SkyscraperCity banner

3281 - 3295 of 3295 Posts

·
Registered
Joined
·
982 Posts
Niestety, nie udało się choćby zahaczyć o podium. Co jest o tyle zasmucające, że w tym roku nie widać wręcz na horyzoncie godnego kandydata :( Cała nadzieja w Synagodze za 2018.

Najciekawsze, że sam zarząd Posnanii zdecydował się ustosunkować do nominacji. Obawiam się, że jeżli spróbujecie się doszukać autoironii w poniższym akapicie to jej nie znajdziecie:
Nominacja Posnanii do konkursu Makabryła jest subiektywna. To czy komuś podoba się dany koncept czy nie to kwestia gustu. Warto podkreślić, że Posnania została zaprojektowana przez renomowaną amerykańską pracownię RTKL. Do wykończenia obiektu wykorzystano materiały najwyższej jakości, a nad prawidłowym przebiegiem prac czuwał zespół międzynarodowych specjalistów. Nowoczesność obiektu podkreśla szklana fasada o powierzchni 2 tys. m kw. i liczne przeszklenia, dzięki którym wnętrza wypełnia duża ilość światła dziennego. Przestrzenie wspólne zostały zaprojektowane na niespotykaną do tej pory skalę - są przestronne, wygodne, z wieloma miejscami do wypoczynku. Na zewnątrz znajdują się tereny otoczone zielenią, ławkami i ogródkami kawiarnianymi. Centralnym punktem placu głównego jest multimedialna fontanna. Od zachodniej strony powstała aleja łącząca Rondo Rataje z Posnanią. Jej częścią jest designerska instalacja artystyczna - Scena Posnania, zaprojektowana przez Państwa Dorotę Koziarę i Tomasza Augustyniaka - poznańskich projektantów, którzy na co dzień pracują dla najbardziej renomowanych firm na świecie. Na alei znajduje się również Galeria Artystów - pierwsza w mieście stała przestrzeń ekspozycyjna na której prezentowane są tematyczne wystawy.Dopełnieniem eleganckiego wizerunku Posnanii jest kolekcja Art Touch, którą tworzą współczesne instalacje i rzeźby europejskich artystów. Swoje prace prezentują tutaj: David Mesguich, NeSpoon, Tzuri Gueta czy Elise Morin.
 

·
ten najwazniejszy
Joined
·
13,415 Posts
No ale napisali prawdę. Wybór jest subiektywny( podobnie jak każdego innego budynku), skoro nie załapał się na podium, oznacza ze sama kwalifikacja do konkursu była chybiona.

Tutaj bardziej chodzi o zasadność samego CH, a nie jego architektura .
 

·
Registered
Joined
·
3,524 Posts
Remont ronda - później
Publikacja: 23.04.2017 g.09:26 Aktualizacja: 23.04.2017 g.09:29 Adam Michalkiewicz
Dopiero w 2019 roku może rozpocząć się gruntowny remont ronda Rataje w Poznaniu.

Przez ostatnie miesiące urzędnicy nie mieli szans na zdobycie unijnych pieniędzy, bo we wniosku były błędy. Teraz zmieniono zasady i miasto ma już szanse na pozyskanie funduszy. Ale nie oznacza to natychmiastowego rozpoczęcia prac.

Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski szacuje, że te zaczną się rok po uzyskaniu dofinansowania. "Myślę, że w przyszłym roku bez szans. Ale na pewno ze względu na stan techniczny ronda będzie trzeba je punktowo naprawiać w tym roku".

W tym roku planowane są jedynie drobne prace polegające na łataniu dziur. Po zmianach na rondzie mają być wspólne przystanki autobusowo - tramwajowe. Może też być więcej sygnalizacji świetlnych - przede wszystkim dla skręcających w lewo.
https://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/remont-ronda-pozniej.html
 

·
Registered
Joined
·
605 Posts
Mam wrażenie, że niektóre z tych płytek były popękane od otwarcia, a teraz wzięli się za nie kompleksowo.
Zgadza się, przy otwarciu widać było niedoróbki na płytkach. Co do wymiany przynajmniej od roku sukcesywnie wymieniają płytkę po płytce ;)
 

·
Registered
Stan Trybunału
Joined
·
8,347 Posts
Za 2 tygodnie


Remont dworca Rataje. Przystanki po drugiej stronie ronda, zmiany rozkładów, część autobusów z pętlą na FranowiePierwsze prace remontowe w rejonie ronda Rataje obejmą dworzec - perony i nawierzchnię dworca, a nie samo rondo. Od poniedziałku, 23 marca pasażerowie nie będą mogli wsiadać do autobusów na dworcu - przystanki będą przeniesione. Zmienione będą też trasy.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25755764,dworzec-rataje-remont-peronow-i-nawierzchni-odjazdy-po-drugiej.html
Ten 155 do Franowa to mógłby już tak zostać na stałe
 
3281 - 3295 of 3295 Posts
Top