SkyscraperCity banner

18241 - 18260 of 18282 Posts

·
aedificia sacra
Joined
·
246 Posts
Me gjasë ky projekt nga kompania italiane Pessina dhe Jahaj në vlerë prej 8 mln euro dhe me 705 parkingje. Sipas të dhënave projekti do të ndërtohet për 24 muaj, dhe është me koncesion për 35 vjet.

View attachment 547103
View attachment 547104
View attachment 547105
View attachment 547106

Linku ka reportazhi i kallxo.com
ky eshte lajmi me i madh e me i mire per Prishtinen qe nga paslufta. OMG!
A eshte e mundshme qe me ne fund parkingu po nis te ndertohet?
Pa i pa bagerat - nuk me besohet!
Kush ka far inteli, please confirm, se nxor jemi per parking ne Ulpiane e Qender.
 

·
Registered
Joined
·
609 Posts
A ka naj info kur don me ja nis ndertimi per carsin e vjeter? Prishtines met madhe i vyn nderstesa ne stilin e vjeter. Krejt Kosoves per Prishtines ne veqanti masi eshte kryeqyteti..
 

·
Registered
Joined
·
10,623 Posts

·
Registered
Joined
·
41 Posts
Me heret kapova kah fakulteti filologjik dhe nga ajo qe pashe, punimet qe kane filluar dje me shume dukeshin si investim i termokosit sesa fillimi i parkingut nentokesor.Gjithsesi uroj qe diteve ne vijim te kete sqarime per kete!
Te Termokosit jane kompania ALL ZONE jane veq per instalime te gypave te nxemjes.
 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Me heret kapova kah fakulteti filologjik dhe nga ajo qe pashe, punimet qe kane filluar dje me shume dukeshin si investim i termokosit sesa fillimi i parkingut nentokesor.Gjithsesi uroj qe diteve ne vijim te kete sqarime per kete!
...Masi qe perfundon termokos-i, pastaj fillon germimi per parkingun nentokesor dhe demtohen gypat :). Kthehemi ne piken zero, si gjithmone.

Po shpresoj shume qe nuk eshte kjo, po s'quditna edhe nese ndodh!
 

·
Registered
Joined
·
238 Posts
Ne fakt aty i kan vendos do gypa ma moti e me siguri tash duhet me i zhvendos, kogja t'mdhej jane ata gypa.
 

·
Registered
Joined
·
7,207 Posts
^^

Po bohet zevendesimi i gypave te vjeter te ngrohjes me gypa te ri.

Shih postimin tem ma te hershem ne kete teme:

 

·
Registered
Joined
·
41 Posts
BUXHETI PER 2021

Nese i shohim investimet kapitale pothuajse jane 50% te njejta me buxhetin 2020 pra veq barten vit pas viti ka projekt qe e ka mberri financat vita pas viti ky serish e bart serish e bart , as Ajnshtajni sun e kish kuptu kta ( Shpend Ahmeti shkolle Harvardi).


577675
 

·
Smart User
Joined
·
3,706 Posts
BUXHETI PER 2021

Nese i shohim investimet kapitale pothuajse jane 50% te njejta me buxhetin 2020 pra veq barten vit pas viti ka projekt qe e ka mberri financat vita pas viti ky serish e bart serish e bart , as Ajnshtajni sun e kish kuptu kta ( Shpend Ahmeti shkolle Harvardi).
Po pritoj me i kontrollu threadet e meparshme po a ishe ti ai qe insistojshe se "rruga Agim Ramadani po zgjerohet" edhe pse te thojsha se me sy t'mi pe shoh qe as 50cm nuk u zgjeru?

Une s'pe di cka ka ketu pune per Ajnshtajnin. Shpendi eshte ka e bon per vitin 2021 te njejtin sen qe e ka bo per vitet 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 dhe 2020. Pra, po i barte projektet nga viti ne vit ne njeren ane kurse ne anen tjeter gjithe energjine e tij po e hargjon ne krijimin e arsyetimeve per kete situate. Same shit, different day.

