SkyscraperCity banner

Wstęga Warty

1 - 20 of 100 Posts

·
Projekt Inwestor
9,185 Posts
Discussion Starter · #1 ·

- wykonawca: LPB Skanska SA, Leszno
- obiekt: budynek apartamentowy - zespół mieszkaniowo-hotelowy "Wstęga Warty" w Poznaniu, zbieg ulic Mostowej i Kazimierza Wielkiego
- autorzy projektu: Architektoniczna Pracownia Autorska ARPA w Poznaniu; architekci: Jerzy Gurawski i Przemysław Cieślak, konstrukcja Napoleon Lewandowski
- Kubatura obiektu wynosi blisko 52.000 m3 a powierzchnia zabudowy 4.400 m2. Część mieszkalna składa się ze 128 mieszkań o powierzchniach od 40 do 150 m2. W części podziemnej obiektu znajduje się basen kąpielowy, sauna, parking, pomieszczenia socjalne i techniczne. Fundament budynku stanowi ruszt żelbetowy na palach "Franki".
- Nagrody: Budowy Roku 2000, Platynowe Wiertło

·
Moderator
12,017 Posts
Takie budownictwo mieszkaniowe to ja rozumiem :)
Mahoniowe okna, jednakowe żaluzje, staranne wykończenie, basen, sauna, siłka, tereny zielone, kwiaty...

dostanie 9 :) nie podoba mi się metalowe wykonczenie penthousów.

·
Polite User
3,132 Posts
W ładny i słoneczny dzień świetnie się prezentuje. Poza tym lokalizacja nad Wartą swietna :) Coś jednak nie do końca mnie przekonuje do tego budynku. 7,5

·
and we flew away
9,667 Posts
na początku chciałem dać 9, ale jak przeczytałem komentarz Mateq i zwróciłem uwagę na tro wykończenie... beznadzieja :/. Generalnie super budynek, może nawet zasługuje na więcej, ale za sam fakt, że niewiele było trzeba, by był doskonały <a jest spieprzony wręcz z premedytacją> tylko 7

·
Registered
78 Posts
no przecież to nie jest żadna blacha falista ;) mi sie podoba, pasuje do elewacji. Budynek jest ładny, jeden z niewielu tworzący jakąś zabudowę tuż nad Wartą ... szkoda tylko że sama rzeka nie jest dopasowana do takiej zabudowy
8/10

·
Inwestycje dla Poznania
981 Posts
Piekny projekt, pamietam, ze wizualizacje zapieraly dech, nagrody... Szkoda, ze moim zdaniem zepsuli to wykonczeniem - jest tak pstrokato, jakos inaczej to sobie wyobrazalem. Niewatpliwie jednak jako calosc (np. z gory albo od strony hotelu Ibis) prezentuje sie to ladnie, elegancko, luksusowo - ceny na rynku wtornym (jesli juz cos trafi do obiegu) powalaja... :)

Dobre 7, ale nic ponad to.

·
Registered
4,801 Posts
Misza said:
Piekny projekt, pamietam, ze wizualizacje zapieraly dech, nagrody... Szkoda, ze moim zdaniem zepsuli to wykonczeniem - jest tak pstrokato, jakos inaczej to sobie wyobrazalem. Niewatpliwie jednak jako calosc (np. z gory albo od strony hotelu Ibis) prezentuje sie to ladnie, elegancko, luksusowo - ceny na rynku wtornym (jesli juz cos trafi do obiegu) powalaja... :)

Dobre 7, ale nic ponad to.
a po ile mieszkanka tam chodza-tak z czystej ciekawosci pytam?

ode mnie zasluzone 9/10

·
Moderator
12,017 Posts
^^ w tej chwili na sprzedaż jest mało. Było coś za 1,2 mln ale chyba już nie ma. Generalnie poniżej 6-7 tys. za metr nie trafisz. Pamiętam, że kupując od developera trochę ponad 35 m2 kosztowało w granicach 250-300 tys. w zależności od piętra.

·
Fluorescent Adolescent
3,194 Posts
kaliszanin jak zwykle dał swoje 1 czy 2..tym razem poll jawny więc to napisał wszem i wobec.. :lol:

·
Fook eet!
3,934 Posts
Piotrek/// said:
a po ile mieszkanka tam chodza-tak z czystej ciekawosci pytam?
Ostatnio gdzies widzialem ogloszenie - 90m^2 za 950KPLN.

8/10

1 - 20 of 100 Posts