SkyscraperCity banner

1 - 20 of 903 Posts

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,844 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-komercyjne/nowa-inwestycja-na-pradze-miasteczko-koneser_66881.html
Nowa inwestycja na Pradze - Miasteczko Koneser

BBI Development zapowiedziało, że w czerwcu ruszy przebudowa zabytkowej XIX-wiecznej Wytwórni Wódek Koneser. Sześcioetapowa inwestycja rozpocznie się od przygotowania części biurowej, a następnie mieszkalnej. Oddzielną część stanowić będą dzisiejsze pomieszczenia artystyczne – galerie i teatr. Miasteczko Koneser na Pradze-Północ będzie gotowe do końca 2013 roku. Nowa inwestycja na Pradze - Miasteczko Koneser Fot.: EGZO GROUP Sp. z o.o. - Czekamy na pozwolenie ruszenia z budową i rozpoczynamy etap odrestaurowania zabytkowego, najstarszego pawilonu. Nowe budynki powstaną od strony ulicy Białostockiej i Markowskiej. Będą to apartamenty z czerwonej cegły, wpisujące się w zabytkową, istniejącą architekturę – podsumowuje Krzysztof Tyszkiewicz, architekt BBI Development. Z okien nowych mieszkań będzie widok na historyczną zabudowę wytwórni, a lofty znajdą się w starej części mennicy. To około 200-metrowe lokale, które będzie można dowolnie spiętrzać, czyli budować wewnętrzne kondygnacje. Inwestycja pochłonie grubo ponad 300 milionów złotych. Ceny nie będą tu niskie. Należy liczyć około 10-11 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1645790,0,1,rusza_budowa_konesera_wszystko_tu_bedzie,wiadomosc.html
Rusza budowa Konesera. "Wszystko tu będzie"
18:52 02.03.2010 / TVN Warszawa

Rusza modernizacja fabryki Koneser przy ul. Ząbkowskiej. W zabytkowym obiekcie powstaną lofty, restauracje, kluby i kawiarnie. Całość ma być gotowa za cztery lata.

Inwestor, który kupił dawną fabrykę wódki, obiecuje, że nowe centrum ożywi całą Pragę. Budynki z XIX wieku zostaną zmodernizowane, a cały teren Konesera ma się zamienić w prawdziwe "miasto w mieście".

- Będą sklepy, restauracje, galerie. To będzie magiczne miejsce, które przywróci Pradze życie, które tu kiedyś tętniło - zapowiada Rafał Szczepański ze spółki Juvenes, która przygotowuje projekt nowego Konesera.

Pół miliarda na Konesera

Jedną z atrakcji tego miasteczka mają być lofty, w których zamieszka nawet kilka tysięcy osób. Za metr kwadratowy będzie trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł. - Na rynku warszawskim nikt nie zaoferował tego w tej skali - mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development, inwestora przebudowy budynków przy Ząbkowskiej.

Jego zdaniem, Koneser po modernizacji będzie przyciągał jak magnes. - W tym roku mamy zamiar ruszyć z pierwszy etapem biurowym - zapowiada. W ciągu najbliższych kilku lat na przebudowę praskiej fabryki jego firma przeznaczy nawet pół miliarda złotych.

Koniec prac za cztery lata

Projektant zapewnia, że uda się zachować niezwykły klimat panujący w Koneserze. Nikt nie planuje likwidacji galerii, które działają przy Ząbkowskiej. Modernizacja fabryki podzielona jest na 6 etapów. Pierwszy, czyli porządkowanie terenu, właśnie ruszył. Koniec wszystkich prac zaplanowano na przełom 2013 i 2014 roku.

Łukasz Wieczorek
mwap/roody
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/453529_Koneser_przed_startem_.html
Koneser przed startem
Izabela Kraj 03-03-2010, ostatnia aktualizacja 03-03-2010 22:02

W czerwcu ma ruszyć przebudowa zabytkowej Wytwórni Wódek Koneser. Będzie wielofunkcyjne miasteczko z apartamentami, loftami, galeriami i teatralnym centrum offowym.

Miasteczko Koneser będzie ogólnodostępne. Inwestor pokazał najnowsze wizualizacje inwestycji

Czekamy na pozwolenie na budowę – informuje architekt Krzysztof Tyszkiewicz z BBI Development. – Rozpoczynamy od zabytkowego, najstarszego pawilonu, który odrestaurowany pokaże cały charakter tego fenomenalnego miejsca. Właśnie rozpoczęło się porządkowanie terenu przed zmianą XIX-wiecznego obiektu w wielofunkcyjne Miasteczko Koneser, w którym do końca 2013 roku mają powstać mieszkania, biura, sklepy, restauracje, galerie i teatr. – To przedsięwzięcie architektoniczne bez precedensu w Warszawie – oceniają eksperci od nieruchomości.

