SkyscraperCity banner

1141 - 1148 of 1148 Posts

·
Registered
290 Posts
Apropo jazdy lewym pasem 70 to faktycznie brak kultury, ale to już zupełnie inna sprawa. Lewy służy do wyprzedzania, także na Hlonda, koniec kropka.
Owszem, trzymanie się lewego pasa przez niektórych maruderów bywa irytujące, ale kto Ci zabroni wyprzedzić na Hlonda z prawej strony. Nie chcę wyjść na adwokata diabła, ale akurat nie widzę problemu pt. "płynna jazda na Hlonda".

·
Poznaniak
179 Posts
Owszem, trzymanie się lewego pasa przez niektórych maruderów bywa irytujące, ale kto Ci zabroni wyprzedzić na Hlonda z prawej strony. Nie chcę wyjść na adwokata diabła, ale akurat nie widzę problemu pt. "płynna jazda na Hlonda".
Problem "zamulania" lewego pasa to temat rzeka. Należy się uczyć kultury na drodze i wyprzedzanie prawym pasem problemu nie rozwiązuje i z tego co wiem (tutaj się mogę mylić więc jeśli tak to przepraszam) ale na drogach 2-jezdniowych wyprzdzać można tylko z lewej strony. Lewy pas czy nawet środkowy i lewy mają służyc tylko do wyprzedzania (to jest chyba nawet napisane w kodeksie) i jeśli będzie społeczna akceptacja na "zamulanie" tych pasów to ludzie będą tak robić. A jeśli uważacie, że w Poznaniu teraz są korki to pomyślcie co będzie za 5-10 lat kiedy staną wszystkie budowane inwestycje mieszkaniowe a aglomeracja urośnie - wtedy każdy najmniejszy ruch "zamulacza" będzie miał katastrofalne efekty dla kierowców jadących za nim.

Jeśli jeżdzicie po Europie to za pewne widzicie jaki wpływ na płynnośc jazdy może mieć np. tir wyskakujacy zza tira w czasie wyprzedzania (oczywiscie nie ma w tym nic złego - podaje tylko dla przykładu) 3 pas jest zajęty i nie ma gdzie uciekać więc automatycznie samochody za nim zaczynają przychamowywać (jeden krócej, za nim następny ma spóźnioną rekację więc hamuje dłużej ...) i zanim się obejrzymy mamy efekt motyla - 2 km dalej samochody staja do zera (przy odpowiednio dużym natężeniu ruchu oczywiście). Tak samo jest z Panem "zamulaczem", który przyblokuje szybciej jadącego Pana/Panią za nim. Z tego co wiem to niemcy nawet prowadzą nad tym badania.

Poprawna i kulturalna jazda to jedyny sposób na upłynnienie jazdy - a zamulanie lewego pasa bez konieczności jest jawnym przykładem egoizmu, ignorancji i braku kultury (jazdy).

Pozdrawiam i przepraszam za OT - wylałem tylko troche frustracji bo sam sporo jeżdżę.

·
Echter Posener
1,926 Posts
Wreszcie przyszła zima :)

Wyłożono nawierzchnię i wykonano cywilizowany zjazd ze ścieżki rowerowej. Nawierzchnia jest od stycznia zresztą gotowa, jeszcze tylko zamontować studzienki.

·
Echter Posener
1,926 Posts
A tutaj zimowa awaria na pętli Zawady

·
Echter Posener
1,926 Posts
Podwale 2012 - zazielenią się skarpy

·
Echter Posener
1,926 Posts

Skromna próbka twórczości naszego ulubionego artysty

Pod względem estetycznym kiepsko widzę ten mur

To, co na wcześniejszych zdjęciach, czyli zagrabione zbocza i prowizoryczna ochrona przed zadeptaniem

1141 - 1148 of 1148 Posts