SkyscraperCity banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
584 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
David Coperfield zasłyną tym, że doprowadził do zniknięcia Statui Wolności. Ale daleko mu do Prestigitatorów z początku PRL-u. W Przemkowie stał zamek..... i pstryk nie ma. Podobno poszedł na odbudowę stolicy.

Pozostały Lwy, ale nie mają czego pilnować.

·
Registered
6,061 Posts
David Coperfield zasłyną tym, że doprowadził do zniknięcia Statuły Wolności.
Statui.

Nie wiem, czy już nie było takiego wątku... Mógłby ktoś potwierdzić lub obalić moje podejrzenia?

·
Registered
584 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Statui.

Nie wiem, czy już nie było takiego wątku... Mógłby ktoś potwierdzić lub obalić moje podejrzenia?
Staram się nie popełniać błędów, jak zobaczyłem co wyszło po kliknięciu ENTER to ciarki mnie przeszły.Trudno...

Wątki tak szybko przemijają, że nawet jak już był to warto czasem pokazać coś z innego punktu widzenia. Jeśli nie będzie miał powodzenia to po prostu zniknie bez echa i wszystko. Nie robiłbym z tego problemu.

·
Miastolub
3,686 Posts
Nie wiem po co kłamiesz w tym wątku. Nie poszedł na odbudowe stolicy tylko został zniszczony przez Armie Czerownych Barbarzyńców i tyle. Jak 90% śląskich, pomorskich i mazursko-warminskich zabytków.

·
Registered
584 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Nie wiem po co kłamiesz w tym wątku. Nie poszedł na odbudowe stolicy tylko został zniszczony przez Armie Czerownych Barbarzyńców i tyle. Jak 90% śląskich, pomorskich i mazursko-warminskich zabytków.
Wyciągasz armatę na komara. Niestety taka była prawda. Rosjanie wywozili całe fabryki, okradali i palili bogate pałace, domy, kamienice. Zabierali wszystko co dla nich miało jakąkolwiek wartość a dla ich poziomu cywilizacyjnego praktycznie wszystko co znależli w granicach Rzeszy i różniło się od kamienia miało wartość. No i oczywiście dało się załadować. Ale nie słyszałem o tym by wywozili kamień i cegłę. To znalazłem w necie ..."Pałac, w którym zgromadzono wiele wspaniałych eksponatów został spalony w ostatnich dniach wojny przez wycofujące się oddziały SS. Po tej wspaniałej budowli nie ma dziś śladu. Zachowały się dwie uszkodzone rzeźby bramne lwów oraz trzy ładne neogotyckie oficyny"... . A o tym co się stało z murami i tym co pozostało dowiedziałem się od mieszkańców Przemkowa i nawet mimo tego napisałem tylko "podobno" a nie z pewnością. Jeśli się dalej upierasz przeczytaj Wątek o Zamku w Kamieńcu Ząbkowickim. Tam marmury i inne detale wyrywali by mieć materiał budowlany na detale w Pałacu Kultury. W Głogowie i Wrocławiu sortowali i wywozili gruz, były jeszcze w latach "50-tych" specjalnie do tego celu wybudowane tory kolejowe do centrum Wrocławia. Ale z tym gruzem to pal licho, Stachnowcy musieli mieć przecież czym bić rekordy normy. Ale rozebrali całą dzielnicę, które nie koniecznie były aż tak zniszczone, żeby nie dało się odbudować. To była pogarda dla wszystkiego co niemieckie. A Warszawę trzeba było odbudować. A kilku "administratorów" ziem odzyskanych musiało się wykazać. Niestety takie były czasy i widocznie tak musiało być. Nie jestem jakimś fanatykiem tego co poniemieckie ale to co w to miejsce zostało postawione.... szkoda mówić.
Więc gdzie tu mowa o kłamstwie.

1 - 7 of 7 Posts