Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 23 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
12,532 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zawsze chciałem tu (czyli na wiadukcie kolejowym nad ul. Hetmańską) popykać zdjęcia i w końcu się zebrałem. Nie są to zdjęcia szczególnie artystyczne :) , ale mam nadzieję, że uchwyciłem trochę klimatu tzw. wolnych torów (przyszły obszar inwestycyjny) i w ogóle otoczenia kolejowego.

rzeczony wiadukt

jakiś budynek :)

ZNTK, a w tle wieżowiec AE

widok na hotel Mercure i akademik "Akumulatory"

budynki kolejowe i infrastruktura

dzielnica Górczyn

HCP

taki widok zawsze mnie rozczula :)

i rzut oka na DK5 i 11 i dzielnicę Wilda

pzdr

·
Registered
1,584 Posts
Filo said:
Polecam wycieczke "wolnymi torami" w kierunku Dębca&Starołęki. Po drodze jest kilka ciekawych obiektow inzynieryjnych najdluzysz tunel w poznaniu? wieza przekaznikowa-tuz przy opuszczonym stadionie LECHA na ktorą kiedys mozna bylo wejsc(niezla panorama miasta).

mieszkam może z 300 m od tej wieży, już nawet proponowałem stuknięcie z niej kilku fotek, ale jest monitorowana kamerami, jakbyśmy chcieli tam robić fotki to trzeba zablokować przejazdy pod trybunami na starym stadionie Lecha tak żeby ochrona nie wjechała, wejść trzeba przez płot na dach budynku i stamtąd na wieżę tak żeby nie wejść w oko kamerze / kamerom ;)

·
Registered
1,584 Posts
nie chciałbyś tego oglądać :(

złomiarze wszystko rozkradli, jakieś pajace usmarowały sprayami resztki trybun, ktoś jeździ przez środek stadionu do wspomnianej wcześniej wieży, krzaki zarosły trybuny...

·
Registered
4,884 Posts
@smar ciekawe fotki, ale scisle rzecz biorac nie sa to te Wolne Tory,o ktorych ogolnie jest mowa jako tereny pod inwestycje.Znajduja sie one bardziej na polnoc (ograniczone ul. Towarowa,Przemyslowa,torami a od poludnia trudno to okreslic,w kazdym razie tak daleko tereny te nie siegaja-mowa w sumie o jakichs 6-8 ha).Natomiast jesli chodz o te tereny,to marzy mi sie,ze i tam kiedys wjada buldozery,rozwala wszystko i postawia cos,co stanie sie symbolem PZ (moze cos w stylu Potsdamer Platz?).miejsca jest duzo,PKP ma dlugow od cholery,a nawet nie pomysli o zagospodarowaniu tych polaci z jakims inwestorem....

·
Kierownik Budowy
4,729 Posts
Posenerr said:
mieszkam może z 300 m od tej wieży, już nawet proponowałem stuknięcie z niej kilku fotek, ale jest monitorowana kamerami, jakbyśmy chcieli tam robić fotki to trzeba zablokować przejazdy pod trybunami na starym stadionie Lecha tak żeby ochrona nie wjechała, wejść trzeba przez płot na dach budynku i stamtąd na wieżę tak żeby nie wejść w oko kamerze / kamerom ;)
Ja mieszkam jakies...1500m(klin) pamietam kiedys nie bylo tego stalowego ogrodzenia i mozna bylo spokojnie wchodzic na te wieze;) Gdy sie ja rozbujalo(stojac na jej szczycie) to miala wychylenie w poziomie ok 0,5m!!! mozna sie bylo nabawic choroby morskiej :D

·
Infrastrukturnik drogowy
12,532 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^widać jak na dłoni;)
na pierwszym zdjęciu po prawo od odwróconego znaku, na drugim-nad Mondeo :)

·
Registered
646 Posts
Piotrek/// said:
@smar ciekawe fotki, ale scisle rzecz biorac nie sa to te Wolne Tory,o ktorych ogolnie jest mowa jako tereny pod inwestycje.Znajduja sie one bardziej na polnoc (ograniczone ul. Towarowa,Przemyslowa,torami a od poludnia trudno to okreslic,w kazdym razie tak daleko tereny te nie siegaja-mowa w sumie o jakichs 6-8 ha).Natomiast jesli chodz o te tereny,to marzy mi sie,ze i tam kiedys wjada buldozery,rozwala wszystko i postawia cos,co stanie sie symbolem PZ (moze cos w stylu Potsdamer Platz?).miejsca jest duzo,PKP ma dlugow od cholery,a nawet nie pomysli o zagospodarowaniu tych polaci z jakims inwestorem....
Pod inwestycje ma byc przeznaczone 17 ha, o ktore caly czas toczy boj PKP i miasto. Nie wiem w sumie czemu miasto uparlo sie z tym procesowaniem, PKP chcialo oddac teren za dlugi co umozliwiloby uruchomienie inwestycji, a tak zero. Ale pewnie znowu jakies oszolomy zaczelyby krzyczec ze miasto stracilo na umozliwianiu inwestycji , tak jak to przerabialismy z Kulczykiem.

1 - 20 of 23 Posts