Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 1639 Posts

·
czekajac na S7
Joined
·
4,743 Posts

·
Banned
Joined
·
2,965 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Tutaj ponoć jest kasa zapewniona. Kracik ma pokazać list, który dostał od Grabarczyka, w którym to liście napisał, że kasa na 2 odcinek WOK jest zaklepana na przyszły rok. Oby to nie było tylko wyborcze "obiecanki cacanki".

Pożyjemy zobaczymy.
Ja nie mówię o tym etapie ale o Igołomska-Moczydło :
 

·
d(*_*)b ~{|KR|)
Joined
·
5,436 Posts
Tutaj ponoć jest kasa zapewniona. Kracik ma pokazać list, który dostał od Grabarczyka, w którym to liście napisał, że kasa na 2 odcinek WOK jest zaklepana na przyszły rok. Oby to nie było tylko wyborcze "obiecanki cacanki".

Pożyjemy zobaczymy.
Dzisiaj o 20:30 będzie na tvn24 debata Jacka ze Staszkiem ;) to może coś powie na ten temat.
 

·
Registered
Joined
·
306 Posts
dostalem odpowiedz od Prezydenta Miasta(a wlasciwie od jego pelnomocnika) w sprawie slow wypowiedzianych na jednej z debat przedwyborczych (powiedzial wtedy, ze podlaczenie Kokotowskiej do S7 jest w planie w drugim etapie, tutaj na forum tez troche o tym dyskutowalismy i tak jak niektorzy sadzili nie chodzi o drugi etap S7...tylko o ewentualny drugi etap budowy wezla Biezanow, czyli to totalnie nieprzewidywalna przyszlosc)

"Opracowana przez Transprojekt Kraków (w lipcu 2004 r.) koncepcja projektowa węzła „Bieżanów” obejmowała postulowany przez Pana element w ramach tzw. węzła zespolonego, który posiadał zlokalizowane stosowne łącznice do ul. Kokotowskiej łączące czwarte ramię węzła mające być wyjściem w kierunku południowym do Wieliczki. Niestety na posiedzeniu Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie rozwiązanie to zostało ograniczone w swoim zakresie prawie w 50 % i zamienione na węzeł trójramienny.
Mówiąc o drugim etapie miałem na myśli nie drugi etap budowy drogi ekspresowej S-7 od węzła „Rybitwy” do węzła „Igołomska”, tylko następny etap rozbudowy węzła „Bieżanów”, który wiązałby się z budową połączenia tego węzła z drogą krajową nr 4 w Wieliczce. Ze strony Gminy Kraków takie starania zostały podjęte (próba zainspirowania Gminy i Miasta Wieliczka, Gminy Dobczyce, Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego) w celu wspólnego rozwiązania tego problemu przy zasadniczym udziale GDDKiA, która jako zarządca drogi i zarządca ruchu na tym węźle odgrywa zasadniczą rolę . Reasumując, Miasto wielokrotnie było inicjatorem działań na rzecz poprawy komunikacji w tym rejonie.
"
 

·
Registered
Joined
·
3,680 Posts
na posiedzeniu Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie rozwiązanie to zostało ograniczone w swoim zakresie prawie w 50 % i zamienione na węzeł trójramienny.
A prezydent ani żaden inny przedstawiciel władz miasta nie potrafił zabrać głosu, lecz pozwolono, by komisja w Warszawie nam coś narzuciła?
 

·
Registered
Joined
·
187 Posts
....(próba zainspirowania (sic!!!!) Gminy i Miasta Wieliczka, Gminy Dobczyce, Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego) ....Reasumując, Miasto wielokrotnie było inicjatorem działań na rzecz poprawy komunikacji w tym rejonie.
"
Uśmiałem się nieźle czytając ten tekst:nuts:
Czyli mają ludzi za idiotów, jak zwykle... :bash:
 

·
d(*_*)b ~{|KR|)
Joined
·
5,436 Posts
Informacja w dzisiejszym Dzienniku Polskim

Małopolska straciła środki na ważne inwestycje drogowe.

KONTROWERSJE. Na lepsze czasy muszą poczekać obwodnice Zabierzowa i Skawiny.
To już pewne - do roku 2013 nie będzie pieniędzy na drugi odcinek drogi ekspresowej S7 w Krakowie. Co najmniej kilka lat trzeba poczekać na drogę ekspresową S7 od Krakowa do granic województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Nie ma też co liczyć na szybkie rozpoczęcie przebudowy "zakopianki" na odcinku Lubień - Rabka.


