SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 3726 Posts

·
Homo Skyscraperus
22,114 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak wszyscy wiedzą doskonale, od kilku tygodni w Polsce działa nowy przewoźnik - polskibus.com .

Z pierwszych opinii wynika, że społeczeństwo jest zadowolone. Przeszukałem regionalne fora i strony - dominują bardzo dobre opinie o tym przewoźniku. Czy Polskibus zmieni coś na rynku przewozów, czy też jeden przewoźnik to za mała na np. rozpoczęcie fali obniżek?

·
Registered
12,088 Posts
Ma kosmiczne godziny odjazdów. Z plusów to na pewno cena jeśli kupi się bilet z wyprzedzeniem, Wi-Fi, bezpośrednie połączenia. Miejmy nadzieję,ze sieć połączeń między miastami się rozwinie i wraz z rozszerzeniem sieci A i S czasy przejazdu będą konkurencyjne dla PKP.

A no i miło,ze Lublin widnieje jako pierwszy na przodzie autobusu;)

·
Registered
5,190 Posts
Z tego co się orientuję, to jak na razie tłumów nie mają. Najwyżej 20-40 osób na autobus. Ceny biletów Lublin-Warszawa do 15 zł (najbardziej typowa cena na tej linii to 23-25 zł, ale niektórzy przewoźnicy jeżdzą też za mniej niż 20).

·
Moderator
25,567 Posts
Nie jestem pewien, czy pójdzie im tak dobrze. Mogą nie wyrobić ze względu na te swoje luksusowe Van Hoole. A jak ceny wzrosną, a kolej w końcu dołoży (w tym szybkość przejazdu), to już nie będzie aż tak konkurencyjne.

·
Registered
20,804 Posts
Myślę, że mają spore szanse- infrastruktura drogowa szybko się u nas poprawia i sporo ekspresówek i autostrad powstanie na Euro i niedługo po nim. Przykładowo za ponad rok np. z Wrocka do Warszawy będzie koło 150km nowej ekspresówki a kolejne odcinki od Sycowa do Łodzi mają być w budowie i wówczas taki autobus osiągnie dość przyzwoity czas przejazdu w porównaniu do kolei, gdzie infra leży, dopiero zaczyna się remontować, czasy przejazdu wydłużają się(chociaż np. z Poznania, Krakowa czy Katowic da się szybko i tanio dojechać do Warszawy) no i dlatego tam LOT nie daje zaporowych cen na loty.

Za kilka miesięcy z Łodzi czy Poznania do Berlina będzie się śmigało non stop autostradą. Jak nie będą robić bezsensownych przerw na ,,papieroska" dla pasażerów a będą jechać non stop zachowując normy czasu kieroców osiągną krótkie czasy przejazdu.
Samolot z Wrocka jest horrendalnie drogi i często nie ma miejsc(podobnie jest z Gdańska). Wielu młodych ludzi ma dość ścisku i tłoku w PKP a komfort podróżowania w klimie z darmowym netem może ich przyciągnąć. PKP będzie musiała zaproponować dobre ceny i krótkie czasy przejazdu np. powinno się udać z Łodzi czy Gdańska do Warszawy po remoncie linii kolejowych.

Ja zarezerwowałem bilety z Wrocka przez Warszawę do Białegostoku. Policzyłem paliwo na auto w 2 strony-koło 250 zł, pociąg na 2 osoby koło 250 w TLK a w Intercity koło 400 zł a w polskimbusie.com za wszystko na 2 osoby w 2 strony wyszło -56 zł. Czas przejazdu porównywalny z pociagiem.

·
Registered
3,104 Posts
Tak notabene kolej już zaczyna powoli działać tylko jeszcze ładnych parę lat minie nim zrobią z pociągami i szynami więc szanse na rozwój tego przewoźnika jak najbardziej są a potem zobaczymy . Jak na razie zaczęli ostro 12 nowych Van Hooli TD921 Altano .Tak wygląda wnętrze : http://www.phototrans.eu/14,494079,0,Van_Hool_TD921_Altano_P007.html
Tak wygląda pulpit :
http://www.phototrans.eu/14,494084,0,Van_Hool_TD921_Altano_P007.html

Moim zdaniem mają szansę jeśli będą mieli sporo liczbę kursów ,dobrą trasę i co najważniejsze dobre ceny za przejazd .
Jest pewien błąd w nazwie tego tematu bo przewoźnikiem jest Souter Holdings Poland - Warszawa a mniemam tak bo pisze tak na phototrans.eu ;)

·
Szczecinomaniak
584 Posts
Moim zdaniem, potrzebują więcej reklamy. W Szczecinie (skąd jeżdżą autobusy do stolicy, przed Bydgoszcz i Toruń, miasta, z którymi nie mamy bezpośredniego połączenia kolejowego) widziałem tylko 1 bilboard, w telewizji żadnej reklamy (a ostatnio z powodu wakacji dość dużo oglądam;p). Mam rodzinę w Toruniu, i wybierając się do niej, w życiu bym nie pomyślał, żeby jechać polskimbusem - musiałbym się tłuc PKP przez Poznań. I tylko przypadek sprawił, że ktoś na facebooku się pytał, czy nikt się do Warszawy busem nie wybiera. Sprawdziłem - połączenie do Torunia za 1 zł. Niestety, przyjazd chyba o 4, ale jakoś od połowy lipca ma być też autobus dzienny.
Tak więc więcej reklam, a z czasem też pewnie marketing szeptany dużo zrobi.

