SkyscraperCity banner
1 - 20 of 4595 Posts

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Proponuję stworzyć nowy wątek gdzie będziemy wrzucać informacje na temat nowych inwestycji z praskiej strony W-wy oraz fotki z budowy, bo wydaje mi się że ta część W-wy jest tu zaniedbywana ;)

Nie wiem czy ten pomysł wypali, ale warto spróbować ;)
Ja zacznę :D

"Słoneczny Stok"

W najbliższym czasie postaram się coś dodać...

[gmap]<iframe width="640" height="480" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=&ie=UTF8&t=h&ll=52.237892,21.083794&spn=0.050459,0.109863&z=13&output=embed"></iframe><br /><small><a href="http://maps.google.pl/maps?f=q&source=embed&hl=pl&geocode=&q=&ie=UTF8&t=h&ll=52.237892,21.083794&spn=0.050459,0.109863&z=13" style="color:#0000FF;text-align:left">Wyświetl większą mapę</a></small>[/gmap]

·
Registered
1,994 Posts
Wątek będzie (niestety...) uboższy od "lewobrzeżnych". Bo (jak twierdzą złośliwi) "Europa kończy się na Wiśle". Na obfitsze wieści można będzie liczyć po zbudowaniu tych (daj Boże) siedmiu nowych mostów.... Oby jak najszybciej (a co? pomarzyć sobie nie wolno????)

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
wonsbelfer said:
Wątek będzie (niestety...) uboższy od "lewobrzeżnych". Bo (jak twierdzą złośliwi) "Europa kończy się na Wiśle". Na obfitsze wieści można będzie liczyć po zbudowaniu tych (daj Boże) siedmiu nowych mostów.... Oby jak najszybciej (a co? pomarzyć sobie nie wolno????)
Wiadomo że po tej stronie buduje się mniej, ale nie jest tak zle, a na potwierdzenie zamieszczam dane z GUS na temat ludności :D

(w nawiasie zmiana w ciągu roku)

Warszawa prawobrzeżna: 557 312 (+6178)

Warszawa lewobrzeżna: 1 133 509 (- 3767)

I kto jest lepszy? :D

·
Registered
6 Posts
Serwis regionalny Warszawa.

...W 2005 r. rozpocznie się też budowa nowego gmachu Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Stanie on na nieruchomości o powierzchni 2 ha przy ulicy Grodzieńskiej 43, niedaleko Dworca Wileńskiego.

Poprzednia siedziba muzeum przy ul. Towarowej została w październiku 2004 roku sprzedana przez PKP firmie POLMA S.A. Pertraktacje samorządu z tą firmą doprowadziły do porozumienia - POLMA poniesie całkowite koszty budowy nowej siedziby muzeum (szacuje się, że będzie to ok. 10 mln zł) oraz zapewni placówce nieodpłatne użytkowanie dotychczas zajmowanych terenów przy ul. Towarowej, aż do zmiany lokalizacji. Przeprowadzka planowana jest na rok 2006.

Czy ktoś coś więcej wie na ten temat i czy ta informacja jest wciąż aktualna, bo w końcu różnie to z prawą stroną Wisły bywa ;) ??

·
Registered
4,773 Posts
Informacja o muzeum kolejnictwa jest aktualna. Nie jest to może najszczęśliwsza dla niego lokalizacja no ale lepsze to niż likwidacja skoro na dworcu głownym ma być jednak marcpol...

A inwestycji po naszej stronie Wisły jest bardzo duzo, tyle że jest to praktycznie w 100% mieszkaniówka.

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #9 ·
No to wkleję tą fotkę jeszcze raz:

Gdzie to Muzeum ma być? Bo Starą Pragę kiepsko znam ;)

·
...
12,159 Posts
całkiem sympatyczna ta Praga z góry tylko troche jeszcze inwestycji by sie tam przydało, żeby tą zabudowę "zagęścić" ;-)

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Teraz ja zadam pytanie: przy Grochowskiej (między Mlądzką a Omulewską ) ogrodzono blachą spory kawałek terenu (przy okazji taki mały zagajnik przez niektórych szumnie nazywany parkiem ;)) - co tam ma być :?

kafarek said:
wątek dobry coś na wzór "Nowe Inwestycje?"
Można tak powiedzieć - zakładam nowy, bo tamten wątek jest już za duży i panuje tam zbyt wielki bałagan ;)

·
Registered
4,773 Posts
SoboleuS said:
No to wkleję tą fotkę jeszcze raz:

Gdzie to Muzeum ma być? Bo Starą Pragę kiepsko znam ;)
Na wprost od Karfura do góry jakieś 5 cm ponad krawędzią zdjęcia ;)

·
Registered
4,773 Posts
SoboleuS said:
Teraz ja zadam pytanie: przy Grochowskiej (między Mlądzką a Omulewską ) ogrodzono blachą spory kawałek terenu (przy okazji taki mały zagajnik przez niektórych szumnie nazywany parkiem ;)) - co tam ma być :?