Na lepsze czasy muszą też poczekać obwodnice Zatora, Skawiny i Zabierzowa. To samo dotyczy przebudowy drogi krajowej nr 73 Szczucin - Dąbrowa Tarnowska - Tarnów oraz drogi nr 75 Niepołomice - Targowisko.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015". W oficjalnym dokumencie nie ma dobrych informacji dla Małopolski. Jedyną dużą inwestycją drogową w naszym regionie, która utrzymała się w planach ministerstwa, jest autostrada A4 Szarów - Tarnów. W przyszłym roku na to zadanie będzie w budżecie ponad 1,2 mld zł, na rok 2012 zarezerwowano 822 mln zł. Te kwoty powinny wystarczyć na dokończenie budowy A4, ale zabrakło za to pieniędzy na przełożenie drogi krajowej nr 73, umożliwiające połączenie autostrady w okolicach Tarnowa z drogą krajową nr 4.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że drugi 4,4-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 w Krakowie (element tzw. wschodniej obwodnicy miasta) zostanie wycięty z planów inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie koszty tego odcinka szacowane są na ponad 916 mln zł, ale do roku 2013 nie zarezerwowano na ten cel ani złotówki. Krakowski odcinek S7 znalazł się na liście 30 "zadań priorytetowych, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 roku". Tyle tylko, że będzie to możliwe, jeśli pojawią się oszczędności na innych inwestycjach, a Ministerstwo Finansów nie zechce tych oszczędności przeznaczyć na inny cel, np. na obniżenie deficytu budżetowego. Do tego na liście jest aż 30 inwestycji, na które potrzeba w sumie blisko 43 mld zł, gdy na przyszły rok na wszystkie swoje inwestycje GDDKiA będzie mieć niespełna 30 mld zł. Drugim małopolskim projektem na tej liście jest budowa mostu na Popradzie w Piwnicznej. Małopolskim projektom przyjdzie walczyć z tak ważnymi dla kraju inwestycjami, jak budowa autostrady A18 Olszyna - Golnice, drogi ekspresowe - Poznań - Wrocław, Gdańsk - Elbląg, Piotrków Trybunalski - Warszawa czy obwodnice Poznania, Łodzi, Wałbrzycha i Ostrowa Wielkopolskiego.

W ubiegłym tygodniu pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. inwestycji strategicznych Krzysztof Adamczyk zaapelował do posłów Platformy Obywatelskiej o działania na rzecz kontynuacji budowy drogi S7 w Krakowie. Przygotowania do niej są na takim etapie, że w połowie przyszłego roku będzie można wbić pierwszą łopatę. W niedawno zakończonej kampanii wyborczej posłowie PO zapewniali, że droga S7 będzie mieć zapewnione budżetowe finansowanie, ale minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, który osobiście miał to potwierdzić, w Krakowie jednak się nie pojawił. I trudno się temu dziwić, bo przedstawiony w tym tygodniu (z datą 6 grudnia, a więc na Mikołaja) Program Budowy Dróg Krajowych nie jest korzystny dla Krakowa i Małopolski.

Link do artykułu: http://www.dziennik.krakow.pl/pl/ak...acila-srodki-na-wazne-inwestycje-drogowe.html
 

·
Registered
Joined
·
909 Posts
^^ IMHO nigdy nikt nie napisał, że kasa będzie. Były tylko zapewnienia, Kracik miał pokazać list od Grabarczyka, że kasa jest - oczywiście nigdy go nie pokazał (bo pewnie nie dostał), Gowin twierdził, że nie ma problemu bo Dziennik Polski tak twierdzi. W zasadzie tylko GDDKiA była szczera bo od początku tego zamieszania mówili, że budowa się rozpocznie pod warunkiem zapewnienia finansowania (a tego nie było). A takiego planu (mówię o tym na lata 2011-2015) nie robi się w 3 dni. Myślę, że przed pierwszą turą wyborów ten projekt już był gotowy i karty rozdane a niepokojące artykuły na temat S7 to po prostu przecieki z tego projektu.

PS
Jeszcze sobie przypomniałem, że Gryga stwierdził, iż decyzja o finansowaniu tego odcinka ma zapaść na przełomie lutego i marca. Może więc jeszcze nie wszystko stracone.
 

·
Registered
Joined
·
15,065 Posts
I jeszcze link do projektu zmian:

http://www.mi.gov.pl/files/0/1793483/projektProgramuBudowyDrgKrajowychnalata20112015.pdf


Generalnie w skali regionu i Polski obcięto sporo kluczowych inwestycji..
no właśnie ciekawa jest mapka przedstawiająca spodziewane ogólne natężenie ruchu do oku 2025 zawarta w tym projekcie. Zupełnie przeczy przesunięciom jakich dokonano.
Żywy dowód na to jak nam się dostaje za brak Euro2012. Nie tylko, że nie mamy więcej inwestycji, ale mamy mniej niż logicznie można się było spodziewać
 

