SkyscraperCity banner

4621 - 4640 of 4645 Posts

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,627 Posts
I nikt nie zamiata sprawy pod dywan. Po prostu wytykanie po raz 50 błędów i niedoróbek niczego nie zmieni

Tak, też jestem za zaoraniem tego szmelcu. Póki co, chwilowo nie wchodzi to w grę
 

·
Registered
Joined
·
1,756 Posts
Obecnie, to pozostaje tylko czekać, aż samo się rozpadnie przed upływem "okresu ochronnego". Wtedy można będzie powiedzieć, że remont się nie opłaca i trzeba zbudować od nowa i [mission impossible mode on] zaprojektować to z uwzględnieniem zieleni i uspokojenia ruchu (np. rozpisać konkurs na koncepcję) i wybrać w przetargu porządną firmę z renomą, a nie jakiś papraków z południowej Europy, co to w godzinach pracy mają permanentną sjestę [mission impossible mode off].

Takie moje małe życzenie ściętej głowy. :)
 

·
Registered
Joined
·
3,337 Posts
sprawą kapo zajmuje się okręgowa, takie info mam z dokłądnymi datami od kiedy od NIK. Odpytałem rzeczoną prok. o status postępowania. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca uzyskam informację na jakim etapie jest postępowanie w prok okręgowej i izbie obrachunkowej
 

·
Registered
Joined
·
3,337 Posts
kto odpowiada za schody ruchome na Kapo?

EDIT: kurde nikt nie wie?
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,045 Posts
Czy ten dopisek do tytułu wątku jest niezbędnie konieczny?

Kaponiera kiedyś się rozbuja? Największy lokal świeci pustkami, ale mogą tam zagościć sztuki walki
Paulina Nowicka
13 maja 2019 | 07:15

W największym lokalu pod rondem Kaponiera po dawnym Muzeum Motoryzacji wciąż nic się nie dzieje. Jak się dowiedzieliśmy, ZKZL rozmawia ze stowarzyszeniem, które widzi pod rondem miejsce na sport i rekreację. Miasto szuka też pomysłów na atrakcje w zabytkowej Kaponierze Kolejowej.

Choć przedłużający się remont ronda Kaponiera poznaniacy mają za sobą od 2016 r., to wciąż pusty stoi największy lokal pod rondem (ponad 500 metrów kwadratowych). Dawniej mieściło się w nim Muzeum Motoryzacji.

ZKZL próbował bezskutecznie wynająć cały lokal, a potem zdecydował się podzielić go na mniejsze. Ostatecznie może nie być to konieczne: – Całą powierzchnią jest zainteresowane jedno ze stowarzyszeń sportowych, które prowadzi szkołę sztuk walki. Ma również ciekawą ofertę dla seniorów, dzieci, całych rodzin. W naszej ocenie to ciekawa propozycja. Gdyby poznaniacy przyjeżdżali tu na zajęcia, to korzystaliby też z parkingu i oferty gastronomicznej pod Kaponierą – mówi Magdalena Gościńska, rzeczniczka ZKZL. Zastrzega, że to dopiero początek rozmów ze stowarzyszeniem i nie zdradza jego nazwy.

Kaponiera Kolejowa się otworzy

Na wysokości przystanku Pestki pod rondem można zobaczyć przez specjalne przeszklenie wnętrza zabytkowej Kaponiery Kolejowej. W 2017 r. to historyczne miejsce przeszło renowację. – Dzięki temu urząd miasta mógł już w ubiegłym roku udostępnić zwiedzającym obiekt. Wówczas z możliwości zwiedzania Kaponiery skorzystało wiele osób. W tym sezonie chcemy rozszerzyć proponowaną ofertę, udostępniając go zwiedzającym i wzbogacając o dodatkowe atrakcje. Aktualnie poszukujemy podmiotu, który zaopiekuje się Kaponierą Kolejową i zaproponuje ciekawy program działań kulturalnych nawiązujący do charakteru tego miejsca. Do 13 maja czekamy na pomysły – zapowiada Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.
Mogą to być wycieczki z przewodnikiem, warsztaty edukacyjne itp. Autor najciekawszej oferty będzie zajmował się Kaponierą Kolejową przez wakacje – od 20 czerwca do 30 września. Miasto ma do wydania 100 tys. zł.
(...)
więcej: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24772735,kaponiera-kiedys-sie-rozbuja-najwiekszy-lokal-swieci-pustkami.html#s=BoxLoPoImg1
 

·
Registered
Joined
·
1,706 Posts
Pytanie laika - jeżeli zostali skazani na wyroki w zawieszeniu przy aferze parkingowej, to w przypadku wyroku skazującego w procesie za kapo, trafią do więzienia?
 