Można tak powiedzieć - zakładam nowy, bo tamten wątek jest już za duży i panuje tam zbyt wielki bałagan ;)
Na tym terenie pierwotnie miał być Karfur, potem Lidl a skończyło się póki co na tym że postawiono ohydny płot z blachy i wycięto sporo starych drzew. I póki co cisza, chyba nie dostali warunków zabudowy na blaszaka ;)

Z ciekawych inwestycji (mieszkaniowych) na Grochowie - chcą nadbudować ruiny fabryki Kemnitza na Mińskiej blokiem. Uczucia mam mieszane choć fakt jest taki że w tej chwili to nawet nie jest rudera tylko po prostu ruiny.

Fajna plombka na Kobielskiej:

I na Grochowskiej:

Oraz na Paca - najmniejsza z nich za to 2 razy droższa niż pozostałe:

Reszta znanych mi rzeczy budowanych w okolicy nie warta wspominania, zwykłe bloki. Potem wkleję jeszcze pare fajnych z Saskiej Kepy, tam to już za naprawdę konkretne pieniądze ;)

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Ta przy Grochowskiej niezle się zapowiada, jak ostatnio przejeżdzałem przez Grochów to była już gotowa w stanie surowym.

Tak przy okazji: rozbierają salon Jaguara przy Waszyngtona, słyszałem że tam będzie jakaś mieszkaniówka?

·
Registered
4,773 Posts
Co do Międzynarodowej to chyba ja wspólnie z Yarosem zasialiśmy panikę jakiś czas temu w nadzieji że rozbierają tego Jaguara. Niestety wygląda że to nie rozbiórka a renowacja... Będzie mniej straszyć ale pozostanie.

Na Grochowskiej szło im bardzo szybko ale ostatnio jakoś przestało. Stan jest surowy zamknięty pominąwszy witryny sklepowe na parterze których brak. Niestety ostatnio robotników na budowie również brak...

·
SS-man: Semen Shedder
1,765 Posts
SoboleuS said:
Wiadomo że po tej stronie buduje się mniej, ale nie jest tak zle, a na potwierdzenie zamieszczam dane z GUS na temat ludności :D

I napewno te tendencje beda sie utrzymywac. Lewobrzezna czesc stolicy nie ma Bialoleki :)

·
Registered
749 Posts
SoboleuS said:

Na tej działce rzeczywiście miał być ostatnio Lidl mieli już nawet podobno warunki zabudowy (odkupili działkę od Zajdlów wraz z jeszcze ważnimi ale starymi WZiZT) i mieli budować miasto wraz z NAM-em ostro protestowało (Borowski chyba powiedział, że będzie się starał nie dopuścić do tej budowy choć nie miał już niewiele do powiedzenia). Nic się nie działo oprócz ogrodzenia terenu i wycinki drzew. Potem wyjaśniło się że Lidl (nie wiem dlaczego być może bał się podpaść miastu bo prawnie to miał możliwość budowy) Ostatnio facet związany z Zajdlami (pomagał przy budowie mojego osiedla i mieszka na nim powiedział, że znalazł developera, który odkupił od Lidla teren i ma budować mieszaniówkę. Ja osobiście się z tego cieszę bo zamiast badziewnej stodoły z parkingiem mam nadzieję, że powstanie zabudowa mieszkaniowa pierzejowa (a na parterze może być nawet ten lidl).
PZDR

·
Registered
1,994 Posts
SoboleuS said:

No dobra, niech będzie : u Was jest wyższy przyrost naturalny. Jak mniemam, z powodu częstego braku światła???? :D
A tak poważniej - prawobrzeżna Warszawa pozostanie "azjatycka" dopóki komunikacja przez rzekę nie będzie normalna, a nie jest.... i dopóki centrum Pragi nie zacznie pełnić funkcji ogólnomiejskich = nie stanie się rzeczywistą częscią centrum miasta.... Czekam tego jak kania dżdżu.

·
Registered
4,773 Posts
YaroS said:
Na tej działce rzeczywiście miał być ostatnio Lidl mieli już nawet podobno warunki zabudowy (odkupili działkę od Zajdlów wraz z jeszcze ważnimi ale starymi WZiZT) i mieli budować miasto wraz z NAM-em ostro protestowało (Borowski chyba powiedział, że będzie się starał nie dopuścić do tej budowy choć nie miał już niewiele do powiedzenia). Nic się nie działo oprócz ogrodzenia terenu i wycinki drzew. Potem wyjaśniło się że Lidl (nie wiem dlaczego być może bał się podpaść miastu bo prawnie to miał możliwość budowy) Ostatnio facet związany z Zajdlami (pomagał przy budowie mojego osiedla i mieszka na nim powiedział, że znalazł developera, który odkupił od Lidla teren i ma budować mieszaniówkę. Ja osobiście się z tego cieszę bo zamiast badziewnej stodoły z parkingiem mam nadzieję, że powstanie zabudowa mieszkaniowa pierzejowa (a na parterze może być nawet ten lidl).
PZDR
No jeśli to prawda to to jest zdecydowanie dobra wiadomość! Szkoda ze nie wiadomo jaki deweloper. Mam nadzieję ze powstanie cokolwiek pierzejowego a nie blok... Ale wszystko lepsze i tak niż blaszak z tandetą...

1 - 20 of 4595 Posts