Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 100 Posts

·
Registered
109 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przemyśl to 68-tys. powiatowe miasto na Podkarpaciu. Poniższa galeria przedstawia głównie Stare Miasto, które jest dość okazałe ponieważ miasto to przed wojną było ludnościowo większe niż obecnie. Miłego oglądania.

Archikatedra rzymskokatolicka:

Muzeum dzwonów i fajek:

Kościół św. Teresy:

Ktoś wie może co to oznacza? :)

Pałac arcybiskupów przemyskich:

Archikatedra greckokatolicka:

Most kamienny:

Ul. Franciszkańska:

Kościół św. Franciszka:

Ul. Kapitulna

Widok znad Sanu:

Deptak nad Sanem zaraz po burzy :)

Panorama z tarasu widokowego w parku zamkowym:

Dworzec:

Tym wracałem (fajny mają dworzec, gdyby w Rzeszowie taki byl...) :)

Pozdrawiam :)

·
Registered
109 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Nie wiem o co chodzi Hubert, pogoda nie dopisała a ja miałem 4h na robienie zdjęć. Bylo pochmurno, zaraz dodam kolejne zdjęcia, uspokój się :)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
^^Ale ja nie jestem niespokojny, po prostu radzę. Czwarte zdjecie pokazuje że cośjest nie tak - masz ostrość na kawałku narożnika, a potem sieto jakoś bardzo nieładnie rozjężdża i żeby nie wiem, jak chcieć - to nie wina pogody :(
A swoją drogą: kto pozwolił budynek na tym zdjęciu "wyposażyć" w takie koszmarne lukarny? Do gzymsu - super - powyzej - tragedia! To mnie denerwuje - a twój aparat - nie moja sprawa :D

·
Registered
14,636 Posts
Więcej remontów kamienic w centrum i Przemyśl będzie jeszcze piękniejszy.

·
Registered
109 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Nic nie robilem na kompie a nie mam byle jakiego aparatu, w imageshack zmienia sie rozdzielczosc i rozmiar pliku. Pogoda tez ma tu swoj wplyw bo dzis byla koszmarna - w ciagu 4 godzin mialem 2 burze i ciagle padalo. Zamieszcze zaraz fotki z lepsza pogoda.

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
^^Imageshack zmienia, jeśli ustawisz mu opcje. Jak mu nic nie ustawisz, to "weźmie" co mu dasz :D
A że pogoda była dzis paskudna, to też fakt - po poudniu wyszedłem na chwilę z domu do garażu i nie mogłem przez dłuższy czas wrócić, bo akurat rozpętała się burza :D

·
Registered
109 Posts
Discussion Starter · #10 ·
I jak ostatnie zdjecia lepiej? Potem pogoda sie poprawila, na poczatku padalo i bylo pochmurno. Aha - zmienialem rozdzielczość na Imageshack, na moim kompie wyglada to lepiej. Ale nie chcialem dawac przesadnie duzych fotek, wiec zrobilem 640x480.

·
Ino Ligota!
791 Posts
ja mialem okazje byc chwile w Przemyslu jak jechalem do Lwowa. Miasto mi sie spodobalo, mialo specyficzny klimat, czulo sie wschod ze tak powiem :) nastepnym razem zostane na dluzej :)

·
Registered
14,636 Posts
Showman możesz wrzucić fotki przemyskiego dworca PKP (odrestaurowane wnętrza)?

Pozdrawiam.

·
Registered
109 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Mam tylko jedna taką, bo w środku przewijało się sporo osób i trudno było robić zdjęcia :) Dworzec wewnątrz jest bardzo ładny i dziwię się trochę że PKP zamierza w tym roku wyremontować budynek.

·
lublinianin
3,510 Posts
Showman said:
To jest dobre określenie, tu bardzo mocno czuje sie ten wschód :)

Ale jest to Wschód w najlepszym tego słowa znaczeniu - miasto zaniedbane ale jest tam świetny kresowy klimat. Jak jadę z Lublina do Lwowa PKS-em to mam ten klimacik dozowany stopniowo :D: najpierw Jarosław, potem Przemyśl, a w końcu Lwów :)

·
Miastolub
3,715 Posts
Miasto prezentuje sie bardzo ładnie, taki mały Lwów :) A wschodni klimat to czuje w wiekszości tych "właściwych" polskich miast z zabytkową zabudową. Czuć go też w Krakowie, czy na warszawskiej starówce (nawet takim orientem mi powiewa:)). Natomiast Wrocław, Szczecin, Gdańsk a nawet Poznań to juz zupełnie inne klimaty.

·
Registered
3,149 Posts
MikeN said:
Miasto prezentuje sie bardzo ładnie, taki mały Lwów
Już kiedyś była dyskusja na temat kretynizmu stosowania takich nazw. Notabene dobtyczyła ona Przemyśla. Ja ze swojej strony moge dodać, iż to miasto do Lwowa jest tak podobne jak Tarnów do Krakowa. Czyli jedyną rzeczą która te miasta łączy to wspólna przeszłość - zabór Austriacki. Przemyśl - miasto spokojne, malowniczo położone na wzgórzach a Lwów - metropolia z prawdziwego zdarzenia, powalające przepychem i ogromem gmachy.

·
lublinianin
3,510 Posts
Jedrzej said:
Już kiedyś była dyskusja na temat kretynizmu stosowania takich nazw. Notabene dobtyczyła ona Przemyśla. Ja ze swojej strony moge dodać, iż to miasto do Lwowa jest tak podobne jak Tarnów do Krakowa. Czyli jedyną rzeczą która te miasta łączy to wspólna przeszłość - zabór Austriacki. Przemyśl - miasto spokojne, malowniczo położone na wzgórzach a Lwów - metropolia z prawdziwego zdarzenia, powalające przepychem i ogromem gmachy.
no więc właśnie dlatego @MikeN użył nazy mały Lwów :)

Aczkolwiek też jestem przeciwnikiem nazywania jakichś miast "małym Lwowem" , "Padwą północy", "Rzymem wschodu" czy nawet "Bukaresztem północy" ;)

·
Miastolub
3,715 Posts
Własnie dlatego, jak zauważył Ervinn, napisałem MAŁY (dużą literą specjalnie dla Jedrzeja, może okularów nie załozył, nie wiem). Podobienstwo polega na stylu jaki panuje w obu miastach, dużo eklektyzmu, barokowy kościół od razu skojarzył mi sie ze Lwowem. I nie widze niczego złego w takim nazywaniu. I jak na złośc Jedrzejowi powiem: Warszawa była Paryżem Wschodu :p

P.S. A z tą "lwowską metropolia" to przesadziłeś. Metropolią to była Warszawa przed wojna, a nie kilkukrotnie mniejszy od niej Lwów.

1 - 20 of 100 Posts