·
Registered
1,772 Posts
Kurczę, naprawdę mają bardzo niskie ceny. Z Częstochowy do Katowic za 8 zł :nuts: To tyle co PKS do jakiejś podmiejskiej wsi.

·
Jestę Solo tej ziemi !
105 Posts
Co mogę złego powiedzieć o tej firmie?

No a co można złego powiedzieć o firmie, dzięki której jedzie się za darmo do Poznania i Pragi?

Chyba nic :)

·
Registered
138 Posts
Miałem przyjemność jechać polskimbusem.com 19.06 na trasie Wrocław - Praga. Był to pierwszy dzień regularnych przejazdów tej firmy. Bilet TAM kupiłem tydzień wcześniej, zapłaciłem 40 zł. Przyjazd w dniu wyjazdu ( 15:15 - o tej godzinie odjazd ) na stanowisko na dworcu PKS we Wrocławiu około 20 minut wcześniej. W autobusie były dwie osoby z obsługi. Tu trochę rozczarowanie bo spodziewałem się jakiegoś przywitania, instrukcji jak wsiadamy itp. Panowie mieli wydrukowaną karteczkę z numerami rezerwacji oraz nazwiskami i należało podejść i podać swoje dane. Wtedy Pan wydawał i naklejał plakietki na bagaż. Bagażnik w tym Van Hool'u ogromny, dwupoziomowy.
Wyjazd punktualny, klimatyzacja w środku działa ale np. nie działały lampki do czytania. WiFi również działało, także na terenie Czech. Fotele wygodne, dobrze wyprofilowane ale trzeba się namęczyć aby go pochylić ( wajchę trzeba popchnąć a nie pociągnąć czyli odwrotnie niż zazwyczaj ). Trasa autobusu standardowa czyli DK8 do Kudowy dalej 33 do Hradec Kralove i autostradą do samej Pragi ( do miasta wjeżdża pierwszym zjazdem na Cerny Most ). Przyjazd punktualny na dworzec Florenc.
Plusy:
- pachnie nowością :)
- klimatyzacja bardzo wydajna
- działająca toaleta
- wygodne fotele
- oświetlone schody
- niska cena ( bilet powrotny mogłem kupić za 10 zł )
- korzystają z dworców głównych ( choć podobno w Warszawie spod stacji metra )
- widać, że kierowcy potrafią jeździć - bardzo płynna choć szybka jazda
Minusy:
- brak wspomnianej informacji na dworcu
- nie działające lampki do czytania
- 15 minutowy postój na granicy ( nie wiem po co przy toalecie w autobusie i dwóch kierowcach )
- bezsensowne godziny odjazdów
- nikt nie wiedział i nie było żadnego oznaczenia z którego stanowiska odjeżdża we Wrocławiu a trochę ich jest

Jak macie konkretne pytania to chętnie odpowiem

·
Registered
20,804 Posts
Czy są jakieś zniżki studenckie itp. czy ceny są jednakowe dla wszystkich?
Są jedne płaskie stawki i często wychodzą śmieszne kwoty.
Z marketingiem jest coraz lepiej, ale brakuje mi na dworcach PKS, PKP. Mogli by moim zdaniem robić promocje jak kiedyś np. SkyEurope bo oni mieli ciekawe, charakterystyczne w rozmaite dni, mogli by działać jak Ryanair- nieważne jak mówią, ważne by mówili np. uderzając w PKP np. po awarii na centralnym ogłosić we wszystkich mediach, że oferujemy ileś tam tysięcy biletów za 10 zł (które i tak by zaoferowano) albo wskutek remontów czy strajku na kolei oferować extra promocje czy pokazując zdjęcie jak ludzie wsiadają do pociągu oknem, chaos na kolei zestawić z wygodnym autobusem.

·
Registered
12,088 Posts
^^Dzięki za info.Jak uruchomią Kraków-Lublin to chętnie się przesiądę. A gniazdka jakieś są do podłączenia lapka czy telefonu?

·
Registered
12,979 Posts
Jak macie konkretne pytania to chętnie odpowiem
Sprawa potrzeb fizjologicznych ;) :D Zatrzymuje się po drodze gdzieś czy jest [sprawny] kibelek na pokładzie?

·
Registered
138 Posts
^^Dzięki za info.Jak uruchomią Kraków-Lublin to chętnie się przesiądę. A gniazdka jakieś są do podłączenia lapka czy telefonu?
A właśnie :bash: No przecież - jasne, że są, działają sprawnie. Nie wiem czemu o tym nie napisałem :eek:hno: Kraków - Lublin chyba w tym roku nie uruchomią ale wg. ich strony i wyszukiwarki połączeń na istniejących połączeniach będą podwajać obsługę - będą 2 połączenia dziennie. I dzięki temu np. Wrocław będzie miał zajebiste połączenie z Pragą - w sam raz na jednodniowe zwiedzanie.

@ChrisPL: Jak pisałem wyżej - jest sprawny kibel ( chyba, że masz 195 cm i wyżej - wtedy masz problem ) ale i tak postój był.

·
Registered
20,804 Posts
Pytanie dość wpływające na czas przejazdu- w końcu to mają być ekspresowe połączenia. Przerw na ,,papieroska" nie ma? Autobus zatrzymuje się np. tylko na przystankach? Ja akurat nie palę i jak najbardziej cieszę się z braku przestojów.

1 - 20 of 3726 Posts
Status
Not open for further replies.