SkyscraperCity banner

???

1 - 20 of 22 Posts

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Jakość zdjęcie wydaje się bardzo ładna, no ale znów pytanie - o co tu chodzi? Tylko o wiatę? Brakuje jakiegoś pomysłu na ciekawe zdjęcie no i nie wyszło przyciągające uwagę zdjęcie. 7/10

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #4 ·
wydawało mi się, że warto pokazać elegancką wiatę przystankową pełną światła.. w Polsce takich miejsc raczej się nie doświadcza.. zdjęcia 'z przekazem' prezentuję w galeriach fotograficznych ;-)

Pozdrawiam i dzięki za komentarze

·
Registered
78 Posts
Jakość zdjęcie wydaje się bardzo ładna, no ale znów pytanie - o co tu chodzi? Tylko o wiatę? Brakuje jakiegoś pomysłu na ciekawe zdjęcie no i nie wyszło przyciągające uwagę zdjęcie. 7/10
Czy zawsze musi o coś chodzić ? Może wystarczy przedstawić coś oczywistego , codziennego , banalnego .....tak zwyczajnie :hug:

·
Registered
1,726 Posts
^^ po cos jednak powinno sie 'pstrykac' zdjecie.
Tutaj, gdyby autorka nie powiedziala wprost o co jej chodzilo, ja bym sie nigdy nie domyslil o co z ta fotografia chodzi. Czy to material promocyjny producentow wiat, czy moze zakladu miejskiej komunikacji?
trudno jest pokazac piekno, ale da sie. Tylko wymaga to pracy. Tutaj jest dobry warsztat, ale nie ma nic z autorskiego podejscia do tematu.
Stad tylko 7/10

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #9 ·
dokładnie.. przystanek znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do Portu Lotniczego Ławica.

Twórcze podejście.. Hmmm... Rzeczywiście, wiele ze zdjęć tu pokazywanych jest baaardzo twórczych ;-)

Pozdrawiam

·
DDR FAN
3,556 Posts
technicznie poprawnie (na tyle na ile jestem w stanie stwierdzić z tak małej fotki).
kompozycyjnie - nie bardzo rozumiem o co tu chodzi.

·
Registered
78 Posts
technicznie poprawnie (na tyle na ile jestem w stanie stwierdzić z tak małej fotki).
kompozycyjnie - nie bardzo rozumiem o co tu chodzi.
A dlaczego ma to być jakiś przekaz ?
Tak zwyczajnie, to miejsce każdego dnia mija wiele osób ale jedna dostrzegła COŚ !
Może "chodzi" o to że COŚ zwykłego stoi na drodze ale mało kto to dostrzega!

·
Registered
663 Posts
Tak zwyczajnie, to miejsce każdego dnia mija wiele osób ale jedna dostrzegła COŚ !
Może "chodzi" o to że coś zwykłego stoi na drodze ale mało kto to dostrzega!
Tak jest Irek. Dlatego wyceniłem to zdjęcie na 7, co chyba nie jest mało? Bez tego "coś" nie ma sensu zaśmiecać forum.

·
DDR FAN
3,556 Posts
Może "chodzi" o to że COŚ zwykłego stoi na drodze ale mało kto to dostrzega!
Dlatego, że to konkurs a nie wątek ze zdjęciami z Poznania?

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Ok, przy okazji "śmieci" hmmmm - rozumiem, że do kosza trafiło moje drugie zdjęcie zrobione po zmroku z WSNHiD ?

Nie wiem czemu tak tu miło :p .. i dlaczego tak dziwnie.. no nic, następnym razem postaram się wrzucić fotografię, która bardziej przypadnie do masowego gustu odbiorców :)

Wierzę, że dam radę i że Wy dacie mi szansę czasem coś fajnego pokazać.

Pozdrawiam

·
wartości
17,857 Posts
Zdjęcie jest typowo "okładkowe" - w sam raz, aby na górze umieścić tytuł, a na dole tematy. ;)

UPC nie jest takie złe - trzeba mieć tylko zdrowe, zabawowe podejście. Ile razy wrzucamy tutaj zdjęcia, które mają raczej pobudzić do dyskusji "czym jest urban/miejskość" niż zwyciężyć? Znam kilku userów, którzy robią to nagminnie.

Chcesz być w finale? Zrób świetnie techniczne zdjęcie wieżowców w jakimś ciekawym świetle. :D

·
sceptyk
15,865 Posts
wydawało mi się, że warto pokazać elegancką wiatę przystankową pełną światła.. w Polsce takich miejsc raczej się nie doświadcza.. zdjęcia 'z przekazem' prezentuję w galeriach fotograficznych ;-)

Pozdrawiam i dzięki za komentarze
Na pewno warto, szkoda że w Polsce ten element (małej) architektury jest jeszcze tak mało doceniany. I zazwyczaj traktowany jako dodatek do gabloty reklamowej...

·
Registered
663 Posts
Wypalacz Rafał;68123053 said:
Na pewno warto, szkoda że w Polsce ten element (małej) architektury jest jeszcze tak mało doceniany. I zazwyczaj traktowany jako dodatek do gabloty reklamowej...
Ok. Zdjęcie może być traktowane inaczej gdyby tytuł brzmiał ciekawiej. Albo inna ciekawa atmosfera towarzyszyła. Jeśli wygląda na katalogowe + do tego nawiązuje tytuł, to ciężko robić głębsze skojarzenia.

Nawiązując do tematyki konkursu. Teraz jest wyjątkowo dużo "ciemności księżycowej", natomiast mało świeżych zdjęć tu widać. Do tego obecna pogoda postarała się przypomnieć o sobie z wykrzyknikiem. Ale (co rozumiem) łatwiej jest wyciągnąć z archiwum coś starego, zamiast wysilić się, ruszyć w teren i coś artystycznego zaprojektować na bieżąco..

·
wartości
17,857 Posts
Oczywiście, zgadzam się. Oto przepis na klimatyczne zdjęcie w temacie noc. Składniki stosunkowo łatwe do zdobycia.

1. Wziąć zgrabną modelkę, ubrać ją na czarno, ale lekko - wysokie kozaki, czarne leginsy, niedługa, albo zwiewna spódnica.
2. Przygotować statyw i jakiś duży parasol.
3. Znaleźć ośnieżoną uliczkę bez samochodów z ciekawą atmosferą i w miarę możliwości z ciekawą osią widokową (ładne latarnie, chodnik przy murze, bruk na jezdni, w tle kontury budynków lub wież, itp.).
4. Poczekać na prószący śnieg.
5. Ustawić statyw z aparatem na chodniku i poprosić by szła z parasolem nad głową (nawet za głową) powoli oddalając się od fotografa.
6. Wykonać serię zdjęć tak, aby widoczne były płatki śniegu w świetle latarni, a postać w kadrze znajdowała się już w "lekkim" oddaleniu od fotografa.

Jeśli ktoś nie może sobie wyobrazić, to niedługo wrzucę przykład. ;)

1 - 20 of 22 Posts