SkyscraperCity Forum banner

PRISHTINA 2018 - 2022

195702 943
Mqs tani keto tema brenda vitit kane pak postime dhe nuk kalojne me shume se 15/16 faqe po i bejme qe te jene me te gjata ne vite :cheers:
1 - 20 of 36 Posts
^^ E mrekullueshme. Ndertese ikonike :cheers:.


Arben Llapashtica - FB
  • Like
Reactions: Llapi 1


Driton Hysenaj - FB
  • Like
Reactions: JMBasquiat
Erion llapaqenin :lol:

Jo, Prishtina ka thjesht nevoje per nje kryetar qe ta kete ne zemer kryeqytetin dhe te punoje per zhvillimin e tij.
Prishtina ka nevoj per nje Kryetar si Erion Veliaj.
Nuk eshte ky rasti. Shpendi per mua eshte komplet i paafte dhe pa vullnet per te punuar per qytetin te cilin eshte mandatuar ta drejtoje. Kam nje antipati te theksuar per te.

Por faji nuk eshte i tij. Faji eshte i atyre qe i dhane voten per te dyten here pavaresisht se ai e kishte deshmuar paaftesine dhe dembelizmin e tij.
Po fundi fundit eshte fenome qe njerzet te folin keq per gjerat e veta, e ti livdojn ato te tjerve :lol:
Vete mund te shtrohen rruget dhe te rehabilitohen hapesirat brenda lagjeve. Te permiresohet transporti publik pasi nuk ka vene akoma ne funksion te gjithe floten e autobuzeve te blere, qe nje pjese qendron ne hangar. Te rritet efikasiteti i ndermarrjes pastruese te qytetit dhe te vihen ne funksion kontenieret nentokesore qe rrine te varrosur aty. Te ndaloje dhenien e lejeve per ndertim pallatesh pa kriter qe po i zene frymen qytetit. Te shtohen hapesirat e gjelbra etje etje. Gjera te vogla qe me buxhetin ne dispozicion mund ti kryeje pa ndihmen e askujt por qe nuk i ben.
Po nuk e morri shteti ne dore si prioritet Prishtinen duke ditur se sa me rendesi eshte qe ta kem nje qytet qe do te jete pasqyre e shtetit, ku mund te organizohen takime nderkombetare, i cili do terheqte vemendjen sadopak ne aspektin rajonal atehere eshte e pamundshme te besh dicka vete.
  • Like
Reactions: Llapi 1
Ndodh me qellim. Eshte pashpjegueshmerisht e cuditshme por tipi cdo vit te mandatit te tij e ka mbyllur me buxhetin ne suficit, edhe ne 3 mujorin e pare te ketij viti e njejta gje. Cfare ti kerkosh qeverise kur ti je i paafte te harxhosh me pare mjetet qe ke ne dispozicion duke i perkthyer ato ne investime. Qeveria eshte komplet jobashkepunuese dhe dashakeqe kur behet fjale per Prishtinen, asnje justifikim per te, por ky nuk mund ta perdore ate karte mqs nuk shpenzon ato qe ka.

Nuk ka vullnet per te punuar dhe as deshire mqs nuk i dhimbset gjendja qe eshte katandisur kryeqyteti.

Kur ky u rimandatua u trondita sepse kisha besim se qytetaret nuk do te benin te njejtin gabim serisht. Por jo, ja dhane voten, dhe ky ben ate qe din te beje me mire...whining and complaining dhe zero pune.

Ironikja eshte se ai u votua politikisht nga elektorati i VV-se pa u bazuar ne merita dhe arritje dhe tani u largua nga partia duke u bere kryetari i nje partie tjeter (PSD). Tashme jo vetem mbeshtetjen e qeverise por ka humbur dhe mbeshtetjen e partise se tij me te cilen fitoi mandatin :nuts:.
Nuk besoj qe ndodh me qellim,por ndoshta nuk ka para ose nuk e mbeshtet qeveria ne pushtet me fonde.Aq buxhet kane qytetet tona dhe pjesa me e madhe shkojne per rroga e shpenzime te bashkise.
  • Like
Reactions: Llapi 1
Angela Wright - twitter


run4ticos - instagramamarildoz__ - instagramtheonlywade - instagramardipithecusss - instagrampetritdaku_photography31countries - instagramtravelerrks - instagrambcyazar - instagram
edit..double post


flakon.zharku - instagram


_.markus86._ - instagramtay.giorno - instagram
Statuja e Lirise ne Prishtine.alain13lantoine - instagram
  • Like
Reactions: Llapi 1


vegim.rashiti - instagram
1 - 20 of 36 Posts
Top