Skyscraper City Forum banner

Oceniamy

1 - 20 of 50 Posts

·
Registered
2,538 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nowoczesny obiekt wybudowany przez Górecka Projekt mieści się w u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej, będącej jedną z głównych arterii komunikacyjnych Poznania. Biurowiec klasy A posiada 4 kondygnacje i 6 szybkobieżnych wind, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się po obiekcie. Skalar Office Center dysponuje ponad 200 miejscami parkingowymi - zarówno w podziemnej hali parkingowej, jak i na zewnątrz budynku.

Zdjęcia Carte:

Trochę zdjęć biurowca z 21.11.2010:

·
Registered
69,503 Posts
"4 kondygnacje i 6 szybkobieżnych wind" - nawet się nie rozpędzą a tu koniec ;) (no chyba że jadą też wzdłuż/wszerz :|)

Całkiem fajny, ładny, ale nie żeby to jakieś wielkie łoł - dlatego dychy nie dostanie 9/10.

·
Registered
69,503 Posts
Zwyczajny współczesny biurowiec. Taka powinna być średnia. Nie wiem jak w Poznaniu, ale w Warszawie już tak jest. Ogólnie ładny, ale nie jest to cudo na miarę 8 w tym konkursie.
^^
W sumie się zgadzam - taka średnia krajowa - to powinna być :| - też myślałem nad 7,5/10 - jednak dałem 9 by równać do innych zawyżonych tu ocen - korelacja musi być sprawiedliwa.

·
Electromagnetic Pulse
2,257 Posts
Sam budynek nie zasługuje chyba na więcej niż 5, ale dostanie dodatkowe punkty: + 1 za pionierską lokalizację (niech to będzie przyczółek do ataku na Wolne Tory od strony Hetmańskiej) i + 2 za kolor jest to pierwszy czarny biurowiec z Poznaniu, a wiadomo że czarny to prestiż :) A poważnie materiały budowlane w czarnym kolorze jak szkło elewacyjne albo chociażby klinkier są droższe, także ich wybór świadczy pozytywnie o filozofii inwestora. Nie mogę patrzeć już na te tanie zielone Andersje, PFC lub inne Delty i Omegi.

Łącznie 8/10

·
Banned
3,016 Posts
W Poznaniu, miejscowosci w ktorej prawie nic sie nie buduje i w ktorej biurowce nadal kojarza sie tylko z serialem Dallas, otwarcie takiego budynku musialo wywolac ogromne poruszenie. Pewnie przyjechal przecinac wstege sam Krol Ryszard :lol:
No coz, bloczek sredni, w Koninie lub Pile moglby nawet cos znaczyc. Dalbym moze 8 pkt ale ta lokalizacja... Ratuje ja tylko tranzytowa Hetmanska - nimo tego jest to okolica przypominajaca przedmiescia Tirany, jak 2/3 Poznania... Za jakies 100 lat bedzie tam moze jakies miasto, obecnie jest to parszywa prowincja. W Krakowie czy Warszawie takie bloczki stoja przy kazdej wazniejszej ulicy.
A Poznan, no coz - Polska C.
5/10

·
Registered
69,503 Posts
^^
Dużo radości mam z Twoich wypowiedzi :| - pośmieję się ;) (nie z Ciebie - broń Boże, tylko z Twojej wizji - wg mnie nieprawdziwej, wręcz groteskowej).

·
Registered
12,064 Posts
Zwyczajny współczesny biurowiec. Taka powinna być średnia. Nie wiem jak w Poznaniu, ale w Warszawie już tak jest. Ogólnie ładny, ale nie jest to cudo na miarę 8 w tym konkursie.

7,5/10 ale to i tak chyba za dużo.
No chyba pomału staje się to standardem. Wreszcie. Oczywiście w Wawie to działo się szybciej, ale cieszę się, że i nas nie oszczędza...

Malta Office Park:

Murawa Office Park:

Andersia Buisness Center:

i jeszcze kilka :)

A sam budynek jest porządny. Lokalizacja obniża jego wartość, architektura podnosi. W Wawie dałbym tak jak Ty 7,5. U nas 8 :)

1 - 20 of 50 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.