SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1869 Posts

·
- -
Joined
·
3,394 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


1) Planowana obwodnica miejska (Al. Jerozolimskie - Helenów)
2) Tunel lub wiadukt pod/nad torami dworca towarowego i terminalem kontenerowym
3) Nowe połączenie drogowe dzielnic Gąsin i Żbików z planowanymi dojazdami do A2
4) Planowane dojazdy do autostrady A2
5) Nowy dojazd do centrum logistycznego Millenium (przejazd pod wiaduktem drogowym na ulicy Poznańskiej)
6) Planowana linia tramwajowa Pruszków PKP - Komorów (z wykorzystaniem obecnej bocznicy WKD)

Według przedstawionych planów, powstaną dwa nowe mosty przez rzekę Utratę.

Od strony zachodniej miasta planowana jest również obwodnica Północ - Południe, tutaj niestety niewidoczna.
 

·
- -
Joined
·
3,394 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Eldorado said:
A jak z terminami?
Tego niestety nie wiem, bo plan ten pochodzi z UM w Piastowie, a nie z samego źródła. Najszybciej zapewne powstaną dojazdy do centrum logistycznego Millenium, bo ostatnio realizacja zapowiadana była na ten rok. Miało to powstać już wcześniej, ale były problemy z wykupem jednej działki.
Wraz z dotarciem A2 w te rejony można się spodziewać budowy dojazdów oraz połączenia Gąsin - Żbików.
Największe problemy na pewno będą z południową obwodnicą miejską, bo prowadzi ona przez zurbanizowane tereny i mimo istniejącej w większości, rezerwy miejsca pod tą inwestycję, bez protestów na pewno się nie obędzie.
Zachodnia obwodnica zapowiadana była już wcześniej, a że prowadzi przez tereny mało zamieszkane i przemysłowe, nie powinno być tak wiele protestów. Były zapowiedzi że gminy mają się starać o Unijne dotacje do budowy tej trasy. Wstępny zapowiadany termin to również okolice powstania A2.

Co do linii tramwajowej, plany zostaną odgrzane wraz z pełnym przejęciem WKD przez konsorcjum samorządowe. Niemniej ostatnio, co nie jadę z Komorowa do Pruszkowa samochodem wzdłuż tej linii, to widzę robotników coś tam przy niej grzebiących. Może ma to jakiś związek z tymi planami?
 

·
Tribunus Plebis
Joined
·
504 Posts
super!! pruszkow rlz! nie moge sie doczekac zwlaszcza tej obwodnicy miejskiej bo swiatla w al. wojska polskiego to istna droga przez meke - chyba specjalnie jest ustawiona "czerwona fala" :eek:

PS. tramwaj tez wypas:)
 

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
O tym tramwjau to nigdy nie słyszałem . Owszem o tej lini jako WKD tak , ale , że to ma być tramwaj ? Wogóle nigdy nic nie słyszałem żadnych wieści o Pruszkowie , więc za te informacje bardzo dziękuje !

Tak dla uzupełnienia z innego wątku
 

·
- -
Joined
·
3,394 Posts
Discussion Starter · #6 ·
@Kanabi
Też się zawsze zastanawiam nad tą falą! :) W ogóle cały ciąg Jerozolimskich jest specyficzny pod tym względem. Mnie najbardziej denerwują światła przy Liroy Merlin w Ursusie. Jadąc tam nawet o 6 rano, zawsze trafi się na światła, a na dodatek nikt, nigdy o tej porze tam nie skręca.

@Cudak
Są dwie koncepcje co do tej linii, albo miałaby być obsługiwana autobusem szynowym przez WKD, z ewentualnym połączeniem do Warszawy, albo tramwaj w pełnym tego słowa znaczeniu. Sądzę że ta pierwsza koncepcja ma większe szanse powodzenia z racji dużo niższych kosztów. Wydaje się też dużo lepsza, można by uruchomić ze dwa autobusy synowe, które co godzinę kursowałyby do Warszawy, czyli z podobną częstotliwością jak teraz obsługiwana jest linia do Milanówka.
 

·
- -
Joined
·
3,394 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Tak wygląda plan większości nowych inwestycji drogowych w okolicy. Widać między innymi zachodnią obwodnicę Pruszkowa, połączenie Ursusa z Jankami, czy drogę planowaną wzdłuż autostrady.EDIT:
Aha, jest też planowana nowa stacja kolejowa - Parzniew.
 

·
EF PD o/Warszawa
Joined
·
1,022 Posts
Połączenie Ursusa z Jankami? To jest S8 z Salomei! IMO, ma planowany inny przebieg. Na mapie status drogi też jakiś mikry. Jakaś mało aktualna ta mapa.
 

·
EF PD o/Warszawa
Joined
·
1,022 Posts
gzak said:
A czy może słyszał ktoś coś nowego w sprawie poszerzenia drogi 719 z Wawy do Pruszkowa? Jakiś czas temu mówiło sie o tym, ale ostatnio coś przycichło... :(

Skoro A2 do Pruszkowa ma być bezpłatna, to się nie mówi. IMO, nie ma sensu jej poszerzać, wystarczy skanalizować wszystkie skrzyżowania.
 

·
Registered
Joined
·
420 Posts
Hetman said:
Skoro A2 do Pruszkowa ma być bezpłatna, to się nie mówi. IMO, nie ma sensu jej poszerzać, wystarczy skanalizować wszystkie skrzyżowania.
Może i do Pruszkowa faktycznie już nie warto poszerzać, ale przynajniej do planowanego skrzyżowania z trasą Salomea-Wolica, albo do skrzyżowania z POW bardzo by się przydało...
Mam nadzieję że choć ten kawałek będzie miał za jakiś czas 3 pasy...
 

·
Geografica Miscalleanea
Joined
·
545 Posts
Obwodnica Pruszkowa

Nie wiem czy ktos słyszał może o czymś takim jak obwodnica Pruszkowa.

Można ją zobaczyć na mapie z SISKOMUwidziałem też ją jak swego czasu w Pruszkowie był namalowany taki socjalistyczny plan miasta (była wtedy na nim jako "w budowie" :) )

miała wtedy iść podobnie ja na tej mapie obwodnic warszawy wzdłóż WKDki.

natomiast na stronie Grodziska Maz. jest taka mapa:którateż by sugerowała, ze wzdłóż WKDki ma powstać jakas nowa trasa...

co to ma być?
Kiedy to ma być? (2100??)

czy ktos wogle o czymś takim słyszał??
 

·
Registered
Joined
·
564 Posts
eee, tego to nawet nasze wnuczki nie dozyja...

EDIT: poza tym okolice torow WKD sa zbyt gesto zabudowane, wiec nawet jak juz zbiora kase, to bedzie tyle protestow, ze sądy do 2332 roku sie z nimi nie uporaja. realnie rzecz biorac, przy planach budowy A2, inwestycja ta nie ma szans realizacji...
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,423 Posts

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
Jakieś pół roku temu rafael założył wątek o pruszkowskich obwodnicach ( teraz tego wątku już nie ma ) , z tamtej dyskusji ostała mi się taka mapka. Ta przerywana - 1 to planowana wewnętrzna obwodnica miasta .

 
1 - 20 of 1869 Posts
Top