SkyscraperCity banner

4541 - 4560 of 4924 Posts

·
Lewak gorszego sortu
7,023 Posts
hmm dziwne, raz się ruszają a raz nie... ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?
Po za tym czasami moje zdjęcia w postach się nie pokazują....

·
Registered
6,864 Posts
Moja interpretacja rzeczywistości jest taka, że po prostu skopiowali ustawienia z innego forum. Takiego o innej specyfice i poświęconego samochodom (śladem tego jest słynne już „vehicle details”). I chociaż jest to ewidentnie krok w tył, to też jeden z tych, po których da się zrobić nowe kroki w przód. Czy te kroki w przód nastąpią, to jest inna sprawa, ale sam wysiłek migracji dowodzi, że chcą coś usprawnić. Oby chodziło o więcej niż tylko wprowadzenie większej liczby reklam i kont premium.

Beta -test layoutu można robić BEZ treści, albo wklejać słynne "lorem ipsum" - można byłoby np. przed przenosinami postawić kilka demo-forum, różniącym się layoutem i dać do wyboru - który jest najlepszy.
A gdzie tam. Mało kto zajrzy, trudno też wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie bez poużywania tego. Beta testy dla chętnych nie wchodziły w grę przy tak drastycznej zmianie silnika. Nie dało się inaczej. Naprawdę.

I wszystko można było przetestować przed migracją. A migracja to była - zrobimy coś, byle działało. I pyk, działa, a wątek międzynarodowy pęka w szwach.
W mojej ocenie dobrze się przygotowali do migracji. Poszła gładko i bez bardzo poważnych niespodzianek, które skutkowałyby wyłączeniem forum.

Przykro mi, ale piszesz bzdury. Napisałem na tym forum ponad 20 000 postów na starej wersji oraz koło setki po zmianach. To, że mogę Cię oznaczyć, to że mogę łatwo cytować, to że mogę cytować we fragmentach, to że mogę w trakcie pisania wyszukać emotki, to, że wklejając link do yt, fb, tt on się samoczynnie pojawia, a nie muszę go osadzać, to że w trakcie pisania tego posta mogłem na żywo sprawdzić nowe posty w wątku, to, że mogę przeciągając zdjęcie z dysku do tej ramki je zamieścić na forum, a nie wchodzić na oddzielną stronę, wgrywać je i kopiować linki, to że mogę te zdjęcie umieścić jako miniaturkę, to że mogę wrzucić tutaj galerię zdjęć, to, że mogę wrzucić tutaj załącznik oraz to, że kończąc pisać tego posta wcisnę cmd+enter i zamieszczę tego posta sprawia, że o starym forum już dawno zapomniałem. I jeżeli ktoś pisze, że kiedyś było łatwiej pisać posty, to po prostu albo się przyzwyczaił do starego forum albo pisze za mało postów, żeby nie widzieć usprawnień.
Tymczasem cytowanie jest właśnie do bani. Multiquote to istny anti-feature. Przestałem używać…

Multiquite zawsze zbiera cytaty ze wszystkich wątków, co jest całkiem do niczego. Zwłaszcza w częstej dla mnie sytuacji, że sobie pozaznaczam posty, na które odpiszę później. Potem nie mogę nic z tym zrobić — co najwyżej wywalić z multiquote'a.

Mój licznik postów znajdziesz po lewej, jeśli ma mnie to w jakikolwiek sposób uwiarygadniać.

Rozumiem, że zabawa czcionkami to już przeszłość dokonana? Ot postęp, będzie trzeba się bawić czymś innym.
Ciągle

da

się

Tylko wygodnych przycisków nie ma, trzeba tak:

Code:
[color=red]Ciągle[/color]

[center][size=6]da[/size][/center]

[right][size=7][b]się[/b][/size][/right]

·
Registered
2,488 Posts
Addon powinien się zaktualizować automatycznie, jeżeli tak nie było, to naciśnij CTRL + SHIFT + A, naciśnij przycisk z kołem zębatym i wybierz "sprawdź dostępność aktualizacji".

Przed chwilą dodałem też ramki przy avatarach i usunąłem domyślne avatary.
Wszystko fajnie. Jest naprawdę lepiej tylko... no właśnie uciekło ikona Mojego konta. Nie można w to wejść..? Można to poprawić.?

·
Owce
4,492 Posts
hmm dziwne, raz się ruszają a raz nie... ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?
Po za tym czasami moje zdjęcia w postach się nie pokazują....
Mam to samo, raz sie ruszaja raz nie. Sprawdzalem na operze i firefoxie. W podgladzie sie ruszaly po zatwierdzeniu posta nie. Potem przeladowalem strone i zaczely sie ruszac.

·
Registered
378 Posts
Czy ktoś wie czy będą dodane tagi? Zawsze przeglądałem forum mojego miasta po tagach, a widzę, że nie działają. Wejść się da, ale wątki są pomieszane i nie widać kto ostatnio napisał :/

·
Registered
5,708 Posts
A nie przyszło Ci do głowy poszukać w poprzednich postach? Pytań o to (z odpowiedziami) byla już ze setka.

A gdzie tam. Mało kto zajrzy, trudno też wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie bez poużywania tego. Beta testy dla chętnych nie wchodziły w grę
W mojej ocenie dobrze się przygotowali do migracji. Poszła gładko i bez bardzo poważnych niespodzianek, które skutkowałyby wyłączeniem forum.
Otóż to! Seba najwyraźniej pomylił z testami alfa.

Multiquite zawsze zbiera cytaty ze wszystkich wątków, co jest całkiem do niczego. Zwłaszcza w częstej dla mnie sytuacji, że sobie pozaznaczam posty, na które odpiszę później. Potem nie mogę nic z tym zrobić
Brakuje możliwości skorzystania z pojedynczych cytowań, to fakt, może też opcji wyczyszczenia tej listy bez wprowadzania ich do pisanego posta. Ale to chyba da się zmienić, trzeba monitować i czekać. :D

·
Lewak gorszego sortu
7,023 Posts
Widzę, że jest potencjał do rozwijania reakcji na posty... jak się wejdzie w reactions recived to jest podział na all i like więc pewnie można się spodziewać że inne się pojawią.

·
Premium Member
17,439 Posts
Tymczasem cytowanie jest właśnie do bani. Multiquote to istny anti-feature. Przestałem używać…
Jest do bani, bo w jednej konkretnej sytuacji, gdy zaznaczasz do cytowania wiele postów z różnych wątków i w dłuższym okresie czasu zbiera wszystkie zapisane do cytowania. A to, że w 90% sytuacji jest intuicyjne i łatwie, to nieważne.

·
Registered
445 Posts
No właśnie sam to przed chwilą zauważyłem. Już powinno być dobrze.
Fantastyczny dodatek. Sugerowałbym stworzenie nowego wątku dla tego dodatku, ewentualnych zmian i aktualizacji (bo ostatecznie ten wątek powinien dotyczyć problemów technicznych forum...).

Jeszcze pozostając w temacie dodatku, można łatwo "naprawić" wyświetlanie obrazków w linii. Obecnie, kiedy w linijce tekstu znajduje się obrazek (np. emotka), wyświetla się nieco powyżej samego tekstu i znacznie podwyższa całą linijkę. Odpowiada za to styl CSS:
CSS:
.message-body .bbImage {
    margin: 18px 0;
}
Jeśli ręcznie usunę go w konsoli, wszystko pięknie się wyświetla. Czy dałoby się spróbować usunąć ten margines w dodatku i sprawdzić, czy coś innego się nie popsuje?

·
Ar't
1,985 Posts
Widzę, że jest potencjał do rozwijania reakcji na posty... jak się wejdzie w reactions recived to jest podział na all i like więc pewnie można się spodziewać że inne się pojawią.
obiecywali że nie (silnik obsługuje)
z tymże również obiecywali, że po przesiadce będzie podobnie do tego co było

·
Registered
1,580 Posts
Mam to samo, raz sie ruszaja raz nie. Sprawdzalem na operze i firefoxie. W podgladzie sie ruszaly po zatwierdzeniu posta nie. Potem przeladowalem strone i zaczely sie ruszac.
Faktycznie, ikonki raz się poruszają raz nie, zmienia się to przy każdym przeładowaniu/odświeżeniu strony. Może to tak działa ze wszystkimi gif'ami?
Jak to mawiał klasyk: it's not a bug it's a feature.
38103

·
Registered
958 Posts
Usunąłem te marginesy.

I jeszcze jedno, jeśli chodzi o Operę to okazuje się, że instalacja przebiega podobnie do Chroma:

1. Używając przeglądarki Firefox wchodzimy na tą stronę SSC Classic — pobierz to rozszerzenie do 🦊 Firefoksa (pl)
2. Jeżeli zainstalowaliśmy addon to obok opisu będzie przycisk "usuń" a jeśli nie to będzie tam przycisk "+ Dodaj do Firefoxa". Tak czy owak klikamy prawym przyciskiem myszy na ten przycisk i wybieramy "Zapisz element docelowy jako".
3. pobieramy plik ssc_classic-0.22-fx i rozpakowujemy go 7-zipem albo podobnym programem do odrębnego folderu.
5. Wchodzimy do tego folderu i usuwamy folder META-INF.
6 W Operze klikamy w ikonę sześcianu (Rozszerzenia) w bocznym menu a jeśli nie ma tam tej ikony to klikamy w 3 kropki na dole bocznego menu, stawiamy ptaszka przy "Rozszerzenia" i wtedy klikamy w ikonę, która zostanie dodana do bocznego menu.
7. W prawym górnym rogu włączamy "Tryb programisty".
8. Klikamy "Załaduj rozpakowane" i wybieramy folder do którego wypakowaliśmy addon.
9. Gotowe

4541 - 4560 of 4924 Posts