·
Registered
Joined
·
829 Posts
Pytanie laika - jeżeli zostali skazani na wyroki w zawieszeniu przy aferze parkingowej, to w przypadku wyroku skazującego w procesie za kapo, trafią do więzienia?
Jeżeli zostaną skazani z tych samych paragrafów co wcześniej, a okres próby się jeszcze nie skończył to tak. Jeżeli sprawa dotyczy innych paragrafów to niekoniecznie. Tutaj decydować będzie Sąd czy odwiesić im karę.
 

·
Registered
Joined
·
711 Posts
2019.08.12 - Zdarto ścieżkę rowerową z Kaponiery, by... namalować ją w bezpieczniejszym miejscu

Nie prowadzi już przez ulicę tylko znajduje się na chodniku.
Prace na Kaponierze zgodnie z planem ruszyły czwartku na piątek By nie utrudniać przejazdów odbywają się w nocy.

W pierwszym etapie przesunięty został pas rowerowy znajdujący się na wjeździe na rondo Kaponiera od strony ul. Św. Marcin. Rowerem będzie można dojechać do ronda Kaponiera po istniejącej drodze rowerowej znajdującej się wzdłuż chodnika, po północnej stronie mostu Uniwersyteckiego. Przed sygnalizacją świetlną na rondzie zamontowany zostanie sygnalizator, który pozwoli rowerzystom bezpiecznie wjechać na śluzę rowerową znajdującą się na jezdni. Takie rozwiązanie będzie funkcjonowało do czasu wybudowania wygodnej dwukierunkowej drogi rowerowej przez północną część ronda, wzdłuż ulicy Zwierzynieckiej aż do ul. Gajowej, z nowym przejazdem przez rondo - informuje ZDM.

Docelowa dwukierunkowa droga rowerowa na tej części ronda pozwoli znacznie wygodniej i szybciej podróżować rowerami pomiędzy Jeżycami a centrum. Jest to jedno z wyczekiwanych przez rowerzystów rozwiązań. Zachowany zostanie także pas rowerowy od ul. Zeylanda w kierunku centrum - dodaje.

W sierpniu rozpocznie się projektowanie wspomnianej drogi rowerowej. Budowa planowana jest już w przyszłym - 2020 roku.

https://epoznan.pl/news-news-97383-zdarto_sciezke_rowerowa_z_kaponiery_by_namalowac_ja_w_bezpieczniejszym_miejscu
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,045 Posts

·
Registered
Joined
·
3,917 Posts
To już 3 lata :troll:
Podsumujmy (https://czasnapoznan.pl/trzy-lata-ronda-kaponiera-problemy/):

- połowa schodów ruchomych nie działa, a jak działają, to wydają przeraźliwe jęki:

- tablice informacyjne są nieaktualne (tu na przykład dziś nie kursuje linia nr 19):


- informacja pasażerska wg ZTM: niedziałający ekran i krzywo powieszony schemat sieci tramwajowej:


- tylko 3 wynajęte lokale (+ ZTM),
- wspaniały standard wykończenia:


- nieaktualne mapy:

- sporo fuszerek, naprawiania krawężników, skuwania płytek z osłon przejść podziemnych...
 

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,627 Posts
Patrząc szerzej, w mieście jest sporo niedokończonych wizji, których utrwalanie kosztuje duże pieniądze, np jaki był sens remontu tak rozbudowanej Kaponiery, skoro miała ona być częścią czegoś większego, co nigdy już nie powstanie.
Żaden. Odbudowę Kaponiery w jej poprzednim kształcie zawdzięczamy błędom planistycznym i braku wizji ekipy Ryszarda G.
 

·
Registered
Joined
·
659 Posts
^^ nie jestem obrońcą Kaponiery ale powiedz w takim razie jak powinien wyglądać ten węzeł drogowy przy tak dużym natężeniu ruchu.
 

·
Registered
Joined
·
2,290 Posts
zamen zapewne misioho chodziło o to, żeby Kaponiera na nie była tak przeskalowana jak w chwili obecnej, że remont który został przeprowadzony to utrwalenie stanu pierwotnego (po wojennego). Przy takich nakładach środków można było się pokusić o schowanie części relacji pod ziemię np. w kierunku Bukowskiej (to już moje dopowiedzenie).
 

·
Unregistered User
stara mazda albo rower
Joined
·
1,029 Posts
@zamen
To jest świetne pytanie, tylko zadałeś je od tyłu.
Powinno brzmieć: Jakie nateżenie ruchu chcemy mieć w tym miejscu i jaki do tego dobrać węzeł?

Przez wiele miesięcy Kapo nie było, albo było otwarte częściowo i sytuacja w Centrum nie była gorsza niż jest teraz. Mieszkam na Taczka, co dzień jeżdżę al. Niepodległosci, więc wiem co piszę.
 
4621 - 4640 of 4645 Posts
Top