·
Registered
Joined
·
540 Posts
wysle email do posla Gowina, gdyz obiecywal (w mailu jaki dostalem z jego biura poselskiego) ze jak pojawia sie informacje o wstrzymaniu finansowania tego odcinka to bedzie interweniowal u Grabarczyka i przypomne mu ta obietnice. Bardzo bym prosil by kto moze tez napisal maila do posla Gowina [email protected] zeby cos zaczal robic dla Krakowa i malopolski. jeden mail nie zrobi wrazenia, ale jakby dostal ze 20 maili moze juz by sie choc troszke zastanowil.

a oto fragment maila jaki dostalem "...Jednocześnie pragnę nadmienić, że Poseł Jarosław Gowin będzie interweniował u Ministra Infrastruktury w wypadku, gdyby ponownie pojawiła się informacja jakoby finansowanie odcinka drogi S-7 ul. Christo Botewa - ul. Igołomska miało być zagrożone..."
 

·
Registered
Joined
·
59 Posts
Od jakiegoś czasu się przekonujemy, że to Euro 2012 to dla nikogo oprócz UEFA, PZPN, grupy hotelarzy i może garstki kibiców która się dostanie na mecze, nie będzie nic dobrego.

Przez miesiąc państwo w państwie będziemy mieć i UEFA będzie decydowała gdzie i co można sprzedawać w miastach z meczami, od przychodu nie zapłaci podatku, będzie zwolniona z VAT (czy dostanie zwrot, nie jestem pewny), a jak ktoś użyje powszechnych słów EURO 2012 to może przyjść mu nakaz zapłaty.

Jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, to nie będą realizowane projekty w skali kraju najbardziej potrzebne, tylko te które będą wykorzystywane przez miesiąc w 2012 r.
Odbije się to czkawką na całej Polsce, ale szczególnie na Polsce w naszym rejonie z oczywistych względów.
Jak mi się ktoś teraz zachwyca Euro 2012 to od razu brutalnie go sprowadzam na ziemię, nie wiem czy nie wyszłoby taniej w skali kraju jakbyśmy na Euro pojechali gdzie indziej, zamiast organizować to u siebie.


Wnioski z artykułu - tragedia!!!
 

·
Banned
Joined
·
5,314 Posts
No to teraz Kracik niech pokaże ile jest wart i jak powaznie traktuje go PO. O tych synach marnotrawnych na wiejskiej nie ma co wspominac, mam nadzieje ze nigdy i zaden z nich nie dostana wiecej mandatu z Małopolski. Albo jest sie politykiem i wie po co spoleczenstwo wybiera swojego przedstawiciela albo chodzi sie z ksiezycem w butonierce, z ksieżycem to moze sobie chodzic za swoje pieniadze.
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Informacja w dzisiejszym Dzienniku Polskim
Czyli mozemy spokojnie zamknąć ten wątek do końca 2013 roku. Jeśli dobrze liczę jesteśmy skazani na tzw tymczasowy łącznik na węźle rybitwy do mniej więcej 2016 roku. Po prostu czapki z głów!!!! Brawo za odważne cięcia, niestety tej odwagi brakł kiedy trzeba było ciąć dotacje na partie polityczne. Po prostu jesteśmy i bedziemy zieloną wyspą na czerwonej mapie autostrad w Europie. Tylko tak dalej....POLACY NIC SIE NIE STAŁO
 

·
Registered
Joined
·
3,680 Posts
Nie pora na wylewanie żali, tylko trzeba zasypać mailami i Gowina, i Kracika, a może też Majchrowskiego, żeby w końcu do niego dotarło, że to też jego sprawa, i nie powinien wracać z Warszawy, dopóki sprawy nie załatwi. Strajk głodowy prezydenta przed siedzibą Rady Ministrów uważam za jak najbardziej wskazany środek działania.
 

·
http://ibikekrakow.com/
Joined
·
5,186 Posts
Niech ktoś napisze wzorzec listu i opublikuje.
+ lista maili adresatów
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Nie pora na wylewanie żali, tylko trzeba zasypać mailami i Gowina, i Kracika, a może też Majchrowskiego, żeby w końcu do niego dotarło, że to też jego sprawa, i nie powinien wracać z Warszawy, dopóki sprawy nie załatwi. Strajk głodowy prezydenta przed siedzibą Rady Ministrów uważam za jak najbardziej wskazany środek działania.
Jeśli chodzi o mnie mogę pisać gdzie tylko można, protestowac i pikietować ale obawiam się że mleko juz się rozlało. Dokument został przyjęty. Założenia budżetu przyjęte. Jedyne co możemy to pokazać temu rządowi czerwoną kartkę. Im prędzej tym lepiej.
 
1 - 20 of 1639 Posts
Status
Not open for further replies.
Top