Skyscraper City Forum banner
11481 - 11500 of 12005 Posts

·
Registered
23,768 Posts
Nie wszystko jest ok-odwodnienie tak, pewne łączenia nie. BDX ma czas do końca gwarancji i poprawia a część czeka do końca ,,jak się uzbiera odpowiednio" by załatwić jeszcze na gwarancji. Inwestycja była robiona tylko buduj, ale niespodzianek było, że hoho.

·
Registered
151 Posts
Dobrze że jest gwarancja, niech robią a zarządzający dworcem powinni dopilnować żeby było zrobione dobrze, a jeśli chodzi a anomalie to zdarzają się coraz częściej i trzeba to uwzględnić podczas prac, system odwodnienia powinien mieć dużą rezerwę, chyba nie wszystko jest OK skoro takie sytuacje zdarzają się co kilka miesięcy, w końcu wczoraj to nie był jakiś potop tylko większa ulewa.

·
bezrobotny
7,180 Posts
To żadne anomalie nie są, a już na pewno ta wczorajsza. Silne burze się zdarzały zawsze.

·
Wrocławianin
Badger
754 Posts
Dobrze że jest gwarancja, niech robią a zarządzający dworcem powinni dopilnować żeby było zrobione dobrze, a jeśli chodzi a anomalie to zdarzają się coraz częściej i trzeba to uwzględnić podczas prac, system odwodnienia powinien mieć dużą rezerwę, chyba nie wszystko jest OK skoro takie sytuacje zdarzają się co kilka miesięcy, w końcu wczoraj to nie był jakiś potop tylko większa ulewa.
Ja mieszkam na Hubach i z balkonu, który mam wystawiony na zachodnią stronę wylałem 100 litrów wody(5 wiader po 20 litrów). Wychodzi 40 litrów na metr kwadratowy w ciągu 20 minut. Nie licząc tego co wylało się odpływem i tego co wlało się do mieszkania. Nie bagatelizowałbym wczorajszej ulewy.

·
Registered
139 Posts
Ja mieszkam na Hubach i z balkonu, który mam wystawiony na zachodnią stronę wylałem 100 litrów wody(5 wiader po 20 litrów). Wychodzi 40 litrów na metr kwadratowy w ciągu 20 minut. Nie licząc tego co wylało się odpływem i tego co wlało się do mieszkania. Nie bagatelizowałbym wczorajszej ulewy.
Podobnie na Piłsudskiego, balkon w ciągu paru minut zamienił się w wannę, 6-7cm wody stało mimo działającego odpływu. Nigdy wcześniej to się nie zdarzyło więc raczej normalna ulewa to nie była.

·
Registered
982 Posts
To żadne anomalie nie są, a już na pewno ta wczorajsza. Silne burze się zdarzały zawsze.
Taa, nie są. Dawno nie widziałem takiej.

·
Visionmonger
18,888 Posts
^^ jar_007 podczas takich przelotnych opadów przecież normalnie w t-shircie przechadza się z psem, to przecież nic strasznego :troll:

• Like
Reactions: datmar

·
bezrobotny
7,180 Posts
^^ jar_007 podczas takich przelotnych opadów przecież normalnie w t-shircie przechadza się z psem, to przecież nic strasznego :troll:
Śledzisz mnie:?
Jak przechodziła ta burza nad Złotoryją kilka godzin wcześniej, to właśnie wracałem ze spaceru z psem (w koszuli) i mnie złapała!
Wiadomo, że taka burza ma moc i trzeba uważać, ale myślisz, że 50 czy 500 lat temu takich nie było? Taki mamy klimat.
Może jest teraz trochę więcej energii w atmosferze i takich zjawisk jak trąby powietrzne rodzice nie pamiętają, ale burze łamiące drzewa i zrywające dachy to nic nowego.

