Skyscraper City Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
4,200 Posts
Ten ostatni to paskuda ( chociaż jak na Hong Kong to może i ok :D :D ;) ) - pozostałe dwa nawet ok , choć wcale takie futurystyczne nie są ( a raczej są futurystyczne na siłę ) , ale mimo to pogłyby powstać .

·
Registered
409 Posts
znow bede sie wirtualnie kłócic z jakims profesorem, ale pisanie o "banalnosci i powszechnej komercyjnosci" jest lekkim nieporozumieniem, ale to oczywiscie moje skromne zdanie. mniej wiecej wiem, co się tam teraz buduje i są to albo wariactwa w stylu Calatravas Tower

badz Hearst Magazine Tower (mam skojarzenia z Bank of China)

...albo nie-wariactwa, ktore pan profesor nazywa banalnymi, a ktore są, ze się tak wyrażę, stylem nowojorskim, moze za mało sofisticated dla Europy, ale tam pasują, ot co! niektore troche przypominaja mi zreszta, ze tak powiem, holenderskie podejscie do tematu

mały przegląd obecnych koncepcji dla NYC pod linkiem
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=145492

jeszcze jedno, to niesamowicie przypadlo mi do gustu - kolo Bryants Park a wiec opodal Chryslera i Times Sq

tak teraz patrze, i zdaje sie, ze jak bylem tam w pazdzierniku to juz przygotowywali teren, na pewno wyprzątneli to, co tam wczesniej stało :cheers: zdrowko za ten wieżowiec :D

·
...
2,120 Posts
Jakos zaden z nich mi sie nie podoba. Sa zbyt przekombinowane. Dla mnie najlepszy wiezowiec to taki, ktory jest prosty w formie i najlepiej, aby jego konstrukcja zlewala sie z architektura. Dlatego umielbiam JHC w Chicago. A ten pomysl z wiezowcem na jeziorze to jakas pomylka. Do Dubaiu to pasuje, ale nie do Chicago.

1 - 8 of 8 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.