SkyscraperCity banner

4641 - 4645 of 4645 Posts

·
Registered
659 Posts
Kapo nie jest centrum miasta. To śródmieście i ciągi komunikacyjne z dużym natężeniem muszą być. Dla mnie samo rondo jako obiekt komunikacyjny jest ok. Razi tylko beton pomiędzy Teatralką a Uniwersyteckim i na samym Uniwersyteckim. W tych miejscach "czegoś" brakuje...

·
Registered
3,917 Posts
^^
- rondo oznacza problemy dla tramwajów skręcających (zbyt duża pokusa zatrzymywania tramwaju na rondzie, co się zresztą dzieje),
- rondo powiększa tarcze skrzyżowania, tak więc wydłuża drogi dla pieszych i wydłuża "międzyfazy" kiedy wszystkie wloty mają w danym miejscu czerwone światło,
- pod kątem przepustowości dzisiejsza Kaponiera i zwykłe skrzyżowanie z bezkolizyjnymi lewoskrętami są w zasadzie identyczne przy sporej oszczędności terenu,
- Rondo Kaponiera na odcinku I ramy ma większą przepustowość, niż okoliczne skrzyżowania (Pułaskiego, Most Dworcowy) i to w zasadzie główny kierunek w tym miejscu. Problematyczne są skręty w lewo.

A przede wszystkim:
- odtwarzanie późnego Gomułki uniemożliwiło urządzenie tam dobrej przestrzeni publicznej i wygodnego węzła przesiadkowego.

·
Registered
Stan Trybunału
8,627 Posts
^^ nie jestem obrońcą Kaponiery ale powiedz w takim razie jak powinien wyglądać ten węzeł drogowy przy tak dużym natężeniu ruchu.
Ja nie jestem projektantem ani planistą, ale wiem, że przy takich nakładach środków odbudowanie toczka w toczkę tej samej konstrukcji to nie jest profesjonalne działanie. Przez ponad 30 lat zmieniło się tyle, że warto było zaktualizować koncepcję, a tutaj zastosowano jedynie drobny lifting w postaci wind i (niedziałających) schodów ruchomych

·
Registered
711 Posts
SIP chyba w całym mieście nie był aktualizowany od 5-6 lat. Dramat, taka informacja to dezinformacja. Jak mają problem z aktualizacją mapek na papierze może niech wywieszą link w postaci kodu QR do aplikacji jakdojade + peka VM. Rozumuiem, że zmian jest dużo ale tyle lat to przesada. Poza tym coś ucichł projekt, że na przystankach miały być zamiast papierowych rozkładów jazdy - ekrany LCD (tylko w ścisłym centrum). Aktualny SIP tak przydatny jak infokioski przy dworcu zachodnim obok kiosku. Sztuka dla szutki, ważne jest, nie ważne czy aktualne.

4641 - 4645 of 4645 Posts