SkyscraperCity Forum banner

[Przedmieście Oławskie] Szpital na Traugutta (OKRE)

12660 Views 46 Replies 23 Participants Last post by  Alek_S
Nowy Szpital Wojewódzki gotowy. Gigantyczna przeprowadzka tuż-tuż (ZDJĘCIA)
[...]
Część budynków szpitala przy ul. Traugutta po przeniesieniu placówki do nowej siedziby trafi na sprzedaż. Ale w części nadal będą przyjmowali lekarze. Władze województwa planują tam otworzyć punkt ambulatoryjny, gdzie pacjenci będą mogli otrzymać szybką pomoc medyczną.
[...]
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/arty...a-przeprowadzka-tuztuz-zdjecia,1,id,t,sa.html
Czy te budynki są chronione? Jako że są tylko tynkowane to nie uważałem ich nigdy za wyjątkowo cenne, niemniej szkoda by było burzyć.
See less See more
1 - 20 of 47 Posts
Niech ten syf przy Traugutta zrównają z ziemią. Gangren się czai za każdym rogiem, a oni chcą ambulatorium organizować tam .
Niech ten syf przy Traugutta zrównają z ziemią. Gangren się czai za każdym rogiem, a oni chcą ambulatorium organizować tam .
I znowu to samo. W szpitalu Babińskiego będą lofty, na Dyrekcyjnej dom opieki. W szpitalu w Oławie jest hotel. I tak w setkach innych miejsc.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, na przeszkodzie inwestowania w budynkach poszpitalnych nie stoją też wymogi sanepidu.

- To ludzie, a nie mury, są siedliskiem bakterii. W przepisach sanitarnych nie ma żadnych reguł, które zakazywałyby przemiany szpitala w inny budynek. Trzeba odróżnić realne zagrożenia od ludzkich przeświadczeń - mówi Magdalena Mieszkowska z wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Cały tekst: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...dynki_szpitala_Babinskiego.html#ixzz3j9a6ehwL
See less See more
  • Like
Reactions: 3
to na murach nie ma bakterii? Nopopacz
Najdroższe biura we Wrocławiu są w jedynym obiekcie, w którym na 100% była dżuma i cholera, średniowiecznym szpitalu.
  • Like
Reactions: 1
to na murach nie ma bakterii? Nopopacz
Największy gangren czai się w kibelku, gdzie litrami leje się Domestos czy inna WC kaczka.
Biedni studenci Ekonmicznego, też pewnie zadżumieni chodzą a o tym nie wiedzą ;)
studenci się dezynfekują odpowienio :cheers:
Sprzedają dawny szpital przy ul. Traugutta

Dawny budynek Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej przy ul. Traugutta wystawiony na sprzedaż. Urząd marszałkowski chce za kompleks szpitalny 21 milionów złotych.

Kompleks szpitalny na terenie pomiędzy ul. Traugutta, Szybką, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą ma powierzchnię 1,8034 ha, zaś powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 9 073 m2. Co dalej z ambulatorium? Największy budynek - "C" (w którym znajdowała się dyrekcja szpitala) ma pięć kondygnacji, dwa nieco mniejsze - budynek "A" i "B" są obiektami czterokondygnacyjnymi. Szpital zaczęto budować pod koniec XIX wieku. Z tego też względu obecnie Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków budynków szpitalnych przy ul. Traugutta

Pracownicy urzędu marszałkowskiego podkreślają jednak, że ze sprzedaży wyłączone zostało ambulatorium chirurgiczne działające obecnie przy Traugutta. - Sprzedaż nie dotyczy ambulatorium chirurgicznego - podkreśla Damian Kaczanowski, Dyrektor Wydziału Mienia Wojewódzkiego.

Nie wiadomo jednak, jak dalej potoczą się losy ambulatorium. Placówka ma podpisany kontrakt z NFZ na nocną i świąteczną pomoc ambulatoryjną do 30 września 2017 roku, zaś na chirurgię urazową do 30 czerwca 2018 roku. Będą mieszkania? Obecnie na terenie ograniczonym Żabią Ścieżką, ul. Traugutta, Szybką i rzeką Oławą nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Do zeszłego roku teren był przeznaczony pod działalność usług zdrowia i opieki społecznej oraz pod zieleń parkową. Uchwałą rady miejskiej z września 2016 roku przystąpiono do sporządzenia nowego MPZP na tym terenie.

