Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 151 Posts

·
Registered
32,465 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Właśnie wielkomiejski wygląd Przemyśla mnie przyciągnął, nigdy wcześniej tam nie byłem ale warto było jechać całą noc:)

18 ul.Mickiewicza w kierunku pl.Na Bramie, gdzie zaczyna się Stare Miasto

Na staromiejską część Przemyśla trzeba będzie trzeba poczekać bo przez następne zdjęcia będę się od niej oddalał (ale niedługo;))

19 Mickiewicza w kierunku Lwowskiej

20

21

22

Pogoda się poprawi gdzieś po 150 zdjęciach;)

·
Banned
332 Posts
Wszytko fajnie tylko czy tam zawsze tak pusto? czy mi sie wydaje ze zabardzo przywykłem do ciągłego ruchu ulicznego mieszkanców GOPowskich miejscowosci..?

·
Registered
32,465 Posts
Discussion Starter · #9 ·
zapowiada się ciekawie, czekam na więcej! a Przemysl rzeczywiście robi wielkomiejskie wrażenie w końcu przed wojna było to jedno z wiekszych polskich miast.
Dzięki, podobne wrażenie robi Bielsko-Biała (w sumie to były dwa miasta;))

Wszytko fajnie tylko czy tam zawsze tak pusto? czy mi sie wydaje ze zabardzo przywykłem do ciągłego ruchu ulicznego mieszkanców GOPowskich miejscowosci..?
Na pewno nie ma tam ruchu jak w GOP-ie ale ten przypadek jest mało reprezentatywny - to sobota 6 rano bo jechałem na bilet turystyczny ważny od 18 w piątek do 6 w poniedziałek, po tym wypadzie pojawi się jeszcze wątek rzeszowski i tarnowski :)

·
Banned
690 Posts
Przemyśl robi wielkie wrażenie, ale i Jarosław potrafi setnie zaskoczyć. Te dwa miasta powinni scalić w jedno.

·
Registered
1,768 Posts
Chyba przywykłeś. Ruch uliczny nie jest jakoś specjalnie mały; może to co na zdjęciach wynika po prostu z pory dnia. Pamiętaj też że Przemyśl to niecałe 70 tys. mieszkańców. Za to ruch ludzi imponujący. Kiedy odwiedzam Przemyśl zawsze się dziwie skąd tam tylu ludzi się w centrum bierze:)

^^ jest tego dużo ale jestem baaaaaaaaardzo powolny;)
To mnie uspokoiłeś. Krew zalewa jak ktoś wrzuci na jednej stronie kilkaset zdjęć - zwis kompa gwarantowany.

·
Banned
332 Posts
eh takich klimatów w GOPie jest od groma takze nie mamy potrzeby ruszac sie na wschód :nuts:

·
lublinianin
3,698 Posts
^^
chyba że chodzi ci o klimat zaniedbania, bo oprócz tego Przemyśl ma świetny klimat "bramy na wschód", ja za każdym razem się tam czuję jakbym się cofnął 100 lat wstecz - świetne miasto

@MarcinK - fajne wycieczki sobie robisz - tam i z powrotem na drugi koniec kraju - też tak chcę :D

zapowiada się ciekawie, czekam na więcej! a Przemysl rzeczywiście robi wielkomiejskie wrażenie w końcu przed wojna było to jedno z wiekszych polskich miast.
chyba gdzieś w okolicach dwudziestego miejsca zajmował
ciekawe że liczba ludności była podobna przed wojną jak i teraz - ~60tys - gdyby nie niekorzystne położenie w granicach nowej Polski, myślę że komuniści mogliby tu upchnąć gdzieś tak ze 160-200 tys ludzi :)

·
Registered
32,465 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Dzięki wszystkim za komentarze:)

Nie muszę wrzucać na tej stronie po 5 zdjęć na posta.

fajne wycieczki sobie robisz - tam i z powrotem na drugi koniec kraju - też tak chcę :D
To dobrze, w twoim przypadku to będzie Dolny Śląsk;)

30 Dworskiego/Konarskiego

następne zdjęcia z ulicy Dworskiego

31

32

33

34

35

36

37

38 Dworskiego/Rejtana

39 Rejtana

40

41 Dworskiego już bliżej pl.Na Bramie

42

teraz się dopiero zacznie;)

·
Banned
332 Posts
^^
chyba że chodzi ci o klimat zaniedbania, bo oprócz tego Przemyśl ma świetny klimat "bramy na wschód", ja za każdym razem się tam czuję jakbym się cofnął 100 lat wstecz - świetne miasto

@MarcinK - fajne wycieczki sobie robisz - tam i z powrotem na drugi koniec kraju - też tak chcę :D

chyba gdzieś w okolicach dwudziestego miejsca zajmował
ciekawe że liczba ludności była podobna przed wojną jak i teraz - ~60tys - gdyby nie niekorzystne położenie w granicach nowej Polski, myślę że komuniści mogliby tu upchnąć gdzieś tak ze 160-200 tys ludzi :)
Prosze pojechac do m.in Piekar Sląskich , Tarnowskich Gór to sie Pan przekona jaki Sląsk moze byc piękny czysty itp takze bez takich mi tu Marcink moze potwierdzic , piękno tych miejsc moze nie są takie Historyczne jak te z Przemysla , ale równie dobre , Klimat Bielska Białej przewyzsza na głowe ten z Przemysla... tak samo Tarnowskich Gór, Cieszyna itp itd pozdrawiam.

·
Registered
32,465 Posts
Discussion Starter · #20 · (Edited)
Dzieki za zdjecia, zamieszczaj kolejne :)
Będzie ponad 300:) nawet jakby się nie pojawiały przez jakiś czas to i tak kiedyś wszystko będzie wrzucone (mam zaległości w innych wątkach;))

Prosze pojechac do m.in Piekar Sląskich , Tarnowskich Gór to sie Pan przekona jaki Sląsk moze byc piękny czysty itp takze bez takich mi tu Marcink moze potwierdzic , piękno tych miejsc moze nie są takie Historyczne jak te z Przemysla , ale równie dobre , Klimat Bielska Białej przewyzsza na głowe ten z Przemysla... tak samo Tarnowskich Gór, Cieszyna itp itd pozdrawiam.
Bielsko-Biała i Przemyśl mają dużo wspólnego, podobna architektura na wielu ulicach, jeśli chodzi i poprzednie zdjęcia z tego wątku to w Bielsku są jeszcze bardziej wielkomiejskie przykłady ale w Przemyślu
jest dodatkowo coś więcej, zamiast opisywać o co chodzi wrzucę stary artykuł z jakiejś gazety, na tym zdjęciu dobrze widać;)

Takich klimatów w Bielsku nie ma w tak dużej skali bo to miasto najszybciej się rozwijało wraz z rozwojem przemysłu, Przemyśl ma dłuższą historię jako ważny ośrodek w regionie.

Co do GOP-u to rzeczywiście potencjał jest gigantyczny (i to na wyjątkowo dużym obszarze) ale atmosfery najstarszej części dużo mniejszego Przemysla nie ma, za to są inne atrakcje których nie ma tutaj;) Najlepiej zobaczyć i jedno i drugie:)

1 - 20 of 151 Posts