SkyscraperCity banner

...?

1 - 20 of 34 Posts

·
Registered
1,726 Posts
No niestety - jak dla mnie tytul jest tutaj gwozdziem do trumny.
Troche to takie nadawanie czemus sensu na sile. Nie wierze, ze z twoim reporterskim zacieciem pozwolilbys temu ciemnemu, malemu panu zagubic sie gdzies w kolorowym kadrze;)
Ze wzgledu na poprawnosc techniczna 7/10

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Wciąż się uczę. Sporo ludzi chodziło wtedy po pl. Solnym. Naświetlanie ok. 1,5 sek. sprawiało, że wyglądali jak rozmazane "duszki". Tego gościa zauważyłem dopiero na ekranie monitora. W sumie taki fuks, że mimochodem zapozował "w bezruchu" i spodobało mi się to. Nie wiem skąd się to wzięło, że tytuł zdjęcia nie może odnosić się do czegoś, co stanowi jego niewielki procent. Ale dzięki za rzeczowy (a nie prostacki) komentarz. :)

·
Registered
663 Posts
Oceniając zdjęcie też zwróciłem uwagę na dobrą jakość. Jednak patrząc szerzej trudno było dostrzec czego ono dotyczy. Budynki z naprzeciwka niczym specjalnie się nie wyróżniają, raczej odwrotnie - pokazują różne style, inaczej są oświetlone. Ten Pan "przyłapany", robiąc zdjęcie skupia uwagę na czymś innym. Wielowątkowość bez, moim zdaniem, ciekawego akcentu.
(6/10)

·
Rah'ma'dul
13,483 Posts
Wciąż się uczę. Sporo ludzi chodziło wtedy po pl. Solnym. Naświetlanie ok. 1,5 sek. sprawiało, że wyglądali jak rozmazane "duszki". Tego gościa zauważyłem dopiero na ekranie monitora. W sumie taki fuks, że mimochodem zapozował "w bezruchu" i spodobało mi się to. Nie wiem skąd się to wzięło, że tytuł zdjęcia nie może odnosić się do czegoś, co stanowi jego niewielki procent. Ale dzięki za rzeczowy (a nie prostacki) komentarz. :)
Tu był mój komentarz, ale z jakiś powodów się skasował (?).
Jedyną możliwością robienia ludzi po zmroku, przypadkowych, na ulicy
to podnoszenie iso, często na wartosci takiej, by czas naświetlania był krótszy niż 1/30s, wówczas jest szansa na ostre zdjecie.
Tylko kadrój węziej. BLiżej takiego "modela". Niech to on będzie na zdjęciu, a nie by to było zdjęcia z nim w tle.

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Budynki bardziej przyciągają uwagę niż ten "przyłapany". Wydaje się być on tyko jakimś dodatkiem do zdjęcia aniżeli głównym tematem. Czy zdjęcie nie leci trochę aby na lewo? 7/10 głównie za bardzo ładną jakość zdjęcia.

·
Registered
4,440 Posts
No chyba nawet dość mocno leci na lewo. Poza tym też uważam, że niczym szczególnym to zdjęcie się nie wyróżnia - na pewno masz na koncie dużo lepsze dzieła :) Zostawię 7.

·
Registered
20,847 Posts
Czytając przepełnione ironią porady na finał z wieżowcem i dobrym światłem, przepis na nocne zdjęcie z modelką i śniegiem, w momencie zauważenia tematu autorskiego spodziewałem się czegoś "mocnego". :)

Tytułowa postać, którą jak przyznałeś zauważyłeś dopiero na ekranie monitora jest proporcjonalna do mojej oceny tego zdjęcia.

7/10

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Sławek;67839849 said:
(...)
Tylko kadrój węziej. BLiżej takiego "modela". Niech to on będzie na zdjęciu, a nie by to było zdjęcia z nim w tle.
A to niby dlaczego? :nuts: Może jeszcze zechcesz podać jakie proporcje ma "model" zajmować? :lol:

Budynki bardziej przyciągają uwagę niż ten "przyłapany". Wydaje się być on tyko jakimś dodatkiem do zdjęcia aniżeli głównym tematem.(...)
A czy to źle, że budynki przyciągają uwagę?
I przy okazji - głównym tematem zdjęcia jest... noc. :)

(...) Jednak patrząc szerzej trudno było dostrzec czego ono dotyczy. Budynki z naprzeciwka niczym specjalnie się nie wyróżniają, raczej odwrotnie - pokazują różne style, inaczej są oświetlone. Ten Pan "przyłapany", robiąc zdjęcie skupia uwagę na czymś innym. Wielowątkowość bez, moim zdaniem, ciekawego akcentu.
(6/10)
A czy każde zdjęcie musi mieć jakiś, w dodatku ciekawy, akcent?

