SkyscraperCity banner

3261 - 3280 of 3295 Posts

·
Registered
982 Posts
@PB: Nie wnikając oczywiście w konkrety - czy możemy się spodziewać ogłoszenia jakiejś przyjemniejszej niespodzniaki w "najbliższym czasie"? ;)

·
Projekt Inwestor
8,926 Posts
Discussion Starter #3,262
/\ to zależy co masz na myśli ;)
W kwestii nowych projektów mieszkaniowych czy hoteli sporo się dzieje.

·
Registered
943 Posts
Mówiłem, że jest to niebezpieczne skrzyżowanie i wykrakałem:

Wypadek na Krzywoustego: zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby są ranne

Do zdarzenia doszło około godziny 17. Na ulicy Krzywoustego w okolicach galerii Posnania zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitala.

http://epoznan.pl/news-news-71471-Wypadek_na_Krzywoustego_zderzyly_sie_dwa_samochody._Dwie_osoby_sa_ranne
Człowiek, który dopuścił tutaj możliwość lewoskrętu z Krzywoustego do Posnanii naprawdę powinien się puknąć w głowę :eek:hno:

·
Registered
Stan Trybunału
8,345 Posts
Ale najważniejsze, że sygnalizacja na Milczańska/Brneńska cały czas pracowicie reguluje ruch na trzech wlotach skrzyżowania

·
Registered
982 Posts
/\ to zależy co masz na myśli ;)
W kwestii nowych projektów mieszkaniowych czy hoteli sporo się dzieje.
Mam na myśli dokładnie to czego nie wymieniłeś i obawiam się, że to jest odpowiedź sama w sobie ;)

Zrobi się dopiero "zabawnie" jak przy naszym nierychliwym popycie na biurowce podaż i tak okaże się za ślamazarna i skończą się wolne powierzchnie biurowe. Poza kilkunastoma k m^2 w PBG nie ma tego znowu tak wiele na rynku, a jeśliby i jakiś duży projekt "już zaraz" ruszył to zanim skończą... Boki zrywać ;]

·
Registered
1,640 Posts
^^ To gdzie on mieszka, że do kina ma 10 kilometrów? W Tarnowie Podgórnym chyba, bo z pewnością nie "w zachodniej części Poznania".

·
Registered
Stan Trybunału
8,345 Posts
Do kina Rialto 10 km jest z Przeźmierowa :) Taki z niego poznaniak

A najdziwniejsze jest to, że z czysto ekonomicznego punktu widzenia on ma rację. Z punktu widzenia ekonomii również korzystna jest suburbanizacja.

Tyle że świat nie składa się z samej gospodarki

·
Registered
780 Posts
Mnie najbardziej dziwi ton wypowiedzi, jakoby kino mogło być tylko i wyłącznie w CH. "Na zachodzie Poznania nie ma kin, więc przydałoby się wybudować jakieś centrum handlowe". Oczywiście to nie cytat, a moja interpretacja jego słów. Ja rozumiem, że "51" nie jest wybitną architekturą (i to łagodnie powiedziane), ale spełnia swoją funkcje i udowadnia, że można zrobić kino poza CH. I z pełną świadomością podaję tutaj ten przykład, a nie innych kin powiedzmy "niszowych", bo nie oszukujmy się - większość ludzi chodzi właśnie do takich miejsc i w zasadzie nie ma w tym nic złego, zresztą sam jeśli idę do kina, to idę tam gdzie mam bliżej, a że najbliżej mam Maltę, to chodzę właśnie tam.

·
Registered
310 Posts
Wiele jest kwestią upodobań, ale wnioskowanie z faktu odległości do kina możliwości wybudowania kolejnego CH jest niepoważne. Ja mieszkam w zachodnim Poznaniu, do kina jeżdżę do Kinepolis ze względu na to, że po prostu lubię tam chodzić i nawet wybudowanie kina (a tym bardziej CH) kilometr od mojego mieszkania raczej by nic tu nie zmieniło. Całkowicie rozumiem, że ze Strzeszyna (a już w ogóle z Rokietnicy czy Suchego Lasu) jest daleko do większych CH i multipleksów. Ale do cholery chyba nie o to chodzi, żeby każdy miał na osiedlu obiekt wielkości Pestki. Ktoś odpowiada za to, że mamy obszar koncentracji multipleksów na Ratajach/Łacinie oraz dwa Multikina obok siebie, ale bez sensu jest uznanie, że rozwiązaniem jest budowa na Smochowicach obiektu 40 tys m2, który za trzy lata będzie w 40 proc. opustoszały.

I pomyśleć, że niemal trafiłem na seminarium do Mikołajczyka.

·
Registered
3,524 Posts
Rondo Rataje do remontu...za 2 lata
Publikacja 8.11.2016 g.19:23 Aktualizacja: 18.11.2016 g.23:16

Urzędnicy chcą rozpocząć modernizację ronda w 2018 roku i skończyć rok później.

Po zmianach na rondzie mają być wspólne przystanki autobusowo - tramwajowe. Według planów sygnalizacje mają działać tak, aby łatwiej było z miasta wyjechać niż do niego wjechać. Od strony ronda Śródka będą dwa pasy do lewoskrętu w kierunku trasy katowickiej.

Na rondzie Rataje może być jednak więcej świateł. Mówił dziś o tym radnym Jan Gosiewski z Urzędu Miasta: "W przypadku podjęcia jakichkolwiek działań modernizacyjnych powstaje konieczność dostosowania sygnalizacji do istniejących przepisów, czyli trzeba zamontować sygnalizacje na zjazdach z ronda".

Urzędnicy zaprezentowali radnym trzy warianty przebudowy ronda. Koszty wahają się od 93 milionów do 129 milionów złotych.

Przy okazji remontu ronda planowany jest zakup 15 autobusów elektrycznych. Urząd chce przeznaczyć na to około 50 milionów złotych. Większość pieniędzy na remont i zakup autobusów ma pochodzić z funduszy unijnych.
Adam Michalkiewicz/mk
źródło : http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/rondo-rataje-do-remontu-za-2-lata.html

4,962 Posts
Tymczasem w Posnanii przedwczoraj miało miejsce wielkie otwarcie zapowiadanej od początku restauracji Bierhalle i... wczoraj miało miejsce zamknięcie, po tym jak przypalony kotlet drugi dzień pod rząd włączył alarm przeciwpożarowy i spowodował ewakuację centrum. Swoją drogą (odpukać) jeśli kiedyś w tym obiekcie faktycznie wybuchnie pożar to ktoś się spali żywcem olewając alarm. Wczoraj, po ogłoszeniu czwartej ewakuacji w prawie trzymiesięcznej historii Posnanii ludzie olali temat i stali w środku nie chcą wychodzić na mróz.

·
ten najwazniejszy
13,415 Posts
Do czego to doszło. Wiadomość o zamknięciu sklepu w CH( wcale nie jakiegoś topowego), urasta do wydarzenie i trzeba o tym napisać na portalu informacyjnym :lol:

Gdyby to zamkniecie było jednoznaczne ze otworzą się w mieście, byłaby to wiadomość wręcz rewelacyjna. Prawda jest taka, albo ulokują się gdzieś indziej ( Malta :) ) albo nie będzie ich wcale.

·
Registered
982 Posts
^^ Powiem więcej. Obawiam się, że Posnania nie zasługuje więcej niż na połowę peletonu. Wygląda na to, że będziemy musieli się obejść smakiem w 2017 :D

3261 - 3280 of 3295 Posts