E mira eshte qe viti i ardhshem eshte vit zgjedhor dhe Shpendi ma nuk ka me konkuru per kryetar te Prishtines, kushdo ama kushdo qe vjen pas tij, edhe qeni i nje kojshise tem qe so kam len me fjet naten kishte me qene ma i mire se ky.
 

·
Registered
Joined
·
41 Posts
Po pritoj me i kontrollu threadet e meparshme po a ishe ti ai qe insistojshe se "rruga Agim Ramadani po zgjerohet" edhe pse te thojsha se me sy t'mi pe shoh qe as 50cm nuk u zgjeru?

Une s'pe di cka ka ketu pune per Ajnshtajnin. Shpendi eshte ka e bon per vitin 2021 te njejtin sen qe e ka bo per vitet 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 dhe 2020. Pra, po i barte projektet nga viti ne vit ne njeren ane kurse ne anen tjeter gjithe energjine e tij po e hargjon ne krijimin e arsyetimeve per kete situate. Same shit, different day.

E mira eshte qe viti i ardhshem eshte vit zgjedhor dhe Shpendi ma nuk ka me konkuru per kryetar te Prishtines, kushdo ama kushdo qe vjen pas tij, edhe qeni i nje kojshise tem qe so kam len me fjet naten kishte me qene ma i mire se ky.
1.0Pajtohna me ty 90 % ama Vete Shpendi 1 jave para se me u nis puna ka thene do ta bejme nje kahore, ishullin do ta hjekum ne mes ne rrugen Agim Ramadani mu mu ka dok zgjidhja ma e mire ever.
2.Ti sje pajtu.
3. Cka ndodhi pastaj rruga Agim Ramadani mbet si kaluar ni 60 centimetersh e bonen per biciklla garant per trotinet se per biciklla sbon ajo.

Zgjidhja qe ka thene Shpendi nje kahore eshte dashte me u ba pastaj u bojke si unaz e prishtines une e kom dergu kete foto ka qene zgjidhja ma e mire
prej kujna u tut SHpendi nuk e di a ka menu ata lisat ne mes kur ti hjek kane me kritiku shoqeria civile a se di ama per kryetar duhet me pas topa e ky po shihet qe ska hiq.

zgjidhja e vetme qe eshte dashte te implementohet FOTO


nyc-01-640x478.jpg
 

·
Registered
Joined
·
41 Posts
Nje pyetje per te gjithe:

Momentin kur hysh ne faqen psh Projekte nga Prishtina ne fund te faqes RECOMENDATIONS u shfaqshin ato faqet e tjera nga forumi te Prishtines psh rregullimi i rrugeve pra prej kohes se fundit qe eshte postu diqka tani eshte duke u paraqit faqe nga RUSIA etj.
Pra me heret ka qene me lehte navigimi prej ni faqe ne tjetren tash po eshte veshtire duhet me u kthy mrapa e me shiqu nese ka naj postim te ri.asdasdasd.png
 

·
Registered
Joined
·
15,412 Posts
Nje pyetje per te gjithe:

Momentin kur hysh ne faqen psh Projekte nga Prishtina ne fund te faqes RECOMENDATIONS u shfaqshin ato faqet e tjera nga forumi te Prishtines psh rregullimi i rrugeve pra prej kohes se fundit qe eshte postu diqka tani eshte duke u paraqit faqe nga RUSIA etj.
Pra me heret ka qene me lehte navigimi prej ni faqe ne tjetren tash po eshte veshtire duhet me u kthy mrapa e me shiqu nese ka naj postim te ri.
Faktikisht eshte shume e lehte.

Kliko mbi foton e avatarit dhe do te shfaqen opsionet. Nese klikon mbi following do te shfaqen te gjitha postimet e fundit ne sekuence kohore, gjithsesi te lajmeron edhe alerts per te gjitha aktivitetet e fundit.

 
18241 - 18260 of 18282 Posts
Top