Cała ta unikalna inwestycja, która ma ożywić wizerunek Pragi-Północ, podzielona jest na sześć etapów. Pochłonie grubo ponad 300 mln zł. Na początek przygotowana zostanie część biurowa. Kolejne etapy to mieszkania dla kilku tysięcy osób.

Nowe budynki powstaną od strony ul. Białostockiej i Markowskiej. Będą to apartamentowce z czerwonej cegły, korespondujące stylistyką z zabytkową, istniejącą architekturą.

– Z okien nowych mieszkań będzie widok na historyczną zabudowę wytwórni – deklaruje Krzysztof Tyszkiewicz. – A lofty znajdą się w starej części mennicy. To ok. 200-metrowe lokale, które będzie można dowolnie „spiętrzać”, czyli budować wewnętrzne kondygnacje.

Ceny, jak można się spodziewać, nie będą tu niskie. – Dorównamy do górnej granicy cen na Pradze. Należy liczyć ok. 10 – 11 tys. zł za mkw. – wycenia przedstawiciel BBID. Niewątpliwie cenę zwiększy II linia metra (najbliższa stacja będzie zaledwie kilkaset metrów od obiektu).

Oddzielną część Miasteczka Koneser będą stanowić dzisiejsze pomieszczenia artystyczne – galerie i teatr. Trwają negocjacje z miastem, na jakiej zasadzie ta część kulturalna wspierana byłaby przez ratusz.

Firma dość długo zwlekała z rozpoczęciem zapowiadanego już od 2007 r. przedsięwzięcia. Przeszkodził m.in. kryzys. Inwestorzy zastanawiali się, czy poradzą sobie bez dodatkowego partnera. – Ale sytuacja na rynku finansowym się poprawia i spróbujemy realizować całą inwestycję sami – deklaruje Krzysztof Tyszkiewicz.
 

·
Registered User
Joined
·
1,593 Posts
Świetnie :cheers: Mam nadzieję, że ta inwestycja spowoduje większe zainteresowanie Pragą.
 

·
Moderator
Czysty luz, czyste niebo, luksus, sukces kuhwa
Joined
·
23,472 Posts
Bardzo fajny projekt. Jednak te nadbudowy i dobudowy na trzeciej wizualizacji ingerują za bardzo w budynek i nie podobają mi się wcale a wcale. Zwłaszcza ta szara część obrośnięta bluszczem, to chyba postawienie na efekt "WTF?" przez architekta/inwestora.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,844 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
^^
Ta szara część jest faktyczne dziwaczna, w dodatku otoczona fosą. Co do nadbudowy, to trzeba będzie poczekać na efekt z perspektywy ziemi, a nie lotu ptaka. Raczej nie powinna się rzucać w oczy, ponieważ jest cofnięta.
Warszawska Manufaktura się nam szykuję :cheers:
Oby nie. Nie chciałbym w tamtym miejscu żadnego megablaszaka. ;)
 

·
Expert
Joined
·
3,172 Posts


Powierzchnia działki 47.998 m2
Powierzchnia użytkowa planowana do wytworzenia
Łączna powierzchnia użytkowa : 71 724 m2
w tym :
Powierzchnia użytkowa mieszkalna : 19.696 m2
Powierzchnia biurowa : 30.670 m2
Powierzchnia handlowa : 12.927 m2
Powierzchnia pozostała, w tym przeznaczona na cele kulturalne: 8.485 m2
Łącznie 1547 miejsc garażowych

Struktura funkcjonalna, ze względu na możliwość etapowania oraz elastyczne warunki zabudowy może podlegać łatwemu dostosowaniu do sytuacji rynkowej.
 

·
Moderator
Czysty luz, czyste niebo, luksus, sukces kuhwa
Joined
·
23,472 Posts
^^ No i masz :) Dzięki.

Tak się skupiłem na zastanawianiu co to ma być, że fosy nie zauważyłem. Pewnie jakieś skojarzenie z zamkiem Gargamela.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,844 Posts

·
Balthazar Bux
Joined
·
28,640 Posts
Duży plus za to że to będzie teren otwarty a nie kolejne zamkniete osiedle dla tych co to się boją sąsiadki z bloku obok. Każdy będzie mógł wejść obejrzeć od zewnątrz, odpocząć, coś kupić dla ciała i ducha.
 

·
Registered
Joined
·
392 Posts
zw.com.pl

Stolica bez loftów
Aleksandra Pinkas , Monika Górecka-Czuryłło 30-05-2010, ostatnia aktualizacja 30-05-2010 22:02
Mieszkania w zakładach na Pradze, w Fabryce Traktorów w Ursusie, w gazowni na Woli – plany ambitne, na razie niezrealizowane. Podobne inwestycje powstają za to w Łodzi czy Gliwicach.


My planów nie zmieniliśmy, dopracowujemy projekt. Lofty powstaną w budynku dawnej mennicy od strony ul. Markowskiej – zapewnia projektant Krzysztof Matwiejuk z Konesera przy ul. Ząbkowskiej.

