SkyscraperCity banner

3021 - 3040 of 3358 Posts

·
Romania
8,755 Posts

·
Registered
5,329 Posts
^^
Am mai spus-o si o repet. Daca dezvoltatorul proiectului de mai sus nu bate palma cu firma "Continental" ca sa nu mai opreasca filtrele noaptea, "va bate vantul" prin apartamentele alea sau le vor vinde la jumatate de pret si tot nu vor fi cumparate.

·
Romania
8,755 Posts
Un Muzeu al Revolutiei ar putea fi construit la Timisoara

Un adevărat Muzeu al Revoluţiei care să transforme Timişoara într-un brand internaţional de luptă pentru libertate. Asta îşi doresc liberalii, ei anunţând, luni, că proiectul se bucură deja de sprijinul românilor plecaţi în străinătate.

[...]
sursa

Ideea in sine nu e rea.
Pacat ca articolul este realizat doar pentru ca ne aflam in campanie electorala.

·
Registered
33 Posts
4342/15.11.2012 S.C. TIMCO S.A. CIRCUMVALATIUNII nr.8-10 obtinere AC - Lucrari tip a - Constructii pentru spatii comerciale, birouri, servicii, unitati cazare si dotari aferente - Construire imobil birouri, spatii comerciale, servicii, in regim 2S+P+16E.
sursa:http://www.primariatm.ro

Oare se apuca de treaba?

·
Registered
200 Posts
sursa

Ideea in sine nu e rea.
Pacat ca articolul este realizat doar pentru ca ne aflam in campanie electorala.
Din pacate asistam de ceva vreme (mai precis de pe vremea campaniei pentru locale) la o inflatie die idei aruncate pe piata media cu un singur scop, cel electoral. Se pare ca nu mai conteaza cat de aproape sunt aceste idei de realizare (sau daca sunt realizabile macar), importanta e doar prezenta in mass media.

·
Romania
8,755 Posts
^^

De fapt, m-am exprimat gresit: nu criticam articolul ci declaratia candidatului respectiv (articolul fiind de fapt consecinta).

Subiectul locatiei muzeului nu este chiar unul nou, despre acesta mai vorbindu-se si in 2010 (de exemplu), fara a se reusi insa mare lucru pana acum.
Asa ca sa nu ramanem chiar "muti de uimire" atunci cand unii candidati profita de ocazie (in special pentru ca administratia care face publice anumite planuri, nu a fost capabila sa le si duca la capat), trambitand liste cu "To Do..", care sunt mai mult sau mai putin onorate dupa alegeri.

·
Registered
40 Posts

·
Registered
5,329 Posts
^^
SSI Schaefer nu are nimic cu industria automotive. Ei dezvolta SW pentru depozite automatizate si centre logistice. Cred ca tot un centru de dezvoltare SW va fi si cladirea din Buziasului.

·
Take a rest in Bucharest
6,378 Posts
S-au apucat de lucru la fosta tipografie din fața clădirii Bosch! Am trecut azi pe-acolo și se mișcau niște buldozere... din păcate n-am avut cardul în aparat ca să fac poze :))

3021 - 3040 of 3358 Posts