·
Registered
1,426 Posts
Śledzisz mnie:?
Jak przechodziła ta burza nad Złotoryją kilka godzin wcześniej, to właśnie wracałem ze spaceru z psem (w koszuli) i mnie złapała!
Wiadomo, że taka burza ma moc i trzeba uważać, ale myślisz, że 50 czy 500 lat temu takich nie było? Moi rodzice Taki mamy klimat.
Może jest teraz trochę więcej energii w atmosferze i takich zjawisk jak trąby powietrzne rodzice nie pamiętają, ale burze łamiące drzewa i zrywające dachy to nic nowego.
Burz było tyle samo ale:
1. Nie było takiego przepływu informacji (wzmiankę czytałeś w małym okienku w gazecie o ile ją kupiłeś)
2. Było więcej drzew.
3. Większość zabudowań była zwarta w centrach miejscowości a nie tak jak teraz, ludzie budujo się w polach jak najdalej od sąsiadów (wtedy byle podmuch i blaszanego dachu nie ma)

·
Registered
669 Posts
Proponuję jeszcze by nasza wspaniałomyślna GW zajęła się namiotem "Wrocław - Miasto Spotkań", które uparcie po wielu interwencjach stawiany jest na przejściu dla osób niewidomych, bo uważają, że: "niewidomi tamtedy nie chodzą". Ręce opadają

źródło zdjęcia: gazeta.pl Wrocław
^^ To post wykopany sprzed dwóch lat. Czyżby sprawę dało się załatwić tak szybko?

Wrocławska pułapka na niewidomych. Wyprowadzili ich na stragany. My pomogliśmy

(...)Jak zastrzega jednak Małgorzata Szafran z urzędu miasta, przedsiębiorca zobowiązał się, że stragan nie będzie zastawiał linii prowadzących dla lasek. Po naszej interwencji został zobowiązany do przesunięcia namiotu. Przedsiębiorca przeprasza i zapewnia, że to się nie powtórzy.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/4711778,wroclawska-pulapka-na-niewidomych-wyprowadzili-ich-na-stragany-my-pomoglismy,id,t.html

·
bezrobotny
7,180 Posts
Kiedyś miałem rozmowę z tym przedsiębiorcą w tej właśnie sprawie. Poziom dna.

·
Registered
1,738 Posts
Tak w ramach ciekawostki nie wiem czy to wreszcie duże zainteresowanie parkingiem pod dworcem czy to krótkie światła przy wyjeździe na Piłsudskiego czy piątkowy ruch czy jeszcze co innego, ale dzisiaj o 17 opuszczenie podziemnego parkingu zajęło mi równo 30 minut. Od momentu jak odpaliłem samochód do wjechania na Piłsudskiego...

·
Registered
23,768 Posts
^^Krótki cykl i coraz więcej aut(co cieszy np. z Ibisa goście mają tutaj taniej niż w hotelu). Najgorzej jest np. po przyjeździe Penodlino to ciężko jest wyjechać. Zgłosiłem to też do zmian w ramach przebudowy węzła komunikacyjnego koło dworca by albo dali fotodetekcję albo wdyłużyli cykl nawet o 5 s (bo w pozostałych relacjach ruch nie jes duży).

·
Registered
1,738 Posts
Cykl faktycznie bardzo krótki, ruch znikomy, bo faktycznie tylko kilka aut na cykl na kierunku Piłsudskiego->Małachowskiego przejeżdżało, a niestety nie ma nawet zielonej strzałki na prawoskręcie.
Sprawy nie polepsza też postój taksówek wydzielona z pasa ruchu bezpośrednio przed samymi światłami. Ogólnie przy naziemnym parkingu to już w ogóle był chaos. Nie wiadomo były kto chce zaparkować, kto się próbuje wyjechać i połowa aut się nawzajem blokowało, przez co korkował się też wjazd do podziemnego parkingu.

Swoją drogą, zejście na parking zlokalizowane przy głownym wejściu już zawsze będzie wyglądało tak obskurnie jak obecnie? Te wejścia na krańcach holu dworcowego są ładnie wykończone, są też windy, a to centralne bez windy i wszędzie zacieki ze smoły i niewiadomo czego...

·
Wrocławianin
Badger
754 Posts
Mam nadzieje, że nie zostanie skrócony cykl z Dworcowej. Bo i tak autobusy tracą tam masę czasu w szczycie.

11481 - 11500 of 12005 Posts