SkyscraperCity banner

41 - 60 of 4932 Posts

·
Poor Leno
7,643 Posts
Przy milionach odwiedzin jakie wykonuje ta strona (no właśnie ile ich jest?) dziennie to mysql po prostu wysiada. To jest przecież bardzo potężny load. Licząc, że 3/4 osób na forum jest niezarejestrowane, to możemy powiedzieć, że Problemem VBulletin jest to, że jest dostosowany tylko i wyłącznie do mySQL, a tu przydałyby się jakieś wysokowydajne rozwiązania (Sql Server, Oracle Database). LAMP właśnie ujawnia swoje braki, z resztą podobnie jak nasza-klasa. Tyle, że tu komercji już nie ma...

Przenieść pewnie tego na inne rozwiązanie łatwo się nie da i to jest problem. Choć z drugiej strony koszt robocizny mógłby zwrócić koszty serwerów.

BTW: Im mniejsze reklamy tym lepiej - droższe są, a i bardziej prestiżowe.

·
lublinianin
3,321 Posts
ktoś juz napisał na zagranicznym wątku, co sądzi o tym co się dzieje z forum:

with all due respect for all the work you are putting up for this forum, but sincerely nobody really cares what kind of problems you encounter. it's supposed to be fixable. but it's going on like this for months, and it's always new problems and new excuses.
i think you should consider hiring someone competent to fix it and/or renting some of the space for ads if money is an issue.
i odpowiedź dowództwa:

hey, people have been asking for more info so I'm giving it. I don't care if you don't care. Go find another forum to troll.

czyli nie ma nadziei:eek:hno:

·
Łodzianin
9,267 Posts
należy usunąć wszystkich, którzy mają >2 tys. postów, bo ci najwięcej spamują, najdłużej siedzą na forum i w ogóle obciążają łącze:)
A moim zdaniem każdego, kto ma mniej niż tysiąc postów będąc ponad rok na forum, bo to oznacza, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia i tylko obciąża bazę danych swoim profilem :D

·
Administrator
38,938 Posts
Zostanie wynajęty koder.

·
Poor Leno
7,643 Posts
Koder może podrasować skrypty, poklikać poszukując najbardziej niewydajnych elementów zapytań przez co strona będzie chodzić szybciej i nie obciążać tak serwera. Ogólnie może przynajmniej jakoś załatwi stabilność na dłużej niż 10% czasu działania forum.

Co bardziej rozpędzony mógłby zafundować przejście na inną platformę biznesową, ale nie wiem czy to takie łatwe.

·
Registered
1,095 Posts
Przed chwilą napisałem 2 posty w jednym wątku w odstępie kilku minut (chciałem zmieścić wszystko w jednym poście, ale po naciśnięci "edit" po raz eNty już dzisiaj wyskakiwał mi ten oto tekst "No thread specified [...]" :sleepy:) i teraz te 2 posty pokazują się na zmianę, raz jeden raz drugi :nuts:

Może by tak jak już to kiedyś ktoś proponował, zrobić akcję, w której każdy będzie mógł dobrowolnie przekazać jakąś sumę pieniędzy na poprawę działania i utrzymanie SCC? Na tym forum są setki tysięcy zarejestrowanych użytkowników + miliony ludzi, którzy zaglądają tu co jakiś czas i gdyby każdy z nich przekazał nawet małą sumę pieniędzy to byłoby już coś.

·
Moderator
13,616 Posts
Sami mozecie cos zrobic zamiast lamentowac i wymagac czegos co sie wam i tak nie nalezy: zaoferowac Janowi pomoc finansowa na lepsza infrastrukture. Kto jest chetny?

Pzdr.
Dla mnie SSC to ładny kawałek codziennej rzeczywistości i jak najbardziej mogę wspomóc go jakimś groszem, tylko to musi być większa akcja idąca w setki/tysiące userów, żeby osiągnęła efekt.

·
Registered
3,845 Posts
Halo, Ziemia ? Jest tu kto ? halo - test - raz - dwa - trzy.

Ha ! działa. Witamy z powrotem.

·
prostownik
3,104 Posts
Ugh... No, tym razem to była czarna dziura... Czułem się jak na odwyku. :D

Zobaczymy, czy teraz będzie lepiej...

·
Mam bez liku...
7,960 Posts
A ja dalej nie mogę się tu dostać :bash:

;)

41 - 60 of 4932 Posts