SkyscraperCity banner

3241 - 3260 of 3295 Posts

·
Registered
780 Posts
^^ Dziś też mamy jeden wydział PP na Polance, więc pewnie ta działka była już wtedy brana pod uwagę w kontekście rozbudowy kampusu.

·
2012
3,331 Posts
Już dawno miałem to wrzucić, projekt Łaciny z 1979 roku:

http://i.imgur.com/BvBGJf9.jpg
[/QUOTE ]

Estaka katowicka przedłużona za RondoRataje i zlikwidowany tram w Królowej Jadwigi. I pewnie JP2 miałoby 'wincyj pasuf'.

Nie mniej fajnie byłoby mieć taką modernistyczną handlowo-centralną dzielnicę w Poznaniu. Za to mamy turbokapitalistyczny wykwit głupoty. Cóż miejmy nadzieję, ze za 30 lat swoim stanem przypominać będzie ryneczek na Świcie :lol:

·
Infrastrukturnik drogowy
12,024 Posts
Do infrastruktury drogowej, wszak nie za dużo będzie się w nim działo (polityka antysamochodowa prorowerowa i KZ).
Chyba że nowy wątek w dziale komunikacji zbiorowej ;)

·
Registered
780 Posts
Wątek można teraz zamknąć, a otworzyć jak zacznie się coś dziać w sprawie przebudowy RR, o ile to będzie faktycznie jakaś większa przebudowa, a nie tylko remont nawierzchni. W innym przypadku, można zamknąć na amen. Skoro przebudowa estakady może być w wątku ogólnym, to i RR może. :)

·
Registered
310 Posts
^^
no na pewno będą targetować w Lubuskie bo tam aż takich "atrakcji" nie ma raczej :D
Nieśmiało zauważę, że Apsys jest właścicielem NoVa Park, największego CH w Gorzowie. Gdzie notabene dzieją się w tej materii ciekawe rzeczy. NoVa została wybudowana przez Caelum, podobnie jak Askana parę lat wcześniej. NoVa dzięki lokalizacji i swoim rozmiarom wyssała do połowy ruchu z Askany. Otwarta rok temu Galeria Manhattan na najludniejszym osiedlu świeci pustkami. Taka ciekawa lekcja w kategorii "obiekty handlowe w średnich miastach".

Przepraszam za offtop, ale odwiedzając rodzinne miasto raz na jakiś czas takie rzeczy rzucają się w oczy i miło się nimi podzielić :)

·
2012
3,331 Posts
Byłem, widziałem, i chcę się podzielić :) Ściągnęła mnie ciekawość jak wygląda centrum XX generacji. I napiszę, że miliard złotych wydany na tą inwestycję po prostu widać. Materiały wykończeniowe, atrium, podłogi, nawet bunkrowata elewacja jest obłożona kamieniem. Ludzi pełno, szczególnie widoczne jest w kontraście do pustego Marcina na którym byłem kilka chwil wcześniej. Dla mnie ilość bodźców wizualnych na jakie jest człowiek narażony wewnątrz jest zbyt duża, zdecydowanie lepiej czuję się w Browarze, gdzie atmosfera jest bardziej stonowana.

CH Łacina jest również super położona względem KM - bezpośredni dostęp z dwóch węzłów komunikacyjnych. Natomiast osoby, które zaprojektowały i wydały zgodę na dodanie piątego wlotu w węzeł Kórnicka są kretynami. Tam jest tak duże natężenie ruchu pieszego, że nigdy nie powinno być możliwości rozdzielenia tego węzła w sposób jak to zostało zrobione, tym bardziej, że 200m bliżej jest ulica Łacina, która mogłaby obsługiwać dokładnie te same kierunki. Natomiast rozwiązania rowerowe są pierwsza klasa, łącznie z najlepszymi parkingami rowerowymi w mieście.

·
Registered
109 Posts
Z racji świąt i długiego weekendu odwiedzam rodzinne strony ( okolice Zielonej Góry) i dowiedziałem się od rodziny i znajomych, że wiele osób żyje/żyło tu otwarciem Posnani, którą zdążyli już odwiedzić albo się do niej wybierają. Więc jak widać, ma zasięg wojewódzki skoro w 38 tys. miasteczku o niej rozmawiają.

·
Registered
1,746 Posts
Złe wieści krążą po mieście :(

Budynki nie zasłonią Posnanii? Właściciel galerii chce kupić działki i nic na nich nie budować

Dla jednych centrum handlowe Posnania to miejsce, w którym mogą zrobić niezbędne zakupy, a dla innych - kolejny mało estetyczny obiekt negatywnie wpływający na handel w centrum Poznania. I choć niektórzy liczyli, że być może wielki budynek zasłonią w przyszłości biurowce czy hotele, dziś okazuje się, że to mało prawdopodobne.

19 października otwarto centrum handlowe Posnania przy rondzie Rataje. Wielu poznaniaków twierdzi, że taki obiekt jest w mieście niepotrzebny, a tym samym na pewno go nie odwiedzą. Statystyki mówią jednak same za siebie - tylko w wieczór otwarcia w budynku pojawiło się 42 tysiące klientów, a do końca pierwszego weekendu funkcjonowania Posnanii w galerii pojawiło się około 300 tysięcy osób.

Mieszkańcy wskazują nie tylko na to, że Posnania jest kolejnym centrum handlowym w tej okolicy, ale też na architektoniczną stronę inwestycji. Jak wyjaśnia Gazeta Wyborcza, jeszcze do niedawna przeciwnicy Posnanii żyli nadzieją, że wielka galeria handlowa w przyszłości będzie mogła zostać przysłonięta przez biurowce powstające przy rondzie Rataje oraz od strony ulic Krzywoustego i Jana Pawła II. Za centrum handlowym powstaną natomiast osiedla mieszkaniowe, ale to najwidoczniej właścicielom Posnanii nie przeszkadza. Inaczej jest w przypadku terenów od strony ronda Rataje. Gdyby stanęły tu nowe budynki - galeria przestałaby być widoczna.

Jak dowiedziała się Wyborcza, Apsys chce kupić tereny przy Posnanii. Zgodnie z obecnie obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ma się tu znaleźć zabudowa usługowa. Właściciel Posnanii chciałby tu jednak utworzyć teren zielony z np. małą architekturą.

Działki przy rondzie Rataje to głównie teren należący do miasta. Władze Poznania będą chciały je sprzedać w drodze przetargu. Najpierw jednak przebudowane ma zostać samo rondo. A na to mieszkańcy Rataj czekają od lat.
http://epoznan.pl/news-news-71380-Budynki_nie_zaslonia_Posnanii_Wlasciciel_galerii_chce_kupic_dzialki_i_nic_na_nich_nie_budowac

Nie wiem ile w tym prawdy, ale IMO jest to (niestety) całkiem realne. :eek:hno: :bash:

·
Watchcat
901 Posts
Zrobić partnerstwo publiczno-prywatne, zbudować biurowce i po problemie ;)
Jeśli jednak dojdzie do przetargu to Apsys może być zdeterminowany.

·
Moderator
6,426 Posts
Jeśli rzeczywiście będzie zdeterminowany, a przetarg odpowiednio nagłośniony, to działki pójdą za kwotę, za którą będzie można bez problemu przebudować rondo i jeszcze zostanie. Pytanie, kto taki przetarg wygra, czy rzeczywiście Apsys i zrealizuje swoje bezsensowne wizje, czy ktoś, kto chciałby coś tam postawić? Otoczenie jakie miałaby potencjalna inwestycja wskazuje, że tylko biurowce miałyby sens, a te nie mają wzięcia w naszym mieście, wiec pewnie skończy się na tym, że teren pozostanie pusty. Mimo to uważam, że miasto powinno sprzedać te działki w miarę szybko i skorzystać z tej determinacji Apsysa.

·
Watchcat
901 Posts
Nie przesadzajmy już tym brakiem wzięcia na biurowce. Zarówno prezydent jak i BOI powinno się bardziej starać w temacie ściągania inwestorów, ale jednak cośtam się co roku buduje, a okolice Rondo Rataje to bardzo dobra lokalizacja na biurowce.

·
Moderator
6,426 Posts
No, tyle, że bez żadnej wielkiej licytacji, jak w tym przypadku, można kupić 100 tańszych działek, więc dlaczego jakiś deweloper biurowy miałby akurat te działki licytować? A co do biurowców, to jeśli ruszą projekty Skanskiej i drugi etap BG, to na rynku mamy pozamiatane na jakiś czas, no chyba, że BOI ruszy t... albo stanie się cud.

·
Watchcat
901 Posts
Jak mówi powyższy artykuł, władze miasta chcą sprzedać działkę w drodze przetargu, ale przecież chyba wcale nie muszą? Równie dobrze może być to element oferty inwestycyjnej taki sam jak działki przy Teatrze Polskim. Cannes czeka ;)

·
Projekt Inwestor
8,926 Posts
Discussion Starter #3,260
No, tyle, że bez żadnej wielkiej licytacji, jak w tym przypadku, można kupić 100 tańszych działek, więc dlaczego jakiś deweloper biurowy miałby akurat te działki licytować? A co do biurowców, to jeśli ruszą projekty Skanskiej i drugi etap BG, to na rynku mamy pozamiatane na jakiś czas, no chyba, że BOI ruszy t... albo stanie się cud.
nic nie jest pozamiatane, ja się ruszyłem rok temu :)
don't worry

3241 - 3260 of 3295 Posts