Skyscraper City Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

·
Moderator
1,659 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Austriacki nalot
31 maja 2006
Marta Filipiak

Do latania na krajowych trasach przymierza się kolejny przewoźnik. Tym razem nie będzie to polska firma.
Już za kilka miesięcy w Polsce powinien pojawić się nowy przewoźnik, który zaoferuje połączenia między polskimi miastami. Naszemu niebu przygląda się PTL Airlines, prywatny przewoźnik rodem z Austrii. Linia jest już po rekonesansie w polskich portach.

— Przewoźnik jest zainteresowany lataniem z Poznania do Krakowa i Wiednia — mówi Marian Konopiński, doradca Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

— Przedstawiciele linii odwiedzili Balice na początku roku i bardzo podobał się im pomysł latania do Krakowa — dodaje Piotr Pietrzak, rzecznik podkrakowskiego portu lotniczego.

Przedstawiciele linii pojawili się także w Warszawie.

PTL Airlines chce wystartować w grudniu. Obecnie zdobywa unijny certyfikat umożliwiający przewozy pasażerskie. Jako firma zarejestrowana na terenie UE nie musi ubiegać się o polski, wystarczy, że potwierdzi go w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, a to zajmuje tylko kilka dni. Grudzień jest więc bardzo realnym terminem. PTL Airlines w 60 proc. należy do prezesa spółki — Suresha Patela, pozostałe 40 proc. posiadają osoby prywatne. Linia wykorzystuje saaby 340, które na pokład zabierają 36 osób.

PTL Airlines ma spore szanse na powodzenie. Na rynku przelotów zaczęło się bowiem wiele dziać.

— Liczba osób latających z Balic do innych miast Polski gwałtownie rośnie — podkreśla Piotr Pietrzak.

Niedawno LOT znacznie poprawił krajową ofertę. Do gry włączył się także Direct Fly, który, choć z problemami, nie zamierza wycofać się z latania po Polsce.

Źródło:
Archiwum Puls Biznesu
wyd. 2108 str. 9

G

·
...mam nadzieje, ze nowy przewoznik sie utrzyma a konkurencja doprowadzi do powstawania dalszych atrakcyjnych ofert.

·
Registered
12,046 Posts
Bardzo dobrze :)

Zapewne latać będą małe samoloty, jednak jeśli ta linia jest poważna i nie stawia absurdalnych warunków to jestem bardzo zadowolony ;)

·
Registered
965 Posts
deadcandance said:
przydaloby sie polaczenie do wiednia z wroclawia... wielu na takie polaczenie czeka...
to polaczenie pojawi sie niedlugo obslugiwane bedzie przez tradycyjnego przewoznika :)

·
Registered
965 Posts
grudzien to nie jest dobry moment na rozpoczecie lotow, styczen i luty to najgorsze miesiace dla przewoznikow

·
Autopilot
6,713 Posts
Ta linia to chyba jednak jakiś dziwny wynalazek typu: DAUAIR Hmmm...no cóż. SAAb 340 nie jest wielka maszyną ale zawsze to coś. No i kolejne połączenie z POZ! Jestem ciekaw jak szybko Direct Fly skapnie się jaki rynek im spod nosa ucieka :/ Natomiast co do tego PTLa z POZ to jestem ciekaw na ile % te w/w połączenia wystartują? A jeśli już to z jaką częstotliwością?

PS:No i ile mają samolotów? :D

1 - 8 of 8 Posts