Niech ten syf przy Traugutta zrównają z ziemią. Gangren się czai za każdym rogiem, a oni chcą ambulatorium organizować tam .
Czy te budynki są chronione? Jako że są tylko tynkowane to nie uważałem ich nigdy za wyjątkowo cenne, niemniej szkoda by było burzyć.[...]
Część budynków szpitala przy ul. Traugutta po przeniesieniu placówki do nowej siedziby trafi na sprzedaż. Ale w części nadal będą przyjmowali lekarze. Władze województwa planują tam otworzyć punkt ambulatoryjny, gdzie pacjenci będą mogli otrzymać szybką pomoc medyczną.
[...]
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/arty...a-przeprowadzka-tuztuz-zdjecia,1,id,t,sa.html
I znowu to samo. W szpitalu Babińskiego będą lofty, na Dyrekcyjnej dom opieki. W szpitalu w Oławie jest hotel. I tak w setkach innych miejsc.Niech ten syf przy Traugutta zrównają z ziemią. Gangren się czai za każdym rogiem, a oni chcą ambulatorium organizować tam .
Najdroższe biura we Wrocławiu są w jedynym obiekcie, w którym na 100% była dżuma i cholera, średniowiecznym szpitalu.to na murach nie ma bakterii? Nopopacz
Największy gangren czai się w kibelku, gdzie litrami leje się Domestos czy inna WC kaczka.to na murach nie ma bakterii? Nopopacz
studenci się dezynfekują odpowienio :cheers:Biedni studenci Ekonmicznego, też pewnie zadżumieni chodzą a o tym nie wiedzą![]()
http://www.gazetawroclawska.pl/zdro...przy-ul-traugutta-co-z-ambulatorium,12426220/Sprzedają dawny szpital przy ul. Traugutta
Dawny budynek Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej przy ul. Traugutta wystawiony na sprzedaż. Urząd marszałkowski chce za kompleks szpitalny 21 milionów złotych.
Kompleks szpitalny na terenie pomiędzy ul. Traugutta, Szybką, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą ma powierzchnię 1,8034 ha, zaś powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 9 073 m2. Co dalej z ambulatorium? Największy budynek - "C" (w którym znajdowała się dyrekcja szpitala) ma pięć kondygnacji, dwa nieco mniejsze - budynek "A" i "B" są obiektami czterokondygnacyjnymi. Szpital zaczęto budować pod koniec XIX wieku. Z tego też względu obecnie Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków budynków szpitalnych przy ul. Traugutta
Pracownicy urzędu marszałkowskiego podkreślają jednak, że ze sprzedaży wyłączone zostało ambulatorium chirurgiczne działające obecnie przy Traugutta. - Sprzedaż nie dotyczy ambulatorium chirurgicznego - podkreśla Damian Kaczanowski, Dyrektor Wydziału Mienia Wojewódzkiego.
Nie wiadomo jednak, jak dalej potoczą się losy ambulatorium. Placówka ma podpisany kontrakt z NFZ na nocną i świąteczną pomoc ambulatoryjną do 30 września 2017 roku, zaś na chirurgię urazową do 30 czerwca 2018 roku. Będą mieszkania? Obecnie na terenie ograniczonym Żabią Ścieżką, ul. Traugutta, Szybką i rzeką Oławą nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Do zeszłego roku teren był przeznaczony pod działalność usług zdrowia i opieki społecznej oraz pod zieleń parkową. Uchwałą rady miejskiej z września 2016 roku przystąpiono do sporządzenia nowego MPZP na tym terenie.
Można się spodziewać, że szpital na Traugutta podzieli los podobnych mu obiektów tj. szpital przy ul. Poniatowskiego, gdzie obecnie budowane są luksusowe apartamenty, szpitala im. Korczaka na Karłowicach, gdzie powstaje hotel czy szpitala im. Babińskiego adaptowanego pod biura i lofty. Przypomnijmy, że w 2010 roku w strukturze szpitala przy ul. Traugutta funkcjonowało 11 oddziałów, na których mogło łącznie leżeć 429 pacjentów. W kwietniu tego samego roku w strukturę szpitala włączone zostały oddziały po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym, tj. chirurgia ogólna, urologia i onkologia, chirurgia plastyczna, otolaryngologia, interna czy reumatologia. Łącznie przy ul. Traugutta i al. Wiśniowej funkcjonowało 20 oddziałów i 19 poradni. Pod koniec sierpnia 2015 roku oddziały z ul. Traugutta i al. Wiśniowej przeniesiono do nowego szpitala przy ul. Fieldorfa. Tuż po wyprowadzce kompleks obiektów przy ul. Traugutta był brany pod uwagę przez byłego wojewodę, Tomasza Smolarza, jako przestrzeń, w której mogliby zamieszkać uchodźcy z Syrii. Urząd marszałkowski, wystawiając kompleks szpitalny na sprzedaż, chce za niego 21 milionów złotych. Przetarg odbędzie się 18 października.
Ten sam co to d Hiszpanii ucieka z siedzibą rejestrową?AmRest za 21 mln PLN kupił budynki dawnego szpitala przy Traugutta.
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...kfc-kupil-szpital-przy-ul-traugutta,12628478/Właściciel KFC kupił szpital przy ul. Traugutta
Firma AmRest, właściciel KFC, Pizzy Hut, Burger Kinga i Starbucksa kupiła zabytkowy kompleks dawnego szpitala przy ul. Traugutta we Wrocławiu. Na razie utrzymuje w tajemnicy, jak go zagospodaruje. Za kompleks szpitalny, w skład którego wchodzą cztery duże budynki i sześć mniejszych AmRest zapłacił 21 mln złotych, czyli dokładnie tyle ile wynosiła cena wywoławcza. AmRest jako jedyny chętny stawił się do przetargu. Kompleks szpitalny na terenie pomiędzy ul. Traugutta, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą ma powierzchnię 1,8034 ha, zaś powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 9 073 m2. Po co firmie, która prowadzi restauracje, obiekty z końca XIX wieku?
Czyli ok. 2333 zł/m2 powierzchni budynku. Tyle samo mniej więcej I2 zapłacił za m2 kamienic na Piłsudskiego 89-91.Info prasowe:
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...kfc-kupil-szpital-przy-ul-traugutta,12628478/
Trudno, żeby nie zmieniali planu gdy:Firma o innym profilu działalności jako jedyna zgłasza się do przetargu na obiekt szpitalny podczas zmiany mpzp. Znajome?
Obecnie na obszarze ograniczonym Żabią Ścieżką, ul. Traugutta, Szybką i rzeką Oławą Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje działalność usług zdrowia i opieki społecznej. Ale zgodnie z uchwałą rady miejskiej z września 2016 roku przystąpiono do sporządzenia nowego MPZP na tym terenie. Dodatkowo też Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków budynków szpitalnych przy ul. Traugutta.
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...kfc-kupil-szpital-przy-ul-traugutta,12628478/
Trudno, aby publiczna instytucja sprzedawała, gdy zmienia się plan na taki, który radykalnie podwyższy wartość nieruchomości.Trudno, żeby nie zmieniali planu gdy: