SkyscraperCity Forum banner

[Poznań] ul. Hlonda (Nowe Zawady etap II)

237134 Views 1144 Replies 102 Participants Last post by  KKtw
Na dobry początek spróbujmy wrzucić tu teraz wszystko co do tej pory wiadomo o tej inwestycji.

Aż się prosi aby jak najszybciej powstało tu brakującego ogniwo:

montaż zdjęc ze strony www.poznan.pl
1 - 20 of 49 Posts
^^ tej no oby ;)

a powie mi ktoś po co jest to odbicie w strone Warty na tym skrzyzowaniu koło Głównej/Zawad ?? jakiś most tam planowali? przez pewien czas myślałem, że tam I rama przyjdzie :nuts:
^^ dzisiaj tamtędy przejeżdżałem i też widziałem, że coś się tli. miejmy nadzieje, że teraz ruszyli na dobre... bo jak widzę, że jest połowa roku a św. Wawrzyńca nic, przedłużenie Hetmańskiej nic, Winogrady nic, Bukowska nic, Bułgarska ledwo co, to nawet taki wiadukt mnie cieszy :)
^^ faktycznie jakiś ruski ten węzeł... ale zanim to powstanie to zmienią to milion razy i my zdażymy zesiwieć.

mam pytanie: ile będzie odległości między wiaduktami (starym i nowym) ??

oraz drugie: nadal nie kapuję po co ma tam być 9 pasów (pod nowym wiaduktem). licząc: 3+3=6 (bo jezdnia 2x3) 6+1=7 (dadając prawoskręt w strone śródki) iii??

zresztą po wybudowaniu drugiego etapu stare Zawady powinni zamknać i przeznaczyć tylko dla ruchu lokalnego i tramwajów - ma ktoś jakieś info??

z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
^^ hmm takie zostawienie pętli nawet ma sens. bo na przykład teraz, gdy remontowana jest warszawska (tory tramwajowe) to taka szóstka zawraca na zawadach i jest w miare ok.
^^ hmm faktycznie :D coś poplątałem :tongue2:

niemniej jednak pętla Zawady zawsze będzie przydatna jak coś będzie miało jeździć do Ronda Śródka ;)
spokojnie, to wiem(y). spójrz na plan z postu 27. tam pętla i po przedłużeniu trasy do Poz. wschód nadal istnieje.
Zawady znikną. Niestety zamiast projektowanego przedłużenia tramwaju do Mur. Gośliny poprzez połączenie sieci tramwajowej z kolejową po stronie południowej (od strony ronda), tramwaj przejdzie pod starym wiaduktem, pojedzie Główną, a pętla będzie na północ od Pń-Wschód.
roboty wolno idą a termin szaleńczy. ciekawe...
to chyba tak samo możliwe jak most Berdychowski... ;)
Czyli przez Ostrów Tumski jest planowany most łączący Zawady z ul. Północną? Jest możliwe, żeby zrobili go jeszcze przed 2012 r.?
a czy koledze Poz83 nie chodzi czasem i most północny I ramy? to właśnie połączy Zawady z... dalszą cześcią I ramy wzdłuż torów kolejowych (nieco na północ od ul. Połnocnej :) )
oj no Zawady jako obszar ;)
Jak już to ulicę Podwale.
to dlaczego pętla nazywa się "Zawady" ? skoro jest na południe od torów a ulica do której przylega to Podwale? :tongue2:
Nie. Obszar Zawad zaczyna się po drugiej stronie torów. :D
tak myslałem :D
Bo jakiś mundry koleś ją tak nazwał.
^^ a do końca mają tylko 3,5 miesiąca
^^
^^ Chyba nad Dolną Wildą?

a kiedy coś z samą trasą sie zacznie?
to ja nie wiem o który wiadukt już chodzi... :nuts::lol:
^^ Chyba jednak nie nad Dolną Wildą. :D
^^ emmm...:uh: coś się chyba nie rozumiemy, nie o tym samym mówimy. no mniejsza :)
druga połowa sierpnia - poza dziurą ani śladu wiaduktu (nie wspominając już o drugim torze) - jestem przekonany, że się nie wyrobią :no:
^^ no na podstawie zdjęć :D

i widziałem w wątku o S5 :lol:
^^ trzech? trzy tory tam są? czy do czegoś innego ten trzeci?
^^ dzięki. nie wiedzieć czemu byłem przekonany, że są tylko dwa. a ten boczny to się zaraz kończy? bo o ile pamiętam to nad wartą i cybiną są mosty tylko dla dwóch torów.
1 - 20 of 49 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.