Można się spodziewać, że szpital na Traugutta podzieli los podobnych mu obiektów tj. szpital przy ul. Poniatowskiego, gdzie obecnie budowane są luksusowe apartamenty, szpitala im. Korczaka na Karłowicach, gdzie powstaje hotel czy szpitala im. Babińskiego adaptowanego pod biura i lofty. Przypomnijmy, że w 2010 roku w strukturze szpitala przy ul. Traugutta funkcjonowało 11 oddziałów, na których mogło łącznie leżeć 429 pacjentów. W kwietniu tego samego roku w strukturę szpitala włączone zostały oddziały po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym, tj. chirurgia ogólna, urologia i onkologia, chirurgia plastyczna, otolaryngologia, interna czy reumatologia. Łącznie przy ul. Traugutta i al. Wiśniowej funkcjonowało 20 oddziałów i 19 poradni. Pod koniec sierpnia 2015 roku oddziały z ul. Traugutta i al. Wiśniowej przeniesiono do nowego szpitala przy ul. Fieldorfa. Tuż po wyprowadzce kompleks obiektów przy ul. Traugutta był brany pod uwagę przez byłego wojewodę, Tomasza Smolarza, jako przestrzeń, w której mogliby zamieszkać uchodźcy z Syrii. Urząd marszałkowski, wystawiając kompleks szpitalny na sprzedaż, chce za niego 21 milionów złotych. Przetarg odbędzie się 18 października.
http://www.gazetawroclawska.pl/zdro...przy-ul-traugutta-co-z-ambulatorium,12426220/
See less See more
  • Like
Reactions: 3
AmRest za 21 mln PLN kupił budynki dawnego szpitala przy Traugutta.
  • Like
Reactions: 5
AmRest za 21 mln PLN kupił budynki dawnego szpitala przy Traugutta.
Ten sam co to d Hiszpanii ucieka z siedzibą rejestrową?
Może przeniosą tam swoją siedzibę nierejestrową:)
Pomożecie przenieść posty?
  • Like
Reactions: 1
Info prasowe:

Właściciel KFC kupił szpital przy ul. Traugutta

Firma AmRest, właściciel KFC, Pizzy Hut, Burger Kinga i Starbucksa kupiła zabytkowy kompleks dawnego szpitala przy ul. Traugutta we Wrocławiu. Na razie utrzymuje w tajemnicy, jak go zagospodaruje. Za kompleks szpitalny, w skład którego wchodzą cztery duże budynki i sześć mniejszych AmRest zapłacił 21 mln złotych, czyli dokładnie tyle ile wynosiła cena wywoławcza. AmRest jako jedyny chętny stawił się do przetargu. Kompleks szpitalny na terenie pomiędzy ul. Traugutta, Żabią Ścieżką i rzeką Oławą ma powierzchnię 1,8034 ha, zaś powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 9 073 m2. Po co firmie, która prowadzi restauracje, obiekty z końca XIX wieku?
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...kfc-kupil-szpital-przy-ul-traugutta,12628478/
See less See more
Firma o innym profilu działalności jako jedyna zgłasza się do przetargu na obiekt szpitalny podczas zmiany mpzp. Znajome?
^^ Obecnie istniejąca powierzchnia jest nieistotna. Trzeba by się przyjrzeć co można wyburzyć i jakie będą wtedy możliwości zabudowy.

Firma o innym profilu działalności jako jedyna zgłasza się do przetargu na obiekt szpitalny podczas zmiany mpzp. Znajome?
Trudno, żeby nie zmieniali planu gdy:

Obecnie na obszarze ograniczonym Żabią Ścieżką, ul. Traugutta, Szybką i rzeką Oławą Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje działalność usług zdrowia i opieki społecznej. Ale zgodnie z uchwałą rady miejskiej z września 2016 roku przystąpiono do sporządzenia nowego MPZP na tym terenie. Dodatkowo też Dolnośląska Konserwator Zabytków prowadzi postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków budynków szpitalnych przy ul. Traugutta.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/stre...kfc-kupil-szpital-przy-ul-traugutta,12628478/
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Trudno, żeby nie zmieniali planu gdy:
Trudno, aby publiczna instytucja sprzedawała, gdy zmienia się plan na taki, który radykalnie podwyższy wartość nieruchomości.
^^ No ale
1. o to można mieć pretensje do Urzędu Marszałkowskiego
2. trudno mieć pretensje do AmRest, że nie było innych chętnych
3. Fakt, że plan jest zmieniany jest znany i raczej został uwzględniony przy wycenie.
Można porównać powierzchnię działki z działką na Poniatowskiego, którą za 13, 44 mln złotych kupił Lokum Deweloperm, czy szpitalem Babińskiego, kupionego przez I2 Development za 35,8 mln. zł. 21 mln nie wydaje mi się zbyt niską kwotą, ba była na tyle wysoka, że odstraszyła innych.
See less See more
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 47 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top