SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4548 Posts

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #1
Poprzedni wątek poszedł w zapomnienie, a szkoda, na stronie Apsysa pojawiły się nowe wizualizacje tej kontrowersyjnej inwestycji.

Centrum nowej "dzielnicy" ma stanowić Carrefour a w nim 200 butików, 30 średniej wielkosci sklepów, Multilpex z 10 salami oraz pasaż handlowy z 8 restauracjami. Wokół Carrefoura ma powstać 75.000 m2 powierzchni handlowo-rozrywkowej, 1.800 miejsc parkingowych. Mają być także mieszkania oraz biura.

Data otwarcia: pierwsza połowa 2006 r.
To jest oczywiście niemożliwe to zrealizowania mając na względzie fakt, iż łopata wziemię nie została tam jeszcze wbita. Gdyby zaczeli w tym roku, to początek 2007, nie wcześniej.

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #2
aha, koszt budowy to ponad 100 mln Euro;
a kamienic wokół ma być ok. 400

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,746 Posts
PB said:
IMO swietne,obawialem sie kolejnego blaszaka.Czy te powierzchnie w prawym gornym rogu to stawki lub cos podobnego?Jesli tak to bardzo sie ciesze,bo strasznie tego brakuje mi w POZ

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #4
/\ fontanny to masz po lewej stronie, to po prawej to pewnie przeszklony pasaż.

·
The Wealth of Nations
1,916 Posts
Świetne, mi się bardzo podoba. Dlaczego ta inwestycja jest kontrowersyjna i jakie są szanse że powstanie???

·
Registered
1,023 Posts
Poprzedni wątek poszedł w zapomnienie, a szkoda, na stronie Apsysa pojawiły się nowe wizualizacje tej kontrowersyjnej inwestycji.
A czy oprócz wizualek pojawiły się jeszcze jakieś informacje? Dla mnie wyglądają świetnie, ale jakoś nie wierzę w powstanie takiej dzielnicy w Poznaniu.

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #7
Imperial said:
Świetne, mi się bardzo podoba. Dlaczego ta inwestycja jest kontrowersyjna i jakie są szanse że powstanie???
bo ludzie nie chcą hipermarketu i blaszaka

·
Registered
467 Posts
Projekt chyba bedzie inny.Radni nie zgodzili sie na takie centrum tylko co najwyzej kilku pietrowe galerie handlowe.Plan zagospodarowania jest gotowy,niedlugo bedzie glosowany,jak bedzie -zobaczymy.A te 100mln.euro to jest tylko na centrum handlowe i na drogi.Pozostale zagospodarowanie terenu to tylko propozycja,zreszta ta ziemia(oprocz terenu centrum)nalezy do prywatnych wlascicieli.

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #9
W ciągu najbliższych dwóch lat Carrefour Polska spodziewa się uruchomić swoją trzecią placówkę w Poznaniu. Kolejny market znajdzie się w Centrum Handlowo-Wypoczynkowym Łacina, którego inwestorem będzie Apsys. 23 marca w stolicy Wielkopolski ruszą dwie pierwsze placówki tego detalisty (obie przejęte od Aholda). Łacina zostanie zlokalizowana przy rondzie Rataja, na działce ograniczonej ulicami Jana Pawła II, Krzywoustego i Katowicką.
Całkowita powierzchnia centrum ma wynieść 120 tys. mkw., a powierzchnia użytkowa - 90 tys. mkw. Hipermarket Carrefoura zajmie 9 tys. mkw. Na terenie obiektu przewidziane jest także powstanie marketu typu dom i ogród oraz butików, 30 średniej wielkości sklepów, pasażu z kilkoma restauracjami oraz kina typu multiplex. Apsys rozpoczął już komercjalizację powierzchni handlowo-usługowych. Dziś wiadomo, że w centrum Łacina swoje placówki uruchomią m.in. Empik, Zara i Sephora.
Dla zmotoryzowanych klientów został zaplanowany trzypoziomowy parking na trzy tysiące miejsc. Apsys zobowiązał się, że będzie uczestniczył w kosztach budowy dróg dojazdowych do centrum Łacina.
Według Alaina Souillarda, prezesa Carrefour Polska - jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem - centrum ruszy w ostatnim kwartale 2007 r. Jesienią została uruchomiona procedura zatwierdzenia przez władze miasta nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prezes Souillard liczy, że jesienią 2005 r. inwestor uzyska pozwolenie na budowę.

======================
Supermarket News (21.03.05)

·
Registered
2,190 Posts
Jak na razie te szkice niczego konkretnego nie pokazuja, podoba mi sie jednak ta zieleń mam nadzieje że bedzie jej sporo - jakies alejki, park, fontanny moze jakis stawek to by było extra :D

·
Registered
288 Posts
Imperial said:
Bo postawienie tam hipermarketu spowoduje znaczace zwiekszenie ruchu na i tak zakorkowanych ulicach w tej okolicy (Rondo Rataje to stanie juz na dobre). Przeciez jest juz Franowo i chyba wystarczy?
Choc jak sie spojrzy na ten caly bajzel istniejacy tam to az sie prosi zeby cokolwiek tam postawic. Najlepiej jakby powstala tam mieszkaniowka plus jakies obiekty rekreacyjne. No chyba ze inwestor zainwestowalby w wielopoziomowe bezkolizyjne skrzyzowanie zamiast ronda ;D

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #13
RICH said:
Projekt chyba bedzie inny.Radni nie zgodzili sie na takie centrum tylko co najwyzej kilku pietrowe galerie handlowe.Plan zagospodarowania jest gotowy,niedlugo bedzie glosowany,jak bedzie -zobaczymy.A te 100mln.euro to jest tylko na centrum handlowe i na drogi.Pozostale zagospodarowanie terenu to tylko propozycja,zreszta ta ziemia(oprocz terenu centrum)nalezy do prywatnych wlascicieli.
Gdzieś czytałem, że Apsys ma już 17 ha

·
Moderator
11,824 Posts
ojej od jak dawna o tym się już mówi ;)
Kiedyś czytałem, że oprócz galerii handlowej miałby tam powstać ratusz, dom kultury :)D), teatr no i mieszkania. Myślę, że mieszkaniówka jest najbardziej realna, sprzedałaby się na pewno ładnie :)

·
Fook eet!
6,424 Posts
PB said:
Wyglada niezle, normalne ulice, gesta zabudowa... Mam nadzieje, ze tak to bedzie wygladalo. Milo, ze na wschodnim brzegu Warty wreszcie powstanie miasto :)

Pamietam, ze w jednmym z projektow Laciny, byly dwa wiezowce od strony Ronda Rataje - czy z tego nic nie bedzie? IMO przydaloby sie cos, co by wystawalo ponad ratajskie szesnastki...

·
Projekt Inwestor
8,938 Posts
Discussion Starter #16
bb78 said:
Pamietam, ze w jednmym z projektow Laciny, byly dwa wiezowce od strony Ronda Rataje - czy z tego nic nie bedzie? IMO przydaloby sie cos, co by wystawalo ponad ratajskie szesnastki...
Pewnie chodzi ci o to

Te budynki na 100% nie powstaną, kiedyś sam inwestor przyznał, że to wymysł architekta niż realny projekt.
Szczerze mówiąc cieszę się z tego, jeszcze by wyssały część potencjalnych najemnów z centrum.

·
I love TRANCE
2,680 Posts
boze nie daj nam kolejnego blaszaka w poznaniu, nie nie nie nie i jeszcze raz nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W tym miejscu powinny powstac alejki, park, fontanna i stawki super pomysł!!! I oczywiscie zabudowac ten teren mieszkaniami jak to robi Ataner po drugiej stronie.Wg mnie swietna lokalizacja na zabudowe mieszkaniowa i biorac pod uwage coraz mniejsze tereny pod budownictwo w miescie !!!

·
Registered
16,819 Posts
wszystko świetnie i ładne tylko dlaczego centrum takiego osiedla ma byc blaszany hipermarket?(który zapewne bedzie wybudowany pierwszy?)

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,746 Posts
dokladnie- centrum handlowe wg. tej wizji nie jest wcale blaszakiem i nie narzuca sie za bardzo.Chociaz oczywiscie koniecznie za tym bym nie obstawal-ale trzeba pamietac o tym,ze plan zaklada wybudowanie DZIELNICY a nie osiedla mieszkaniowego.Takie centrum handlowe byloby wiec koniecznoscia, w dodatku mogloby tam tchnac zycie-nie byloby tam pustawo i mdlawo.

1 - 20 of 4548 Posts