I coś ode mnie - szkoda, że tym ludziom zachciało się o tej porze kupować kwiaty - bez nich byłoby lepiej. ;)

·
Rah'ma'dul
13,483 Posts
A
Powinno mieć. Fotografią zwykle coś przekazujesz od siebie. Brak tego "czegoś" daje fotografię nijaką, o której się zapomina jeszcze w trakcie oglądania.

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Choć pytanie kierowałem do kogoś innego to jednak odpowiem... pytaniem:

Czyżbyś wyczytał to w jakichś książkach, o które mnie kiedyś pytałeś, a których ja nie czytałem?

·
Registered
663 Posts
Hmm. Myślę że jeśli zdjęcie jest wielowątkowe, to przydałby się jakiś akcent. Jak jest jednolicie odbierane to akcent być nie musi. Też zależy jak kto widzi zdjęcie, czy potrzebuje akcentu ("pojedyncza sztuka") czy widzi jako całość ("opakowanie zbiorcze").

·
Rah'ma'dul
13,483 Posts
Choć pytanie kierowałem do kogoś innego to jednak odpowiem... pytaniem:

Czyżbyś wyczytał to w jakichś książkach, o które mnie kiedyś pytałeś, a których ja nie czytałem?
Ale mnie wyśmiałeś o "proporcje modela", wiec zgadnij czemu się odezwałem.

Książki. Wydawało mi się kiedyś, że znasz się na kadrowaniu. Powyższa dyskusja jednak temu przeczy. A jeśli o mnie chodzi, to w książkach - tak.
Także i poddając zdjęcia ocenie na forach fotograficznych dostawałem różne porady od mądrzejszych ode mnie. Nic z niczego się nie bierze.

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Zgaduję:
Niech to on będzie na zdjęciu, a nie by to było zdjęcia z nim w tle.
Zawstydziłeś się, że coś takiego napisałeś i dlatego się nie odezwałeś. Zgadłem?

Zaś co do kadrowania - dość szybko zmieniasz zdanie.
Pozostańmy więc na konstatacji, że nie znam się na kadrowaniu, a moje uwagi w tej mierze niechaj będą jedynie wyjątkiem od zasady, że na forach nie zawsze spotykasz mądrzejszych od siebie.

@jose_manuel - mamy dość zbieżny tok myślenia.

·
wartości
17,857 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Nie docinajcie sobie chłopaki... Wrzucam dla zabawy i nauki inną wersję, chcę dać szansę temu zdjęciu (tak dla sportu) oczywiście czekam na krytykę.

·
Rah'ma'dul
13,483 Posts
Zgaduję:

Zawstydziłeś się, że coś takiego napisałeś i dlatego się nie odezwałeś. Zgadłem?

.
Raczej mam wrażenie zawodu, pomyłki dotąd w pozytywnej ocenie Twojej osoby na forum w kwestii fotografii.

Zgaduję:

Zaś co do kadrowania - dość szybko zmieniasz zdanie.
Pozostańmy więc na konstatacji, że nie znam się na kadrowaniu, a moje uwagi w tej mierze niechaj będą jedynie wyjątkiem od zasady, że na forach nie zawsze spotykasz mądrzejszych od siebie.

.
Opcje są dwie, albo się nie znasz i nie wiesz o czym piszesz,
albo doskonale wiesz, tylko prowokujesz, za co raczej należy się brig.

·
A fe Silesia!
4,974 Posts
^^ Dupa, dupa, dupa. Spierajcie się może fotografując albo przy piwku przynajmniej. Pyskówki via kabel zwyczajnie nie przystoją.

skansen ,
redakcja leci na prawo ;)

1 - 20 of 34 Posts