Skyscraper City Forum banner
1 - 9 of 9 Posts

·
mandalahan
16 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zamek Cesaraski

Witam wszystkich. Chcę pokazać co kryje się pod brudem :lol: polskich zabytkow.
Czasem mam okazję porobić fotki pięknym fasadom i mam zamiar je tu zamieszczać.
Zamek cesarski - dawna rezydencja cesarza Wilhelma II - był najważniejszą i największą spośród budowli wzniesionych na początku XX wieku z inicjatywy władz pruskich dla podniesienia rangi Poznania.
W ostatnich latach rozpoczęła się systematyczna rewaloryzacja uznanej za zabytek budowli.
Tak wyglądał jeszcze w 2004 r.

Tu już trochę odsłonięty piaskowiec. Rożnica kolosalna.

A tu fasada Zamku od strony Dziedzińca Ogrodu Rożanego.

i od frontu

·
Leszno
345 Posts
Ten zamek jest wspaniały, jak podwyższą z powrotem o 20m wieżę i dodadzą daszek to będzie naprawdę miodzio.
Cieszę się, że go tak pięknie wygumkowali, teraz to naprawdę zwraca uwagę, kiedy się obok niego przechodzi. :)

pozdrawiam

·
Registered
932 Posts
czy po oczyszczeniu elewacji sciany pokrywane są jakąś powłoką zapobiegającą zanieczyszczeniu? bo szkoda by było. Bardzo ładny zabytek

pewnie antigrafem na poziomie ulicy, ale to chyba nie zabezpiecza przed zanieczyszczeniem sadzą

·
Registered
491 Posts
czy po oczyszczeniu elewacji sciany pokrywane są jakąś powłoką zapobiegającą zanieczyszczeniu? bo szkoda by było. Bardzo ładny zabytek

pewnie antigrafem na poziomie ulicy, ale to chyba nie zabezpiecza przed zanieczyszczeniem sadzą
Z tego, co pamiętam po przeczytaniu prasy to tak - ściany są w całości pokrytę specjalną powłoką.

·
Inspired by Poznań?!
12,590 Posts
Można połączyć tematy. :)
Swoją drogą to czy jesteś związany z firmą gumkującą? Twój nick na to wskazuje.

posiada ktoś fociaki wyposażenia, wnętrz?
Mam jedno:

Z tego, co pamiętam po przeczytaniu prasy to tak - ściany są w całości pokrytę specjalną powłoką.
Powłoka miała chyba chronić przed wpływem wody, a nie przed brudem.

·
arm aber sexy
1,317 Posts
A to ci dopiero, o Poznaniu i Zamku już było:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=135833
byl juz nie chcialem pisac :sleepy:

;) :D

ale powtorze jeszcze raz - zamek i jego okolice sa piekne, a bylyby jeszcze piekniejsze gdyby:
a) dobudowali te detale, ktore stracil podczas wojny
b) dobudowali wieze tak jak byla - bez zadnych fantazji szklano/betonowych - no i oczywiscie umieszczenie w niej pktu widokowego
c) zamiast tego SYFU zwanego parkingiem od strony Sw. Marcina zrobic reprezentacyjny ogrod<mimo, ze reprezentacyjny nigdy nie byl, ale ogrod tam byl ;)>polaczony z jakas ladnijsza sciezka do wejscia

i byloby gites, a tak z powodu braku pieniedzy cierpimy katusze ogladajac fotki/rysunki sprzed II WW.. :cry:

1 - 9 of 9 Posts