkingowej, to w przypadku wyroku skazującego w procesie za kapo, trafią do więzienia?
Jeżeli zostaną skazani z tych samych paragrafów co wcześniej, a okres próby się jeszcze nie skończył to tak. Jeżeli sprawa dotyczy innych paragrafów to niekoniecznie. Tutaj decydować będzie Sąd czy odwiesić im karę.
 

·
Registered
Joined
·
690 Posts
2019.08.12 - Zdarto ścieżkę rowerową z Kaponiery, by... namalować ją w bezpieczniejszym miejscu

Nie prowadzi już przez ulicę tylko znajduje się na chodniku.
Prace na Kaponierze zgodnie z planem ruszyły czwartku na piątek By nie utrudniać przejazdów odbywają się w nocy.

W pierwszym etapie przesunięty został pas rowerowy znajdujący się na wjeździe na rondo Kaponiera od strony ul. Św. Marcin. Rowerem będzie można dojechać do ronda Kaponiera po istniejącej drodze rowerowej znajdującej się wzdłuż chodnika, po północnej stronie mostu Uniwersyteckiego. Przed sygnalizacją świetlną na rondzie zamontowany zostanie sygnalizator, który pozwoli rowerzystom bezpiecznie wjechać na śluzę rowerową znajdującą się na jezdni. Takie rozwiązanie będzie funkcjonowało do czasu wybudowania wygodnej dwukierunkowej drogi rowerowej przez północną część ronda, wzdłuż ulicy Zwierzynieckiej aż do ul. Gajowej, z nowym przejazdem przez rondo - informuje ZDM.

Docelowa dwukierunkowa droga rowerowa na tej części ronda pozwoli znacznie wygodniej i szybciej podróżować rowerami pomiędzy Jeżycami a centrum. Jest to jedno z wyczekiwanych przez rowerzystów rozwiązań. Zachowany zostanie także pas rowerowy od ul. Zeylanda w kierunku centrum - dodaje.

W sierpniu rozpocznie się projektowanie wspomnianej drogi rowerowej. Budowa planowana jest już w przyszłym - 2020 roku.

https://epoznan.pl/news-news-97383-zdarto_sciezke_rowerowa_z_kaponiery_by_namalowac_ja_w_bezpieczniejszym_miejscu
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,023 Posts

·
Registered
Joined
·
3,764 Posts
To już 3 lata :troll:
Podsumujmy (https://czasnapoznan.pl/trzy-lata-ronda-kaponiera-problemy/):

- połowa schodów ruchomych nie działa, a jak działają, to wydają przeraźliwe jęki:

- tablice informacyjne są nieaktualne (tu na przykład dziś nie kursuje linia nr 19):


- informacja pasażerska wg ZTM: niedziałający ekran i krzywo powieszony schemat sieci tramwajowej:


- tylko 3 wynajęte lokale (+ ZTM),
- wspaniały standard wykończenia:


- nieaktualne mapy:

- sporo fuszerek, naprawiania krawężników, skuwania płytek z osłon przejść podziemnych...
 

·
Registered
Joined
·
690 Posts
SIP chyba w całym mieście nie był aktualizowany od 5-6 lat. Dramat, taka informacja to dezinformacja. Jak mają problem z aktualizacją mapek na papierze może niech wywieszą link w postaci kodu QR do aplikacji jakdojade + peka VM. Rozumuiem, że zmian jest dużo ale tyle lat to przesada. Poza tym coś ucichł projekt, że na przystankach miały być zamiast papierowych rozkładów jazdy - ekrany LCD (tylko w ścisłym centrum). Aktualny SIP tak przydatny jak infokioski przy dworcu zachodnim obok kiosku. Sztuka dla szutki, ważne jest, nie ważne czy aktualne.
 
4621 - 4637 of 4637 Posts
Top