SkyscraperCity banner

1 - 20 of 571 Posts

·
Registered
105 Posts
Discussion Starter #1
Poznaniowi przybędzie nowy "okrąglak". Akademia Muzyczna rozpoczyna budowę swojej sali koncertowej. Wmurowanie kamienia węgielnego - za tydzień, pierwszy koncert być może pod koniec przyszłego roku

To już ostatni etap rozbudowy poznańskiej Akademii Muzycznej. Najpierw, w latach 90. minionego wieku stanęło nowe skrzydło uczelni zaprojektowane przez Jerzego Gurawskiego. W jego pracowni powstał też projekt rotundy z salą koncertową. Nowy obiekt powstanie teraz dzięki funduszom europejskim. - Unia sfinansuje trzy czwarte wartej 25 mln zł inwestycji. Reszta to pieniądze z polskiego budżetu - informuje rektor AM Stanisław Pokorski.

Nowy budynek postawiony na planie okręgu stanie na ogrodzonym obecnie placu przed uczelnią. Z jednej strony tłem dla lekkiego, przeszklonego walca będzie nowe skrzydło Akademii Muzycznej, z drugiej - szklana ściana planowanego budynku Akademii Ekonomicznej (wyrośnie tam, gdzie dziś jest parking). Gdy staną już wszystkie gmachy, plac Mickiewicza będzie przestrzennie "domknięty" od południowej, niezagospodarowanej dotąd strony.

- Z nowej sali korzystać będzie jednak nie tylko akademia, a wszyscy zainteresowani, m.in. miasto, instytucje regionalne - zapowiada rektor Pokorski. - Bardzo ważne jest, by budynek ten miał bardzo dobrą akustykę. Zadbają o to spece z UAM. Będą wszystko nadzorować także w trakcie budowy - dodaje. Wewnątrz szklanej rotundy, oprócz sali koncertowej z balkonem dla 600 słuchaczy, znajdą się też sale prób, garderoby i kawiarnia. Napowietrzny łącznik pozwoli na swobodną komunikację pomiędzy obiema częściami muzycznej uczelni.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod nowy budynek odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Wkrótce potem powinny ruszyć prace budowlane. Sala powinna być gotowa do końca przyszłego roku.

Ps:Chyba można to już włączyć do wątku "wieści z budowy" skoro budowa ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Bardzo się cieszę, że wreszcie pojawia się inwestycja tego rodzaju, budynku użyteczności publicznej.Że wreszcie nadchodzi czas na finansowanie kultury, ah...ta straszna Unia Europejska!! :)

·
Registered
229 Posts
Mam nadzieje ze nie zapeszysz ;), umieszczjac ten watek w wiesciach z budowy...

·
Ekipa Kopernika
354 Posts
Wmurowanie kamienia nie oznacza początku budowy. Pod Plaze kamień wmurowany został pół roku przed rozpoczęciem budowy (i zresztą zaraz zniszczony i zastąpiony puszkami po piwie).

·
Registered
229 Posts
PB - mozesz jeszcze raz umiescic rendery sali koncertowej (ludziska sie domagaja :) ), wiem ze byly w watku Poznan inwestycje.

·
Projekt Inwestor
8,960 Posts
Kamień pod salę

Dziś o godz. 11.00 nastąpi chwila, na którą czekano długo. Odbędzie się uroczyste posiedzenie senatu Akademii Muzycznej połączone z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budynek sali koncertowej. Swój udział zapowiedział minister kultury Waldemar Dąbrowski. Budowę uwzględniono w Narodowej Strategii Rozwoju Kultury. Ministerstwo Kultury przeznaczyło na nią jedną czwartą środków, czyli 6 mln 395 tys. zł. Reszta to pieniądze z funduszy Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. Akademia musi rozliczyć się z nich do końca przyszłego roku. Sala, budowana według projektu Jerzego Gurawskiego, zawierać będzie 600 miejsc i studio nagrań. Służyć ma nie tylko uczelni i Poznaniowi, ale całej Wielkopolsce.

==============
Gazeta Poznańska

·
Ekipa Kopernika
354 Posts
PB said:
Kamień pod salę

Dziś o godz. 11.00 nastąpi chwila, na którą czekano długo. Odbędzie się uroczyste posiedzenie senatu Akademii Muzycznej połączone z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budynek sali koncertowej. Swój udział zapowiedział minister kultury Waldemar Dąbrowski. Budowę uwzględniono w Narodowej Strategii Rozwoju Kultury. Ministerstwo Kultury przeznaczyło na nią jedną czwartą środków, czyli 6 mln 395 tys. zł. Reszta to pieniądze z funduszy Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. Akademia musi rozliczyć się z nich do końca przyszłego roku. Sala, budowana według projektu Jerzego Gurawskiego, zawierać będzie 600 miejsc i studio nagrań. Służyć ma nie tylko uczelni i Poznaniowi, ale całej Wielkopolsce.

==============
Gazeta Poznańska
Jak przechodziłem koło 10 to było pusto. Jak przechodziłem o 17 to też było pusto, nawet zdjęcie zrobiłem pustego placu za płotem, ale nie chce mi się go wrzucać bo jest całkiem puste. Czy ktoś coś widział?

·
Projekt Inwestor
8,960 Posts
/\ było było,
najpierw elita spotkała się w Auli Akademii, a potem machali kielnią
o 17.00 to już dawno było po ptokach ;)

·
Ekipa Kopernika
354 Posts
PB said:
/\ było było,
najpierw elita spotkała się w Auli Akademii, a potem machali kielnią
o 17.00 to już dawno było po ptokach ;)
Teraz nie będzie się nic działo przez _co najmniej_ pół roku.

·
niezależny człowiek
1,679 Posts
^Jeśli inwestycje współfinansuję Unia to budowa ruszy z kopyta, tymbardziej, że do końca 2006 muszą się rozliczyć.

·
Moderator
11,844 Posts
Wmurowano kamień węgielny pod salę koncertową Akademii Muzycznej

jb 14-02-2005 , ostatnia aktualizacja 14-02-2005 18:13

"Kamień węgielny pod fundament sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego kładziemy ku chwale sztuki i nauki, a pożytkowi społeczności akademickiej i mieszkańcom miasta...". Kartę z tymi słowami podpisali wczoraj przedstawiciele władz kraju, regionu i miasta, z ministrem kultury Waldemarem Dąbrowskim na czele. Włożona do metalowej tuby karta przy fanfarach w wykonaniu zespołu instrumentów dętych została wmurowana w miejscu, w którym wiosną ma się rozpocząć budowa. Powstanie sali dla 600 słuchaczy zakończy trwającą już od 11 lat rozbudowę Akademii Muzycznej. Aula ma kosztować ok. 30 mln zł, w tym 19 mln pochodzić będzie z funduszy strukturalnych UE, 6 mln z Ministerstwa Kultury, a 5 mln z kasy marszałka województwa wielkopolskiego. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2006 r. Budynek powstanie na gruncie, które miasto sprzedało uczelni z 99-proc. zniżką.

·
Ekipa Kopernika
354 Posts
Dziś parkują tam samochody. Budowa na pewno się nie zacznie w tym roku. Jak się zacznie to zjem własną podkładkę pod myszkę (to taka figura retoryczna tylko :runaway: )

·
Registered
800 Posts
Mam nadzieję, ze lepiej to wnętrze będzie wygladać w rzeczywistości niż na renderach. To na rednerach ma klimat jak jakiś nowoczesny kościół. Ochyda.

·
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:
5,263 Posts
Wygląda bardzo obiecująco, podoba mi się.... ciekawe w jakim programie można robić takie ładne rendery....

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,768 Posts
jeszcze raz powtorze pytanie-CZY KTOS COS WIE O PLANWANYM GMACHU BIBLIOTEKI AE,KTORY MA STANAC OBOK?JAKIES TERMINY,RENDERY?DZIEKI! :)

1 - 20 of 571 Posts