SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1306 Posts

·
Registered
Seat w tedeiku
9,522 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
[Poznań] Znany i nieznany

Witam!

Już od dawna przymierzam się do stworzenia własnego wątku, jednak do tej pory obawiałem się o moje zasoby. Te jednak przez ostatni rok trochę się powiększyły a i kolejne w drodze, więc postanowiłem w końcu rozpocząć.

Spacery i fotografowanie miasta to dla mnie jeden z przyjemniejszych sposobów spędzania w nim czasu. Staram się więć łączyć przyjemne z pożytecznym. Mam nadzieję, że wątek będzie trwał, i że będzie niekiedy odwiedzany ;)

Znajdziecie tu zarówno miejsca, które znacie i kojarzycie z Poznaniem oraz takie, do których pewnie nigdy nie zawitacie.

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania :)

UWAGA! Wątek autorski.

·
Registered
Seat w tedeiku
9,522 Posts
Discussion Starter #3
1. Zaczynamy tam gdzie zaczął Poznań. Ostrów Tumski.

2. Zdjęcie z wiosny 2012 roku. Wykańczanie tuby nowego dworca, czyli ładne opakowanie starej funkcji i nic więcej.

3. Moc zadbanej trawy. Winogrady jesienią.

4. Ulica Półwiejska wczesnym jesiennym rankiem. Za kilka godzin rozsiądą się menele i grajki a szyldy reklamowe zaczną jakoś tak bardziej razić.

·
Registered
Seat w tedeiku
9,522 Posts
Discussion Starter #4
5. Czerwono pod czerwoną farą

6. Niemiecki helmut wjeżdża Mostem Teatralnym do pruskiej części miasta. Najlepsze tramwaje to te stare i te nowe. Śląskie Konstale chyba muszą poczekać ;)

7. Wejście do Muzeum Narodowego trzyma poziom.

8. Malta. Czyli dopóki Warta płynie sama dla siebie...

·
Registered
63,474 Posts
Ojojojoj, jeśli TAK ma wyglądać ten wątek :uh: - to znowu będę młodszym, biedniejszym bratem ;).

·
Registered
18,272 Posts
1. Świetne zdjęcie :)
6. Tutaj uzyskałeś bardzo fajny efekt z tym rozmyciem :)
13. Ciekawy blok :)
Jednym słowem- podoba się! :D

·
Moderator
17,584 Posts
4. Od razu przypomniał mi się krakowski Rynek w jesienny poranek. Taka mglista jesień ma coś w sobie, za to właśnie ją uwielbiam. :)

5. Prawie jak nie w Polsce. Bardzo pięknie. Zawsze mówiłem, że poznańska starówka jest jedną z najajniejszych w kraju.

9. Świetne połączenie nowoczesnej architektury ze starą.

Wątek zapowiada się ciekawie, oczywiście będę reuglarnie tutaj zaglądał :)

1 - 20 of 1306 Posts