SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 56 Posts

·
Poznaniak:)
1,950 Posts
Cytryna said:
kocham te klimaty :D
Ja też :D Mam nadzieję że stopniowo ten krajobraz zmieni się na lepsze przez stopniowe ocieplenie wszystkich bloków jak to już uczyniono na Winogradach.

·
Ekipa Kopernika
355 Posts
DJ_Pablo said:
Ja też :D Mam nadzieję że stopniowo ten krajobraz zmieni się na lepsze przez stopniowe ocieplenie wszystkich bloków jak to już uczyniono na Winogradach.
Ten na zdjęciu poniżej na prawo od Elipsy, w tyle za nią, jest już od tej strony ocieplony i pomalowany :) . Mam nadzieję, że w tym roku zrobią drugą stronę. Fajnie by było jak by też dało się dojść do Pętli Tramwajowej nie grzęznąc w błocie, ewentualnie żeby latarnie były wzdłuż chodników. [os. Rusa]

dreamdealer said:

·
Projekt Inwestor
9,327 Posts
Na Ratajach to ja najbardziej nienawidzę Katowickiej, co prawda można tam auto docierać, ale jak przeoczy ktoś zjazd to buuuu; jazda długa, no chyba, że trafi się przerwa w barierkach i wio przez zieleń rozdzielającą jezdnie :D

·
Poznaniak:)
1,950 Posts
PB said:
Na Ratajach to ja najbardziej nienawidzę Katowickiej, co prawda można tam auto docierać, ale jak przeoczy ktoś zjazd to buuuu; jazda długa, no chyba, że trafi się przerwa w barierkach i wio przez zieleń rozdzielającą jezdnie :D
Gorsze od przeoczenia zjazdu są te poprzeczne muldy na estakadzie między Rondem Rataje a zjazdem na Stare Żegrze. Lepiej jechać tam bez pełnego żołądka :bash:

·
Registered
409 Posts
Discussion Starter · #9 ·
łatwo tak gadac, jak sie tu nie mieszka, a ja twierdze, ze Piątkowo to jest dopiero zagadka logiczna, o!! z kolei kuzynka z Piątkowa jadac do mnie sugerowala sie zawsze tablicami reklamowymi, a nie znakami kierunkowymi, no to kiedys usuneli jakas ważną dla niej reklame i bidula zabłądziła hehe... z kolei jak sie nie zjedzie z Katowickiej tam, gdzie trzeba to i tak dojedzie sie do ronda rataje i wszystko staje sie jasne :)

a co do docieplania, to imo niektorym blokom (tym na st.żegrzu wylozonymi malymi kafelkami) wcale tego nie trzeba. u mnie na osiedlu nie ma ani jednego docieplonego bloku, na Orła zdazyli docieplic tylko jeden, chyba dlatego, ze zabili sie robotnicy pracujacy na wysokosciach i dali sobie z tym spokoj :( bloki dolnego tarasu dociepla sie wg klucza widocznosci z glownych dróg (wiadomo, wizytówki muszą byc!), teraz tak patrze i widze, ze kumpla blok na Czecha nie ruszony, a pamietam, ze mozna bylo u niego wystawic rękę na swieże powietrze przez dziure w scianie, bo sie plyty rozjechaly :bash:

osiedle mlodych to niesamowita ostoja komuny, czy oni aby nie administrują tez na Piątkowie ??

PB said:
ktoś kiedyś napisał, że mało bloków w Poznaniu
to dobrze czy zle? bo ja nei wiem :D

·
Infrastrukturnik drogowy
12,584 Posts
a ja uwielbiam te klimaty

szerokie jezdnie, bezkolizyjne drogi, estakady, panorama miasta... :)

·
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:
5,374 Posts
fakt, klimat to pewien swój ma i mam nadzieję że tylko w tym aspekcie pozytywnie są postrzegane (przez niektórych forumowiczów) te krajobrazy.

·
Registered
934 Posts
raul said:
To współczuje ;)
no to przykro mi, nie mieszkales nigdy na mym osiedlu czyli Os.Czecha i nie wiesz jak tam jest ;) mi sie tu bardzo podoba a jak ktos kiedys powiedzial o gustac sie nie dyskutuje :D
niektorzy lubia domki w centrum miasta ja uwielbiam blokowiska i zadnym zidiocialym blokersem nie jestem :D Wychowalem sie tu i kocham to miejsce :D

·
Fook eet!
5,728 Posts
PB said:
burzyć? a nie lepiej przerabiać
A na co chcesz przerobic 12-pietrowy polkilometrowy blok z wielkiej plyty? Bo IMO to przerobic go mozna jedynie na wielka kupe gruzu :D

A zdjecia niezle. Co do blokowisk - nie lubie ich, ale trzeba przyznac ze swoj urok maja. Takie wielkie, zimne, nieludzkie... Kosmos :)

1 - 20 of 56 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.