SkyscraperCity banner

WSNHiD

1 - 20 of 52 Posts

·
Projekt Inwestor
Joined
·
9,186 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Budynek Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zlokalizowany jest w prestiżowym miejscu blisko Starego Miasta, w pasie dziewiętnastowiecznych fortyfikacji, między wzgórzem św. Wojciecha a Cytadelą. Bryła budynku i sposób wykończenia elewacji, w której dominuje czerwona cegła klinkierowa, nawiązują do charakteru fortyfikacji i formy reduty, które kiedyś tam się znajdowały. Rozłożenie funkcji budynku w układzie pionowym wynika z potrzeby zapewnienia poszczególnym strefom warunków akustycznych, adekwatnych do ich roli. Zgodnie z wytycznymi inwestora jest to obiekt zwarty, prosty, z możliwością zmiany funkcji, który pełni nie tylko rolę miejsca nauczania, ale też sam przekazuje treści kulturowe, między innymi poprzez eksponowane wewnątrz dzieła sztuki takich artystów jak Magdalena Abakanowicz, Leon Tarasewicz.
Muratorplus

Budynek Uczelni należy do najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w kraju. Na 10 000 m2 powierzchni użytkowej znajduje się: 13 sal wykładowych dla 1690 osób, 23 sale ćwiczeniowe dla 700 osób, 9 pracowni komputerowych wyposażonych w 189 nowoczesnych komputerów, biblioteka i czytelnia, kawiarenka, sala gimnastyczna i siłownia. To, co niezbędne, aby kształcić nowocześnie, komfortowo i wszechstronnie. Budynek jest w całości wentylowany i częściowo klimatyzowany, w tym aula na 320 osób. Większość sal jest wyposażona w projektory multimedialne, komputery, sprzęt agłaśniający, w każdej znajduje się telewizor, DVD i video. Budynek WSNHiD spełnia wszelkie warunki niezbędne do swobodnego poruszania sie na wózku inwalidzkim na terenie całej Uczelni. Umożliwiają to odpowiednie podjazdy, winda, specjalistyczne wyposażenie toalet oraz zamontowane poręcze.
Ze strony uczelni















Budował Budimex














Moim zdaniem najładniejszy budynek uczelni prywatnej w Poznaniu.
 

·
Registered
Joined
·
84 Posts
Bardzo ładny obiekt, w realu wyglada nawet lepiej niz na tych fotkach ;) po za tym ciekawie położony. Ja dam 8/10
 

·
Moderator
Joined
·
12,018 Posts
chciałem kiedyś sfocić ten budynek i pewnie niedługo to zrobię :) zastanawiałem się nawet dlaczego go nie ma w miss polski?? jest to bardzo udana architektonicznie budowla, motyw z tej owalnej części posłużył nawet jako logo tej uczelni!


jeszcze jendo małe zdjęcie:


o wiele lepiej od stomatologicum na zewnątrz, natomiast wnętrza słabsze :D dlatego 9/10 :)
 

·
Centuś
Joined
·
3,373 Posts
Krde w Poznaniu teraz najlepiej budują w całej Polsce (poza Wawą). 8.5/10
 

·
Krakus rodowity
Joined
·
5,218 Posts
Dobrze, że prywatne uczelnie budują swoje kampusy. Podoba mi się ten budynek i dodatkowy plus za położenie.
7.5/10
 
1 - 20 of 52 Posts
Top