SkyscraperCity banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 3274 Posts

·
arm aber sexy
1,317 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ju¿ w czerwcu nastapi druga odslona SB.Oczom poznaniakow ukaza sie wnetrza slodowni.W budynku tym swoje miejsce znajda plastycy i aktorzy.

Do SB nie bedziemy juz chodzic tylko na zakupy i aby cos zjesc,ale rowniez po to,aby obcowac ze sztuka. Najpierw 29 kwietnia,w willi stahjacej na terenie Dziedzinca Sztuki otwarta zostanie galeria. Podczas pierwszej wystawy zobaczymy tam prace wloskiego projektanta Alessadro Mendiniego. To wlasnei on przygotowuje koncepcje przebudowy gmachu Arsenalu na Starym Rynku.W czerwcu natomiast wejdziemy do budynku Starej Slodowni.
-Na pierwszych 2 kondygnacjach znajda sie m.in. kolejna przestrzen wystawiennicza,studia artystow i biura rezydujacych teatrow-mowi Joanna Lesnierowska z Fundacji Grazyny i Jana Kulczykow.
-3 pietro przeznaczone jest glownie na projekty performatywne-teatralne i taneczne-miedzy innymi beda tam pracowac poznanskie teatry Usta Usta i Porywacze Cial-dodaje Lesnierowska.
Sala ta bedzie miala charakter studia,w ktorym nikt nie nakresli granicy miedzy publicznoscia, a aktorami.Tutaj najprawdopodobniej wystawiona zostanie czesc spektakli tegorocznego festiwalu Malta.Wczesniej jednak odbeda sie targi sztuki zorganizowane we wspolpracy z poznanska ASP. Czesc zarezerwowana dla sztuki zajmie w SB w sumie blisko 10 000 mkw.
Koszt calej inwestycji to 66 mln$.

·
Registered
4,341 Posts
Wiecie co, skoro Litwini chwalili siê Galeri¹ Europa to wy pochwalcie siê na Euroscrapers Starym Browarem:), niech ktos zrobi ³adne fotki i umieœci na Tym forum. Stary Browar jest piêkny, a wy sie nim nie chwalicie oj wielki wstyd :D. Wiem, ¿e to ma ma³o wspólnego z tematem, ale taka myœl mnie nasz³a w chwili czytania tego posta :D

·
Registered
19 Posts
Koniaczek ma racje, przeciez SB to jeden z najladniejszych budynkow wzniesionych w ostatnim czasie w Polsce...esz kurde, gdybym mia³ cyfrówke :bash:

·
I love TRANCE
2,947 Posts
czy ktos z Was posiada informacje co z tzw Kulczykparkiem??? Kiedy powstanie kolejna galeria i co w ogole opocz niej ma tam byc ?? Kulczyk obiecywa³ tyle miejsc pracy.....

·
^
1,957 Posts
Originally posted by Koniaczeq

Wiecie co, skoro Litwini chwalili siê Galeri¹ Europa to wy pochwalcie siê na Euroscrapers Starym Browarem:), niech ktos zrobi ³adne fotki i umieœci na Tym forum. Stary Browar jest piêkny, a wy sie nim nie chwalicie oj wielki wstyd :D. Wiem, ¿e to ma ma³o wspólnego z tematem, ale taka myœl mnie nasz³a w chwili czytania tego posta :D
Inicjatywa jak najbardziej s³uszna. Czas pochwaliæ siêEuropie i œwiatu I etapm SB.
Przeszukiwaæ dyski za najlepszymi fotkami i zak³¹daæ w¹tek:devil:

·
Projekt Inwestor
9,183 Posts
Originally posted by DJanos

czy ktos z Was posiada informacje co z tzw Kulczykparkiem??? Kiedy powstanie kolejna galeria i co w ogole opocz niej ma tam byc ?? Kulczyk obiecywa³ tyle miejsc pracy.....
obecnie przygotowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, gotowy ma byæ jesieni¹;
Kulczykowie plan robudowy pewnie ju¿ maj¹ przygotowany;
prace nie rusz¹ szyciej ni¿ jesieni¹

·
arm aber sexy
1,317 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Originally posted by PB

obecnie przygotowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, gotowy ma byæ jesieni¹;
a to nigdy nie wiadomo kiedy oni zaczna,moze przed planem bo nie beda mieli czasu ;)
a tak na powaznie to jesien juz blisko,a wiosna jeshcze blizej...hmmm chyba przejde sie na ta wystawe Mendiniego,moze byc ciekawie.Czy ma tambyc galeria stala?ponoc mila tam byc umieszczona kolekcja dziel sztuki Doktorostwa( :D )nie wiem czy to sie stanie??!!moze Wiecie cos na ten temat??:?

·
=Old School=
3,795 Posts
Originally posted by PB

a ja slyszalem i czytalem ze tereny jeszcze zostana zweryfikowane przez rzeczoznawców i to komisja arbitrażowa da werdykt Komisji Rewizyjnej Rady Miasta co tym terenem :baaa:

(podobno komisja da werdykt za tydzien) :wink2:

·
Projekt Inwestor
9,183 Posts
s³ysza³em, ¿e Frau Kulczykowa ma zamiar w SB swoj¹ kolekcjê umieœciæ na sta³e, ale czy to prawda nie wiem; swoj¹ droga jakoœ ten fakt mnie zbytnio nie porusza;
o wiele bardziej wola³bym kolekcjê Barbary Piaseckiej Johnson, chocia¿ ¿adnym fascynatem sztuki nie jestem, ale obrazy Leonardo da Vinci czy Rembrandta chêtnie bym sobie obejrza³

·
Fook eet!
3,922 Posts
Originally posted by Koniaczeq

Jelsi ktos bedzie robiæ te fotki SB to zróbcie tez od œrodka duzo :)
Ostatnio robi³em tam foty od zewn±trz i mnie ochrona przegoni³a... :D

·
Projekt Inwestor
9,183 Posts
Originally posted by Forza_imperial

a ja slyszalem i czytalem ze tereny jeszcze zostana zweryfikowane przez rzeczoznawców i to komisja arbitrażowa da werdykt Komisji Rewizyjnej Rady Miasta co tym terenem :baaa:

(podobno komisja da werdykt za tydzien) :wink2:
mo¿e i zostan¹ zweryfikowane, ale przygotowanego planu nic nie wstrzyma; opinie bêd¹ mogli sobie w ty³ek wstadziæ, a ewentualnych jeleni szukaæ w magistracie

·
Fook eet!
3,922 Posts
Originally posted by PB

mo¿e i zostan¹ zweryfikowane, ale przygotowanego planu nic nie wstrzyma; opinie bêd¹ mogli sobie w ty³ek wstadziæ, a ewentualnych jeleni szukaæ w magistracie
A to nie jest tak, ¿e prace nad planem zosta³y wstrzymane do czasu og³oszenia werdyktu przez nasz± speckomisjê?

·
Projekt Inwestor
9,183 Posts
Originally posted by bb78

A to nie jest tak, ¿e prace nad planem zosta³y wstrzymane do czasu og³oszenia werdyktu przez nasz± speckomisjê?
NIE, rada pod³ê³a uchwa³ê pare miesiêcy temu, ¿e plan ma byæ tworzony;
zobaczcie jak d³ugo trzeba czekaæ na werdykt komisji rewizyjnej, gdyby wczeœniej post¹piono inaczej, opóŸnienia by³yby spore

1 - 20 of 3274 Posts
Status
Not open for further replies.