SkyscraperCity banner

261 - 280 of 521 Posts

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #262 (Edited)
1, 2 ,3 - Жилищни сгради (едната 20 етажна сграда - Хотел)
Всеки корпус с по две жилищни сгради високи над 70 метра, с избор от общо 460 апартамента, всеки обзаведен за максимална функционалност и площ, варираща между 50 и 110 квадратни метра.

4, 5, 6 - Офис сгради
4000 работни места в общо три офис сгради

7 - Дзен градина

8 - Шопинг център
Луксозни магазини на популярни италиански марки.

9 - Ресторант, фууд корт, кафе
Комплексът разполага с разнообразие от места за хранене както за постоянните жители, така и за работещите и гостите си.

10 - Ботаническа градина

·
Registered
2,345 Posts
Усилена работа на "Сентрал Парк".Първата 70 метрова кула достигна до 8-я етаж.
Започнаха да изграждат основите и на бизнес сградите,където ще са офисите на фирми от ИТ сектора.

Основите на офис сградите.

·
levski forever
12,147 Posts
Бях скептичен в началото, че могат да завършат сградата до края на годината, но явно строители и инвеститори наистина гонят някакви рекорди. За по-малко от месец са направили 3 плочи и вертикалните елементи за следващата плоча.

4 септември:

1 октомври:

Да не работят и през нощта, някой да е забелязал?

·
Registered
794 Posts
Работят до късно. Може би до около 23 часа.
Едва ли работят след полунощ. Поне не съм виждал.

Всъщност няма изненада. Флора Панорама я строяха със същото темпо.

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #267
ние отдавна забелязахме че трия инвест държат рекордите по строителство и не сме допускали скептицизъм

·
Registered
805 Posts
Абе да бяха построили вместо всички тия отрязани кюнци и кубове един истински небостъргач нямаше да е зле

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #270
Абе да бяха построили вместо всички тия отрязани кюнци и кубове един истински небостъргач нямаше да е зле
Те нека да си завършат този проект в целия си мащаб.. пък да видим може следващото да е нещо такова,вече ще имат да надграждат с много високи сгради , това е единствения инвеститор в града който прави нещо стойностно и емблематично в града и ако не беше той щяхме да сме много зле.

·
Registered
549 Posts
Признавам си че до последно не очаквах нещо да се случи с този обект. Толкова време стоя пуст, че вече го бях отписал. Явно това е една от малкото солидни и сериозни строителни компании при които няма 'лабаво.

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #272
лично аз не съм имал съмнения, а и като прокопаха целия път, преасфалтираха го, построиха пасарелка, сложиха асансьори... съвсем

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #274
10ти етаж, значи остава още толкова, за 16 дни аз виждам 2 цели етажа... възможно е да се е появил кандидат за офисите, щом са решили така да я "пришпорят"

·
Registered
4,841 Posts
Discussion Starter #276
Казвам пришпорили, защото по медии говориха/рекламираха, че ще се изгражда 1вата висока сграда, търговските магазини и успоредно с това ще се започне втората висока сграда, а не офис частите

·
Registered
794 Posts
Вертикални елементи на 11 етаж и наближиха височината на по-високия кран? Ще вдигат друг ли?

Радващо е, че излизат на кота нула с първата офис сграда. Може би, Pacho е прав, че има заявен интерес там, защото аз лично очаквах да ги оставят за накрая и дори да ги променят в нещо друго.

·
levski forever
12,147 Posts
Може би, Pacho е прав, че има заявен интерес там, защото аз лично очаквах да ги оставят за накрая и дори да ги променят в нещо друго.
Те дори официално бяха заявили, че продължават с втората жилищна сграда.

261 - 280 of 521 Posts