W obiekcie znajdzie się siedem lokali. Trzy z nich to duże 200-metrowe mieszkania. Trwają prace projektowe. Szacunkowa cena mkw. to 10 – 12 tys. zł. Kolejnym krokiem będą uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Potem inwestor, BBI Development, wystąpi o pozwolenie na budowę.

Mennica to drugi etap rewitalizacji Konesera. Pierwszy rozpocznie się jesienią. Właściciel ma już zgodę na renowację zabytkowego budynku przy bramie wejściowej. Kolejny to biurowiec od ul. Ząbkowskiej i soft lofty wzdłuż ul. Nieporęckiej.

Pozostałe obiekty na terenie fabryki nadal są w sferze planów. Podobnie jak lofty w dawnej Fabryce Traktorów w Ursusie.

– Chcemy w ten sposób zagospodarować starą modelarnię – przyznaje Justyna Postek z firmy Challenger, właściciela nieruchomości. – Ile mieszkań powstanie, na razie nie wiemy. Obiekt daje różne możliwości aranżacji, bo jest dużą, niemal pustą halą – dodaje.

Inwestor czeka na plan zagospodarowania tej części Ursusa.


Będą jednak biura

Nic nie wyszło natomiast z projektu loftów w dawnych zakładach optycznych przy ul. Grochowskiej. Apartamenty „z klimatem“ miały powstać na 20 tys. mkw. obok pracowni artystycznych i ekskluzywnych biur.

Gotowy był już projekt, a nawet wykupione 10 z 57 planowanych mieszkań. Inwestor, West Development, nie dogadał się jednak z konserwatorem zabytków. Teren sprzedał. Nowy właściciel planuje tylko powierzchnie biurowe.


Sprzedają się na pniu

Lofty od lat z powodzeniem powstają w innych polskich miastach. Na początku maja spółka Opal Property Developments oddała do użytku ponad 400 apartamentów w zabytkowej przędzalni Karola Scheiblera w Łodzi.

– Prawie wszystkie mieszkania zostały sprzedane zaledwie w ciągu kilkunastu dni. Nie musieliśmy nawet robić kampanii reklamowej – mówi Dorota Urawska z Opal Property Developments.

Na pniu sprzedawane są mieszkania urządzone w XIX-wiecznym spichlerzu w Gliwicach. Zaprojektowany przez znanego architekta Przemo Łukasika budynek wyróżniono w tym roku prestiżową nagrodą superjednostki, przyznawaną przez śląskie stowarzyszenie Moje Miasto.

Dlaczego w stolicy lofty tak trudno się przyjmują? – Bo tak naprawdę mało mamy w stolicy obiektów postindustrialnych – twierdzi Rafał Szczepański z firmy Juvenes inwestującej w Koneserze. – Daleko nam do Żyrardowa czy Łodzi. A dodatkowo lofty to inwestycja trudna i kosztowna. Zwłaszcza ustalenia z konserwatorami zabytków są czasochłonne.

Podobnego zdania jest varsavianista Janusz Owsiany.

– Trudno u nas znaleźć amatorów na prawdziwe lofty. Najczęściej zainteresowani są nimi artyści. Ale oni dostają przestrzenie na pracownie od miasta. Pośrednik w postaci dewelopera nie jest im potrzebny.

Życie Warszawy
http://www.zw.com.pl/artykul/481009_Stolica_bez_loftow.html
 

·
Banned
Joined
·
8,060 Posts
"....nie dogadał się jednak z konserwatorem zabytków. " jak zawsze Pani Nekanda-Trepka blokuje projekty a pozniej pozwala burzenie kiedy za pozno.
 

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
Joined
·
17,531 Posts
W tym wypadku akurat N-T dobrze się zachowała. Nie pozwoliła na wyburzenia których chciał inwestor. Z tego co wiem nie chciała pozwolić na wyburzanie kamienic które tam są, ale inwestor jedną przy Grochowskiej po chamsku rozwalił zostawiając tylko ścianę na parterze.

Ja też mam do niej wiele zastrzeżeń, ale nie generalizujmy i nie róbmy z niej szatana.
 

·
Registered
Joined
·
699 Posts
A to o tą chodziło, tak długo tam nic się nie działo, że zapomniałem jakoby coś tam było. Oba projekty rzeczywiście kosmiczne, pomijając już tę kamienicę, zastanawiam się czym zasłużyło sobie PZO na takie traktowanie?
Dzięki za kompleksową odpowiedź.
Koczę OT.
 

·
Registered cat
Joined
·
11,505 Posts
Nie dziwi mnie że konserwa położyła łapę na inwestycji. Paskudna i kompletnie nie licząca się zabudową.
O której inwestycji mówisz? O Koneserze czy o tym gównie, które planują na miejscu Zakładów Optycznych?
 
1 - 20 of 903 Posts
Top